Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek mekkora nettó...

Szerintetek mekkora nettó kereset mellett érdemes 10 millió forint lakáshitelt felvenni, egyedül?

Figyelt kérdés

Egy visszafogott, kisebb, nem újépítésű ház már kijön 18-20 millióból, ha minden igaz...

Pest megye szélein.


Milyen fizetés, mi az az összeg, ami mellett 10 millió hitelt “érdemes” felvenni, egyedül?


Nekem van 5 millió megtakarításom és 7 éve dolgozom (23 éves vagyok, 16 éves koromban kezdtem el diákmelóként a mostani melómat, csak már sokkal komplexebb amit csinálok, de ugyanaz a terület).


Nettó 380,000 ezer forintot keresek.


Nagyon kockázatosnak érzem, hogy ekkora hitelt vegyek fel... Nem is tudom, hogy adnának e.

A jövőben mondjuk, még valószínűleg tovább fog nőni a keresetem.

Már kettő “jobb” állást utasítottam vissza a nagy felelősség miatt, de ha elég érett leszek hozzá, akkor majd el fogok fogadni hasonlót.

Ezeknél 500,000 nettót ajánlottak.


Sajnos a pénzügyekhez és a hitelhez semmit nem értek.


Barátnőm nincs.


A szüleim pedig elviselhetetlenek és folyamatosan a lakhatással zsarolnak.

Ha valami olyat szeretnék csinálni amit Ők nem akarnak, vagy pont hogy Ők akarnak valamit Tőlem, rögtön jön ez a kártya.


Az albérlet nem igazán megoldható...

Az a baj, hogy van 2 macskám, meg 1 nagytestű kutyám.

Utóbbi nem is nagyon lenne el lakásban (pásztor jellegű).


De az olyan albérlet nagyon ritka ahova lehet állatot vinni és még drágább mint amúgy.

Nem nagyon lehet mellette érdemben félretenni, 380,000-ből, amilyen csiga-lassúsággal tudnék mellette csak félretenni, az eddigi megtakarításom kb. teljesen elinflálódna.


A szüleim meg nagyon nem alkalmasak állattartásra (sem).



2020. dec. 19. 21:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%
Hol ilyen olcsók a házak? Megyek oda. Itt Kecskeméten egy lepukkant kádárkocka 30millió forint. A mi 34nm-es lakásunk az 5. emeleten ér 15 milliót.
2020. dec. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
44%

"viszont emlékszem 2008-ra."


Az még egyszer nem fordulhat elő, mert fix forint hitelek vannak és a devizahitelt kivezették.

2020. dec. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
91%

"Már kettő “jobb” állást utasítottam vissza a nagy felelősség miatt, de ha elég érett leszek hozzá, akkor majd el fogok fogadni hasonlót."


Ez nem jó ötlet. Ha mindig olyan munkát csinálsz, amit kényelmesen és magabiztosan átlátsz már az elején, alig fogsz fejlődni. Ha ajánlanak egy magasabb pozíciót olyan munkakörben, amit szeretsz, fogadd el!

2020. dec. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

12

Nem attól tartok, hogy az előfordul még egyszer, hanem hogy ilyen mértékű átbszás előfordulhat. Sokan akkor sem gondolták.

2020. dec. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Fixálni kell a törlesztőt és előtörleszteni a hitel lejárta előtt (ha tudtok). Az ilyen-olyan bónuszokat vagy váratlan bevételeket a hitelre kell költeni. Plusz lehet kötni biztosítást, ha elveszted a munkahelyed vagy munkaképességedet, akkor a biztosító fizeti helyetted a törlesztést valamennyi ideig. A devizahitel teljesen más tészta volt. Normális mértékű hitelt megéri felvenni, de ésszel!
2020. dec. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

2008 miatt lett bevezetve a 10-15- vagy akár teljes futamidő alatt fix törlesztésű hitel. Kell kötni mellé biztosítást munkanélküliség esetére, és nem lehet probléma, plusz rendelkezni kell(ene) még pár havi megélhetési tartalékkal, hogy legyen ideje az embernek kitalálni hogy mi legyen, ha beüt a barna.


Hitel nélkül sokan nem tudnak növekedni, nekem is az örök albérlet maradt volna, talán 50 éves koromra tudtam volna venni tehermentes lakást, közben párhuzamosan ugyanannyit elköltöttem volna albérletre.


A hiteltől félni okos dolog, mert ez azt jelenti, hogy az emberek tanultak a válságból, és abból, hogy nem írunk alá minden sz*rt.


Viszont a megfontolt, okos hitelfelvétel igenis hasznos dolog.

Hajrá kérdező, mellette spórolj is, legyen mindig pár havi tartalékod, hogy ha valami történik veled, a munkahelyeddel, akkor legyen mihez nyúlni, és nagy gond nem lehet.


Ha pedig időközben növekednél akkor el tudod adni, és másikat venni.

2020. dec. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

5-öst miért pontoztátok le?


Kérdező helyében ilyen keresettel illyen korban nem rágódnék/küszködnék lakásvásárlással...

2021. febr. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
De sok újgazdag ficsúr összejött itt...
2021. febr. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
51%
Újgazdag, aki tanult, rendes munkája van rendes fizetésért és befektet, nem elissza, elbulizza, és nem 30 éves dinnyés mercivel próbál felvágni a lapátos haverjai előtt miközben elnyom napi két doboz cigit, stb.? Nem hinném, hogy újgazdagnak számít akinek esze van és tud bánni a pénzzel.
2021. febr. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Sokan támadják a hiteleseket, vagiznak a meghalt mami által hagyott örökséggel, mintha önerőből teremtették volna elő, de ez még nem fog jó képet adni a valóságról.


Alapvetően a hitel jó dolog, és minél jobban keres az ember, annál jobb kamatkedvezményeket kap. Rengeteg ember elvből hülyének nézi a hiteleseket, csak mert ő maga, vagy valami rokona aláírt egy hülye szerződést a múlban, és megütötte a bokáját.


Olvasni tudni kell, és nem csak rohanni ész nélkül a bankba. Nagyon biztonságosak a jelenlegi konstrukciók.

2021. febr. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!