Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kölcsönkértem a volt kollégámt...

Kölcsönkértem a volt kollégámtól 20ezer forintot.Nem tudom visszaadni, mert köznen kirugtak és nem találok munkát. Feljelentett, szerintetek mi lesz ebből?

Figyelt kérdés

Már mikor dolgoztam, se tudtam kifizetni a lakást. Egyedül élek. Tartozok a bérbeadónak is egy csomó pénzzel, élelmiszerre sincs pénzem.

Kollégám megsajnált és kölcsön adott. Nem tudom neki visszaadni mert egyáltalán nem vagyok jól, mivel alig eszem illetve most munkát is keresek.

Ha találtam akkor is az albérletet kell törlesztenem.. nem akarok utcára kerülni..

Tehát jódarabig biztos nem tudom neki visszaadni.

Feljelentett. A pénzt a bankszámlámra utalta akkor mert nem volt készpénze.

Szerintetek lrsz valami az ügyből?

Azt mondta nem vár tovább.



2022. nov. 16. 12:56
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Azt mondta azóta, hogy a bank vissza fogja utaltatni automatikusan a számlámról a pénzt neki, hogy feljelentett. Most olvastam, hogy a Marketplace-es adásvételi előre utalásos átveréseeknél is így utaljtatják vissza a feljelentés utám, ha kamu volt és semmit nem küldtek a pénzért..
2022. nov. 18. 23:04
 12/18 A kérdező kommentje:

Állítólag 80ezer forint a bűncselekmény-határ, azalatt csak szab.sértés.

De most olvastam, hogy 8000et is vissza tudtak már szerezni így mert valaki kamu kutyaruhát árult..

Most jön a karácsony, év vége, nem tudom hogyan fogok tudni elhelyezkedni, nagyon leépülten nézek ki...

2022. nov. 18. 23:08
 13/18 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném, hogy a számlámon nincs pénz.. csak akkor ha a telefont fizetem rárakom, de most azt se tudom.
2022. nov. 18. 23:09
 14/18 anonim ***** válasza:
82%
Kérj kölcsön családtagtól, és fizesd vissza. Nagyon nagy görénység egy jóindulatú embert így átverni.
2022. nov. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Próbálok, de nincs olyan ismerős..
2022. nov. 19. 11:35
 16/18 anonim ***** válasza:
78%

Ha tudod, utald vissza, egyébként görénység ha nem adod vissza!

Ez a pénz szinte semmi, add vissza

2022. nov. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyre szinesebb a sztori. A bank nem fog visszautalni semmit automatikusan.


Fogd fel, te nem arut vettel tole hanem kolcson kaptal. Tehat te nem kovettel el csalast. Te egy barati kolcsont nem adsz vissza ami bem nem a rendorseg hataskore. Semmit nem csinalnak. Ha vissza akarja kapni fizetesi meghagyast kene inditania.

2022. nov. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
52%
Mondjuk várhat ő is, ha hónapok múlva adod vissza, az is jó.
2022. nov. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!