Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mibe fektetnél egymillió...

Mibe fektetnél egymillió forintot ha nem akarsz hozzányúlni hanem csak végső vésztartalék lenne?

Figyelt kérdés
2022. dec. 15. 08:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Befektetni? Vegyel belole eurot vagy svajci frankot es raossz mennyire sz.rt nem er 1M mostansag.
2022. dec. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Megkeresni mégsem könnyű és azért vésztartaléknak nem rossz. Szerintem a felét érdemes euróra váltani, a másik feléből PMÁP-ot venni. Nem fogsz rajta sokat nyerni reálértéken, de legalább lassabban inflálódik el. Esetleg eurós állampapírt is vehetsz, de az most még elég keveset fizet.
2022. dec. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tegyük fel hogy euróba váltom. Azt hogy érdemes tárolni? Gondolom van jobb a párnacicánál.
2022. dec. 15. 11:31
 4/13 anonim ***** válasza:
Bitcoin
2022. dec. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 krwkco ***** válasza:

"Tegyük fel hogy euróba váltom. Azt hogy érdemes tárolni?"

ÁKK számla PEMÁP.

Vagy, ha államcsőd mániás vagy, akkor lehet valami külföldi értékpapírkezelő. Pl. Interactive Brokers.

Lehetne külföldi bank is, csak azoknál nem nagyon tudsz magyarországi lakosként számlát nyitni. De legalábbis utazni kell. És van, ahol pénzbe kerül a számlavezetés.

2022. dec. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És uniós csőd nem lesz?
2022. dec. 15. 13:39
 7/13 A kérdező kommentje:
A bitcoinnal az a baj hogy ha vésztartalék kell ami ugye azt jelenti hogy azonnal fel kell venni bármikor akkor megeshet hogy az ötödét kapom vissza. Abban inkább azt érdemes tárolni aminek a 30-szorosat vehetemnki de cserébe nem akkor amikor én akarom
2022. dec. 15. 13:40
 8/13 krwkco ***** válasza:

"Abban inkább azt érdemes tárolni aminek a 30-szorosat vehetem ki, de cserébe nem akkor amikor én akarom"

Feltéve, hogy örökké élsz. És még egy kicsit tovább. :-)

2022. dec. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem kell örökké élni, elég ha csak nem vagyok meddő
2022. dec. 15. 14:28
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a diszkont kincstárjegy jó megoldás erre. Nem sok a kamat, amit ad rá, 3 hónapra kb. 3%, de jobb, mint a semmi. Illetve euro, dollár, ha épp kicsit erősebb. Nekem van deviza számlám, a nagyobb euro megtakarításomat azon tartom, de tartok Revoluton is. Tudom-tudom, nem megbízható, meg stb.

Szóval szerintem feléből dkj-t vennék, másik feléből eurot vagy dollárt. Erstenel van ingyenes deviza számla, nem tudom a te bankodnál van - e ilyen opció.

2022. dec. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!