Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Letiltottam a bankkártyámat,...

Letiltottam a bankkártyámat, mert elveszett. Azt az információt kaptam, hogy ha valaki erre a letiltott kártyára utal pénzt, akkor a tranzakció létre sem tud jönni. Ez igaz? Egy külföldi cég elvileg erre a letiltott kártyára utalt nekem.

Figyelt kérdés
Most akkor mi a teendő? Hozzájuthatok ehhez az összeghez? Vagy nem is lehetséges letiltott kártyára utalni, tehát nem is történt meg az utalás? Hogy működik ez most?

#bankkártya #utalás #pénz #tranzakció #Letiltott bankkártya #Kártyára utalás
2022. nov. 17. 01:05
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
15%

Hogyan kommunikalna mar le te nyomorek. Gondolod a bet365 es a tobbi barmilyen modon kapcsolatba lep a bankokkal a szamlaadatokkal kspcsolatban.. sokszor a kartyas kifizetes azonnali, semmikyen kommunikacio nem folyik, hisz 3.felnek ilyen adatokat nem adnak ki. Masreszt meg ha ugy lenne ahogy mondod, akkor a letiltott vagy lejart kartyara is vegbemehetne a kifizetes hisz az csak egy eszkoz szerinted es felismerik a bankszamlat. Ehelyett az ilyen visszapattan a bankrol.


Nem tudom miert olyan nehez felfognotok hogy ha fizetni lehet vele akkor fogadni is lehet ra. Pont az ellentettje tortenik mint a fizetesnel. Csak nem levonjak hanem hozzaadjak az egyenleghez. Ahogy a jartyas fizetesnel sem mondod hogy a bankszamlammal fizettem.

2022. nov. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
69%

Igen, kapcsolatba lép.


Remélem, te vagy troll vagy, vagy pedig cselekvőképességet kizáró gondnokság alatt állsz, és valami intézetben tengeted az életedet, mert hogy amúgy alkalmatlan vagy bármire is ennyi ésszel, az biztos.

2022. nov. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
21%
Az igaz, hogy nagy általánosságban bankszámlák között utalunk, a kártyával pedig fizetünk, de van bankkártyák közötti utalás is (a számlaszám ismerete nélkül), illetve a kártyaelfogadó szolgáltatók is tudnak bankkártya számra pénzt küldeni ugyancsak a számlaszám ismerete nélkül.
2022. nov. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
82%

Fontos hogy lássuk a két tranzakció közti különbséget. A bet365 csak olyan kártyára fizet vissza, ahonnan befizettél, tehát egy kb egy fordított fizetés, ezért nem tud érvénytelen kártyára küldeni pénzt. A háttérben ugyanúgy ott vannak a számlák, de itt a kártya a kulcs.

A banki átutalás pedig számlák közti közvetlen pénzküldés. A bet365 olyan esetekben kínálja fel ezt a módot, amikor más nem elérhető.

2022. nov. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
93%
Írd meg nekik hogy legközelebb a makkalsóra utaljanak, ha már lehet KÁRTYÁRA is utalni (és nem számlára).
2022. nov. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
16%
1, van bank, ahol létezik a kártyára való utalás, pl OTP-ben tuti. Anno mi azért használtuk, mert az hétvégén is működött.
2022. nov. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
83%
16, Rossz példa, az OTP-ben csak másik OTP-s számlához tartozó kártyára lehetett "utalni" hétvégén is, tehát bankon belül maradt a pénz, ezért lehetett megcsinálni az azonnali utalás bevezetése előtt. A valós lekönyvelés banki nyitáskor történt meg. De ezt írták is ott az oldalon.
2022. nov. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
97%
Segítek. Amikor megadod neki a bankkártya adatait vagy eleve fizetés miatt teszed vagy ellenőrzés címszóval leemel egy kis összeget. Abban a pillanatban megtudja a kártya mögött álló bankszámlát, akkor utána bármikor tud utalni.
2022. nov. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
94%
A “kártyára utalás” is a kártyatársaságnál (VISA, Mastercard) nyilvántartott, a kártyához kapcsolódó elszámolási számlára történik, a kártyatársaság ezt a jóváírást tudja párosítani azzal a bankszámlaszámmal, amelyhez kapcsolódik a bankkártya.
2022. nov. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
28%

Te jó ég!

Azonnal kezdjenek el alapvető, a hétköznapi élethez tartozó pénzügyi ismereteket oktatni!!!!!!!

Borzasztó volt még olvasni is ezeket a hozzászólásokat. És még vitatkoznak is :D

2022. nov. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!