K&H vagy CIB diákszámla?

Figyelt kérdés
Jelenleg OTP Juniorom van, de szeretnék menekülni ettől a társaságtól. K&H vagy CIB?

2021. júl. 28. 18:18
A kérdező szavazást indított:
K&H Bank
CIB Bank
5 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
A CIB se jobb, én ott voltam először. Nagyon király ajánlattal behúztak, ami 2x jobb volt a többinél, aztán szép lassan, apránként elkezdték emelni az árakat, megszüntetni a kedvezményeket. Azt hitték, lusta leszek elmenni, tévedtek, amint az utolsó nagy dobásuk, a havi 2x ingyenes készpénzfelvételt megszűntették (akkoriban még nem volt törvényileg kötelező, mint most), a kihirdetését követő napon felmondtam a szerződést.
2021. júl. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én K&H-s vagyok, nekem eddig nem volt problémám velük :D
2021. júl. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egymás alatti kérdések:

Erste vagy OTP? https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugy..

K&H vagy CIB? https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugy..


Utána a változatosság kedvéért: K&H vagy Erste? :)


A legtöbb kombináció végig van játszva úgy látom.

De akkor már nem kellene leállni ennél a négy banknál, jóval több is van.

2021. júl. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nem gyakran utalsz át akkor nézd meg a Sberbank diákszámláját is.

Vagy ha legalább havonta 10 000 ft-ot vásárolsz bankkártyával akkor a Budapest Bank diákszámlája is elég jó.


Tényleg nem biztos hogy a legismertebb bankok a legjobbak.

2021. júl. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#1: A CIB ajánlatában az a legvonzóbb, hogy az utalásoknak nincs minimum díja, így pl. 5.000 Ft-ot 20 Ft-ba kerül átutalni. Ez az OTP-nél 243 Ft, a minimum díjnak köszönhetően. Pozitívnak tűnik még az ingyenes PUSH értesítés és a szelfis számlanyitás.

#2: Köszi!

#3: Millió + 1 ilyen "bankszámlaválasztós" kérdés van, én azért írtam ki, mert konkrétan erre a kettőre szűkítettem le a kört, e közül a kettő közül akarok választani. Van több ajánlat is, de számomra fontos a készpénz befizetési lehetőség, így pl. az egyébként szimpatikus Gránit Bank ki is esett a körből.

#4: A Sber-nek az értékelések alapján eléggé rossz az appja, ami számomra kritikus. 90%-ban mindent mobilbankon intézek, így nagyon fontos az app. Illetve sajnos nincs túl sok fiókjuk. (kp. befizetés megint)

Ami a Budapest Bankot illeti, NER-es bank nem jöhet szóba, ráadásul ha jól tudom, hamarosan be is olvasztják. Lehetőleg külföldi tulajdonú banknál szeretnék számlát nyitni.

2021. júl. 29. 10:10
 6/7 anonim válasza:

Ha szabad kérdeznem miért menekülsz az OTP-től?


Számomra eddig az volt a legvonzóbb.

2021. aug. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fiatal vagy még, így nagyobb pénzügyi ismereteket nem is lehet elvárni, de ne haragudj, az nagyon buta hozzáállás, hogy "NER-es bank nem jöhet szóba".


Először is nincs olyan, hogy NER-es bank. Magyar tulajdonú bankokról beszélünk.

Nem előny számomra sem, hogy magyar tulajdonú, amikor bankot választok, de nem is lehet hátrány. Az már a másik véglet akinek ez hátrány.


Az, hogy beolvasztják egy több éves lefutású folyamat illetve jogilag semmi hátrányod nem származik belőle, a megkötött szerződések ugyanúgy élnek.

Hogy esetleg a beolvasztás után valami olyan változik meg amit a bank megváltoztathat egyoldalúan? Ezt most is megteheti bármelyik bank, úgy is ha nem egyesül, nem olvad be.

2021. aug. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!