Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP folyószámlahitel esetén...

OTP folyószámlahitel esetén pl. 100.000 ft-ra mennyi a kamat ha 1 hónap múlva visszafizetem?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok . A bankár egyszerűen azt a valaszt adta h ő nem tudja kiszamolni .

2021. aug. 23. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Ha ő nem tudja megmondani, mi hogyan?


Látni kellene egy szerződés pl.


Ezek mind elég egyediek.

2021. aug. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

Kamat 23%.

1 évre 23ezer forint, 1 hónapra 2ezer forint.

2021. aug. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tomaszur válasza:

Szia!

Szeretném megosztani a tapasztalatom, 8 hónapja használom az OTP folyószámla hitelem (28/F). A "bankár" azért nem tudta neked kiszámolni, mert ha utána olvasol a neten, akkor ott leírják, hogy elég sok mindentől függ a kamat mértéke.

Függ hogy mennyi mínuszban vagy és hogy hány napig voltál mennyi mínuszban (nem mindegy hogy 1 hónapig tartoztál 100e Ft-al vagy 1 hétig 500ezerrel, vagy úgy mint én hullámzóan 5 hónapja élek hitelből). Függ attól is, hogy mekkora hitelkeredet van és mikor töltesz vissza rá pénzt, mert ha jól emlékszem van egy havi fordulópont amikor zárják a számlát és az alapján is kalkulálják a biztosítási díjat. Mert igen, nem csak kamatot kell fizetni: a folyószámlahitel:


hitelkamat (változó attól függően hogy hány napig mínuszos az egyenleged, ergó meddig használod a bank pénzét) > a felvett pénz után fizeted

+ Hitel költség (hogy igénybe veszed ezt a szolgáltatást. Ez nálam TEMPO csomagnál fix havi 404Ft)

+ Biztosítási díj (változó a hitel mértékének függvényében)

részekből tevődik össze. Ja és persze van egy zárlati díj havi fix 328Ft.


Csináltam egy kimutatást, hogy nálam pontosan milyen költségek jelentkeztek az elmúlt bő félévben.


Záróegyenlegem a hónap végén:

febr_174189

márc_131221

ápr_3560

máj_-221487

jún_-34923

júl_-200208

aug_-238645

szept_-347348


Ezek a záró egyenlegek kicsit becsapósak, mert nekem a keretem 600e forint, és volt olyan hónap hogy két hétig -540 körül jártam:D de mivel jött rá a fizetésem mindig lecsökkent, csak ugye felélem ezért mindig visszakúszik mínuszba.


a hónapok után felszámolt:

Hitelkamat_Hitel költség_biztosítás_ zárlati díj

febr_702_404_0_181

márc_409_404_0_293

ápr_1157_404_1329_328

máj_1031_404_1201_328

jún_2648_404_1600_328

júl_3103_404_2055_328

aug_3332_404_1353_328

szept_6923_404_2953_328


Ha összeadod láthatod, hogy eddig összesen 35470Ft-ot fizettem ezért a szolgáltatásért. Megérte? Nekem igen. Anno azért fogadtam el, hogy ha megszorulok akkor tényleg itt van egy védőháló, hogy nem maradok pénz nélkül. Úgy hozta a sors, hogy élnem kellett vele és jó hogy tudtam mihez nyúlni.

Szerintem ez egy jó lehetőség ha esetleg valaki szintén hasonló helyzetbe kerül, csak tudatosan kell vele élni. Most lekopogom a hó végén átlendülök pluszba és a jelenlegi költekezéseimet figyelembe véve novemberre már véglegesen a pozitív oldalon leszek (yay!). Lehet majd frissítem a további felmerülő költségeket, mert ha jól emlékszem a bankos hölgy mondta hogy a hitel költséget és egy éves díjat továbbra is kell fizetni, de már nem emlékszem meddig. Majd teszek egy látogatást a bankba és megérdeklődöm.


Ezek a számok nem éppen a legjobb iránymutatók, de ahogy hétről hétre nézegettem az egyenlegem én azt mondanám, hogy olyan 1000Ft kamatot fizetnél 100e hitelért ha a következő hónapban vissza tudod fizetni. Persze ehhez tudnod kell, hogy egy hónapban mennyit költesz és mennyi a fizetésed, hogy a következő havi fizukor ne nullán legyél, hanem maradjon még minimum a számládon annyi amennyi elég lesz a következő fizetésedig.


Remélem tudtam segíteni. Régen emlékszem én is kerestem ezzel a témával kapcsolatban, de nem találtam semmit.

2021. okt. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tomaszur válasza:

Előző vagyok:D

Ja az lemaradt, hogy attól is függ, hogy mire kell neked a 100e forint.(Pl azonnal kell vagy tudsz vele várni). Mert Ha megnézed látod, hogy márciusban kisebb volt a kamat mértékbe mint az előző hónapban, pedig számszerűen nagyobb volt a tartozásom*. Az tudod miért van?:D Mert ugye okosabb volt fizetés előttig húznom a hitelfelvételt, mert akkor csak 1 hétig kamatozik a felvett összeg, szemben ha mondjuk fizetés másnapján már mínuszban vagyok és a következő hónapig minden egyes nap kamatozik.

Szóval ezeket is érdemes szem előtt tartani.


*(és igen azért becsapósak a hóvégi egyenlegek, mert én hónap végén kaptam a fizetésem -angol cég- és ami számokat látsz azok a fizetésem után alakultak. Viszont júliusban munkahelyet váltottam ahol már 10én kapom a fizetésem. Tehát aug elején kaptam egy pici fizetést és a következő teljes értékű fizetésem már csak szeptember 10én utalták)

2021. okt. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!