Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró külföldre költözés...

Babaváró külföldre költözés esetén?

Figyelt kérdés

Két gyermekünk van már, anya gyeden van otthon a másodikkal. Én apaként kaptam egy jó ajánlatot Nmetországban.

Már csak 7 millió babaváró tartozásunk van ami szünetel.

Van egy lakásunk, amit kiadnánk albérletbe, de lakcímem maradna itt. Anyukáé mindenképp kint kell legyen, a gyerekek ovija miatt. Ilyenkor mi történik a babaváró hitellel? Vagy megoldható az is, hogy visszafizetem a 7 milliót egy összegben, és kész?



2022. ápr. 5. 07:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%
A babavarot nem lehet 5 évnél korábban elotorleszteni és ha megszunik a hitelfelvevő magyar lakcime akkor vissza kell fizetni a támogatást. Üdv az orbani valóságban...
2022. ápr. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Közben rátaláltam erre:

A babaváró hitel előtörlesztése és végtörlesztése már egy gyermek születése esetén is díjmentes.

Legrosszabb esetben kicsengetjük.

2022. ápr. 5. 08:26
 3/16 anonim ***** válasza:
42%
Na, én ilyen esetben is számolnék büntetőkamatot! Ha már mi gyermektelenek fizetjük nektek ezeket, akkor vagy maradjatok itthon, vagy ha kimentek, akkor kamatostól perkáljátok vissza!
2022. ápr. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen, tulajdonképpen az ilyen emberek miatt is dobbantunk az országból.
2022. ápr. 5. 09:36
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Van büntetőkamat én úgy tudom. Bármelyik feltétel megszegése esetén büntetőkamattal együtt kell fizetni.
2022. ápr. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%

"Igen, tulajdonképpen az ilyen emberek miatt is dobbantunk az országból."

Menjetek, de akkor innen ne várjatok támogatást! Unom már, hogy mivel nekem nincs gyerekem, én csak adót fizetni vagyok jó!

2022. ápr. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
57%

"Igen, tulajdonképpen az ilyen emberek miatt is dobbantunk az országból."


Igazából nem értem, hogy mi a kifogás. Kaptál egy kamatmentes hitelt szuper kedvező feltételekkel. Most meg akarod szegni az előre leszögezett feltételeket, és sír a szád, hogy vissza kell fizetni a hitelt.


Ha tudsz angolul, ezt hívják "etitlement"-nek. Nem egy szimpatikus tulajdonság. Ilyen emberek dobbantsanak is az országból.

2022. ápr. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy sír a szám? :)

Kérdés az volt, hogy ha marad lakcímem itthon, az elég feltétel-e a nem megszegésnek, vagy kifizetem egy összegben a tartozást :)

2022. ápr. 5. 11:22
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"b) a támogatott személyek egyike sem rendelkezik már magyarországi lakcímmel, akkor az utolsó magyarországi lakcím megszűnését követő naptól, c) a gyermekvállalási támogatással érintett kiskorú gyermeket a támogatott személyek egyike sem neveli már a saját háztartásában, akkor a gyermeknek a szülők háztartásából való kikerülését követő naptól a kölcsöntartozás hátralévő összegére vonatkozóan a kamattámogatás megszűnik,"


Ez olvasható a kormányrendeletben, tehát ezek alapján akár még az sem biztos, hogy a kamattámogatás megszünik.


Természetesen bármikor egy összegben vissza lehet fizetni a Babaváró kölcsönt és mivel nektek már 2 gyermeketek is született a szerződéskötés óta, a végtörlesztés díjmentes.

2022. ápr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igen közben sikerült ügyintézőt is elérnem. Hátha valakinek számít majd.

Elég a házastárs egyik tagjának itthoni lakcím.

2022. ápr. 5. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!