Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kérhetem arra a bankot,hogy...

Kérhetem arra a bankot,hogy személyesen vegyem át tőlük az új kártyámat?

Figyelt kérdés
A partnerem egy zsarnok.Elvette a bankkártyám,nem adja vissza hiába kértem és a fizetésemen is ő uralkodik.Annyit ad belőle amennyit ő gondol.Ha ezt elmondanám a bankban,hogy a partnerem vissza él a kártyámmal ezért szeretnék kódot változtatni és új kártyát de személyesen venném át abba együttmüködő lenne velem a bank?És akkor küldhetnének egy sms-t hogy kész a kártyám vagy felhivhatnának.Családsegítőshöz nem tudom küldetni?
2022. dec. 24. 22:19
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Aki a családsegítő szakmában dolgozik az írjon.
2022. dec. 24. 22:20
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Van erre egy szervezet, amit az adónkból tartunk el. Elég sok helyen van az országban, Rendőrség néven te is találkozhattál már vele. Nem a banknál kell elsőkörben intézkedned szerintem.
2022. dec. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Elvenni es hasznalni mas bankkartyajat buncselekmeny. Fel kell jelenteni.


Amugy a bankkal meg lehet ezt beszelni szerintem. De ok is azt fogjak mondani hogy jelentsd fel, mert nem hasznalhatja mas a te bankkartyadat.

2022. dec. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
Hívd fel a bankot és tiltasd le a kártyád, majd az új kártyát kérd banki átvétellel.
2022. dec. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
És ha személyesen veszed át a bankkártyát, akkor azt nem fogja elvenni tőled? Vagy hogy gondoltad? Sajnos a problémádat nem ez fogja megoldani
2022. dec. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

Mondjuk elsőre hagyd ott a "partneredet".

Amíg ezt nem teszed meg, kár érted bármit is tenni.

2022. dec. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Az ilyen partnert fel kell jelenteni és otthagyni a francba!
2022. dec. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 krwkco ***** válasza:

"Kérhetem arra a bankot,hogy személyesen vegyem át tőlük az új kártyámat?"

Általában a bankoknál van ilyen lehetőség. Többnyire pénzbe kerül, kétezres nagyságrendben. Indoklás nélkül is kérhetsz új kártyát, banki átvétellel.

A feljelentéssel nem sokra mennél, hiába írják itt többen. A rendőrség nem kezd nyomozást, ha nincs komoly bűncselekmény alapos gyanúja. És ráadásul hogyan hatna ez ki ez az offenzív lépés a kettőtök közötti kapcsolatra a mindennapi együttélés során? Szóval ez marhaság. Ilyen csak akkor jöhet szóba, ha a kapcsolat már 0 értékű és megtörtént a különválás.

2022. dec. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
Ez a kapcsolat nyilván 0 értékű. Ha van esze otthagyja mihamarabb és megy a rendőrségre. Ha nincs, akkor továbbra is tűri ezt, viszont akkor az új bankkártya sem oldja meg a helyzetét. Ha tűri ezt, akkor viszont meg is érdemli.
2022. dec. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
A bankkártya elvetele es hasznalata komoly buncselekmeny. A minimum a nyomozas.
2022. dec. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!