Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki ügyintéző hogyan adhatja...

Banki ügyintéző hogyan adhatja ki valakinek az adatokat?

Figyelt kérdés

Egy illető vett a jófogáson tőlem egy dolgot, megadtam egy barátnőm számlaszámát, hogy utal, név meg a sajátom (nem számít utalásnál) Erre az ember nem utalt, hanem bebattyogott a kézpénzével egy Erste Bankba, hogy BEFIZET a számlámra. Ott meg simán megmondták neki, hogy hogyan hívják a számla tulajdonost, meg hol lakik... Remélem azt is, mennyi pénz van rajta....


Szerintem ez nagyon durva, ennyi erővel bárkiről kideríthető bármi!


2020. nov. 17. 21:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Azt nem mondják meg, h mennyi pénz van egy számlán. Banktól függően elárulhatják az utalás címzetjének a címét, ha úgy adódik.
2020. nov. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
6%
Legyen tanulságos az esett nem kell bankolni . Postán is elintézhető minden .
2020. nov. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem kell bankolni? Milyen postán? Egy vagyonért utánvét készpénzben? Mellesleg elektronikus dolgot adtam el...
2020. nov. 17. 22:44
 4/22 anonim ***** válasza:
56%
Nem adhat ki ilyen adatot, panaszt kell tenni
2020. nov. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
32%

Nem érted amit írok ? Akkor menj a bankba panaszkodni minek ide írsz őket kérdezd meg .

Meg is érdemled hogy így járj .

2020. nov. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Azt sem tudom, hol laki, melyik fiókba ment be. Még csak a nevét sem tudom.


Annyi jött a számlámra, hogy készpénzbefizetés! Egy belépőjegyet adtam el online!

2020. nov. 17. 23:45
 7/22 A kérdező kommentje:
#5 Nem én írtam, összebeszélsz mindent... Online jegyet adjak el utánvétes postán, hazai fizetéssel?
2020. nov. 17. 23:47
 8/22 A kérdező kommentje:
Ezen elképedtem, hogy ilyet hogy mer bárki kiadni! Ez nagyon személyes adat.
2020. nov. 17. 23:48
 9/22 anonim ***** válasza:
80%

Már bocsáss meg kérdező, de ha egy bankszámlára az adott banknál bárki készpénzzel befizet, akkor arról kap egy igazolást. Azon rajta van, hogy kinek a bankszámlájára, melyik bankszámlára, mikor és mennyi összeget fizetett be, ráadásul a befizető nevét és címét is rögzítik rajta. Közleményt is megadhatsz hozzá.


Nem értem a felháborodásodat, kivéve a bankszámla tulajdonosának lakcímét illetően.

2020. nov. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Koplárovics Béci ***** válasza:
76%

Az ellenoldali számlatulajdonos nevét akkor is visszaadja a rendszer, ha simán utalsz. És akkor is a valódi számlatulajdonos nevét, ha másét adod meg. A lakcímét nem, de a számlaszámból a számlavezető bank címét meg lehet tudni.

A számlatulajdonos címét nem adhatja ki a bank, ha tényleg így történt, akkor panaszt kell tenni a banknál. Kaptál a befizetésről értesítőt, ha más nem, akkor rajta van a havi számlakivonaton az azonosító, az alapján a bank vissza tudja keresni, hogy melyik fiókban történt. Már ha történt. Hogyan derült ki, hogy kiadták a lakcímet?

2020. nov. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!