Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nincs folyószámla hitelkere...

Ha nincs folyószámla hitelkeretem, minuszba tudok menni?

Figyelt kérdés

Tegnap történt némi fizetési anomália nálam. Kétszer ment el egy bankkártyás fizetésem, amelyből az egyikre limit probléma miatt sikertelen fizetést írt. Módosítottam, mégegyszer fizettem. Otthon vettem észre, hogy bizony kétszer emelték le és mivel nem kevés pénzről van szó, sok százezres minuszba ment az egyenlegem.

Hogy fordulhat ilyesmi elő, hogyha nincs folyószámla hitelkeretem?

Nem kellett volna alapból letiltani a tranzakciót egyenleg hiány miatt?


2021. jan. 26. 08:37
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Nem mentél mínuszba. A sikertelen tranzakció csak egy zárolás, emiatt látod úgy, hogy mínuszban vagy, de az csak az elérhető egyenleg, a könyvelt egyenleged pozitív. Mivel nem ment végbe teljesen a tranzakció, a bank 14-30 nap múlva (bankfüggő) feloldja a zárolást.
2021. jan. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1 darab sikeres tranzakciód volt!

Még ha lett volna annyi egyenleged is, akkor sem tudnának egy bevásárlást kétszer kifizettetni veled!

2021. jan. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A kérdésemmel fel akartam készülni a vitás helyzetre, de azóta már tovább léptem és megnyugodtam valamelyest.

A K&H alkalmazása külön hozza a zárolt tételeket és a lekönyvelteket. A lekönyveltek között szerepel a dupla tranzakció, viszont ugyanaz a tranzakció száma. Mint kiderült, nem én hibáztam, a sikertelen tranzakció, az sikertelen tranzakció volt.

A banknál rendszerhibából adódóan két napon keresztül sokakkal előfordult a dupla terhelés bankkártyás fizetés esetén. Rajta vannak a hiba javításán és a tételek jóváírásán.

Köszönöm a válaszaitokat mindenesetre. Gondoltam leírom, hátha más is járt hasonlóan.

2021. jan. 26. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!