Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Letiltottam a bankkártyámat,...

Letiltottam a bankkártyámat, mert elveszett. Azt az információt kaptam, hogy ha valaki erre a letiltott kártyára utal pénzt, akkor a tranzakció létre sem tud jönni. Ez igaz? Egy külföldi cég elvileg erre a letiltott kártyára utalt nekem.

Figyelt kérdés
Most akkor mi a teendő? Hozzájuthatok ehhez az összeghez? Vagy nem is lehetséges letiltott kártyára utalni, tehát nem is történt meg az utalás? Hogy működik ez most?

#bankkártya #utalás #pénz #tranzakció #Letiltott bankkártya #Kártyára utalás
2022. nov. 17. 01:05
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
13%
Ezt a sok agyhalottat... Azt csodálkozunk, hogy milyen szinten van a magyar társadalom pénzügyi kultúrája. Na léptem is innen.
2022. nov. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
20%

[link]


Pl. ez is egy bankkártyák közötti átutalási szolgáltatás.


Na erre varrjon gombot a sok hülye, aki szerint ilyen nem létezik! :XD

2022. nov. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
93%

Megnéztem, ezt írja:


"A szolgáltatásról


Nincs szükség előzetes feltöltésre, illetve utólagos visszaváltásra, a pénz azonnal a bankkártyára (pontosabban a mögötte lévő bankszámládra) érkezik."

2022. nov. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
27%

A valós lekönyvelés banki nyitáskor történt meg.


Nem, azonnal. Külföldön tanuló gyerekemnek rendszeresen utaltam kártyára hétvégén, azonnal jóváírták.

2022. nov. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
31%
Nyilván a végén a számlán fog kikötni a pénz, de maga az utalás indítása kártyaszámok között történik.
2022. nov. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
21%
#24 Igen, és ez is azt igazolja, hogy itt valóban kártyák közötti átutalásról van szó (kártyafedezetként azonnal megjelenik, mint vásárláskor a zárolás), de a bankszámlán csak később könyvelik.
2022. nov. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
83%
Nem kártyára utalnak, hanem a számládra.
2022. nov. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
91%
A sportfogadó, szerencsejáték stb. oldalak általában nem utalgatnak semmit vissza, hanem törlik a befizetést, így kerül vissza a kártyaegyenlegre pénz, hogy sztornózzák a tranzakciót, mintha sosem létezett volna. Ezért is van, hogy ha több kártyáról fizetett be valaki, aki meghatározzák, hogy először melyikre mennyit fizetnek ki.
2022. nov. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 NTBS ***** válasza:
73%
A külföldi cégnek miért nem jelezted? Kedves kérdező.
2022. nov. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Jeleztem feléjük, vissza is kaptam a pénzemet szerencsére, nem kellett új kártyaadatokat megadni (pedig a bankfiókban azt mondták, hogy a másik félnek adjam meg az új kártya adatait, mert csak így kaphatom vissza a pénzt). Ezek szerint még a bankban dolgozók sem mind vannak tisztában ezzel az egésszel.
2022. nov. 17. 16:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!