Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakásvásárlásnál 80% fölé...

Lakásvásárlásnál 80% fölé hitelez a bank ilyen esetben?

Figyelt kérdés

35 milliós lakást néztünk ki, új építés, fullosan berendezve.

Okosotthon, klíma, elektromos redőny, lakk bútorok, konyha, minden.



35 millióra az illeték 1,4M lenne,

Viszont 30M alatti lakásnál elengedik a felét (első lakás lenne 26 vagyok) így az illeték 600.000ft lenne.


Így tudnék nyerni 800.000ft-ot és az eladó is jobban jár SZJA fizetés miatt.


Az a terv, hogy megveszem az ingóságot papíron 5 millióért (3 ér csak, remélem ezt nem vizsgálja senki, mert majdnem dupla áron veszem a berendezést papíron)

És 30M lesz a lakás.


Fog kijönni a banktól értékbecslő, aki valószínűleg 32-36 közé becsüli majd, mivel egy teljesen üres lakás is 32 millió ft jelenleg.


Nekem mindenképp 25 millió ft hitel kellene, ígyis nullázom magam szinte, miután minden papírmunka meglesz.


A 30 millió 80%-ka viszont csak 24 millió, így 1 millió ft-on bukna meg a történet.



A bank mi alapján határozza meg ezt az értéket? (28 milliót is kapnék 35 milliós lakásra, de az illeték miatt nagyon sokat buknék szinte feleslegesen emiatt)


Szóval az adás-vételen szereplő vagy a felbecsült érték alapján hitelez a bank?


Lehetséges, hogy 29,99 milliós lakasra kiutaljanak 25 millió ft-ot? (83,33%)


2020. szept. 25. 15:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
49%

Úristen, hogy legatyásítod magad. Aztán ha a következő pár évben beteg leszel, vagy balesetezel, vagy valami más miatt megszűnik akár néhány hónapra a bevételed, akkor visz mindent a bank.


Nem olvastad, hogy legalább 6 havi megélhetési költségednek megfelelő tartalékod kell legyen mindig még pluszba, amihez soha nem nyúlhatsz csak ha baj van? (Pl ha havi 250 ezret költesz, akkor 1,5 millió.)

2020. szept. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
NEm nem lehetséges ebbe senki em fog belemenni
2020. szept. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
100%
A bankot az ingóság nem érdekli és a vételár alatt fogja megállapítani az értéket. Igaza van a hozzászólónak, nem szabad kinullázni magad, soha
2020. szept. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Pályakezdő vagyok, de 6 havi megélhetésem hitellel együtt megkeresem 2 hónap alatt. Mire beköltözök, utalják a hitelt, meglesz a tartalék mellé.


2# maga a tulaj ajánlotta fel, neki és nekem is jó lenne.

2020. szept. 25. 16:09
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy TI mit "boltoltok" a tulajjal, a bank kiküldi az értékbecslőjét, az felbecsüli X összegre a lakást, és annak a valamennyi % -át fogja meghitelezni.


Mi alapján becsüli meg?

Lokalizáció (lakás elhelyezkedése), tégla vagy vályog (vályogra nem nagyon adnak, de tudom, nálad ez nem érdekes), stb.

2020. szept. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
66%

A vételár 80%-ánál többet nem fog hitelezni a bank, akkor se ha az értékbecslő többre becsüli.


Vagy bevonjátok a szüleitek lakását pótfedezetnek és akkor akár 100%-ot is megkaphattok hitelbe, ha a fizetésetek bírja.

Vagy a hiányzó összeget magasabb kamatra felveszitek személyi kölcsönnel. Lehet, hogy ezt ti már meg se fogjátok kapni és valamelyik rokont kell megkérni, hogy vegye fel a pénzt adja oda nektek és higyje el, hogy vissza fogjátok fizetni.


Gondoljátok át, hogy megéri-e.

2020. szept. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Szerintem nem értitek a kérdésem.

A lakás többet ér, teljesen új építésű budai lakópark, és 37-8 milliót ér.

A tulajnak sos kell eladnia, 35-ben egyeztünk meg, viszont az illeték miatt akarom ingóságot 5 millióért megvenni, és a lakást 29,99-ért megvenni papíron.


Az illetéket adás-vételi után kell fizetni, ha jól tudom.

A bank meg felértékeli bőven úgy, hogy kevesebb, mint 80% hitelre van szükségem, ha ez a döntő érv.


Vagy az illetéket is az értékbecslő után kell megfizetni? Mert akkor felesleges trükközni vele, senki nem hiszi el, hogy 30 ért lett eladva a lakás.

2020. szept. 25. 16:45
 8/20 anonim ***** válasza:
A berendezést a becslő nem értékeli, csak a lakást, így mindenképpen célszerű bontani a vételárat ingóságra és ingatlanra. Lehet kérni előzetes becslést is és ha valóban többre becsülik a lakást, mint a lakás vételára, van olyan bank, ahol a becsült érték 80%-át meghitelezik (maximum a vételárig is elmennek extra esetben.)
2020. szept. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Az illetéket a NAV értékbecslője alapján határozzák meg, az meg a valós ár lesz
2020. szept. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
17.36-os, nem minden esetben megy ki a NAV az illeték kiszabása előtt, a legtöbbször elfogadják a vételárat.
2020. szept. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!