Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki ügyintéző hogyan adhatja...

Banki ügyintéző hogyan adhatja ki valakinek az adatokat?

Figyelt kérdés

Egy illető vett a jófogáson tőlem egy dolgot, megadtam egy barátnőm számlaszámát, hogy utal, név meg a sajátom (nem számít utalásnál) Erre az ember nem utalt, hanem bebattyogott a kézpénzével egy Erste Bankba, hogy BEFIZET a számlámra. Ott meg simán megmondták neki, hogy hogyan hívják a számla tulajdonost, meg hol lakik... Remélem azt is, mennyi pénz van rajta....


Szerintem ez nagyon durva, ennyi erővel bárkiről kideríthető bármi!


2020. nov. 17. 21:26
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Azért azzal legyél tisztában, hogyha neked apuka, anyuka, párod, barátnőd bármilyen jelszót megad, főleg pénzügyekhez jogszabályilag bünthethető vagy+ bármi történik mivel ha elmondja, hogy " igen az onokám szokja fizetni a számlámat, mert én mán beteg vagyok, fáj a térgyem nem tudom ám mennyi" akkor az a tipikus így jártál kategória.


Az tök mindegy, hogy utal vagy befizet, ott a pénz nálatok? Barátnőd nevén van a számla?



Azért ennyira nem érteni alapvető pénzügyekhez már ne is haragudj meg... Össze vissza beszélsz te is.



Számlaszám+ név ami kell, ha meg nem jó a valami és nem élő akkor " lepattan az összeg" ha meg másé akkor befizettetek valakinek, polgàri peres ügy legrosszabb esetben.



Számlaszám ha jó akkor nyugodjál le a p..csába.


Mellesleg banknál lehet panaszkodni.

2020. nov. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Utalás meg a készpénz befizetés tök más... Jó lenne már tisztában lenni a fogalmakkal. Ha utalok az netbankon keresztül teszem vagy kp nélkül bankban utalnak. Befizetek akkor ha saját vagy más számlájára befizetek kpben... Ez ingyen van azért szoktak befizetni.
2020. nov. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!