Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Havi szintű befektetés elkezdé...

Havi szintű befektetés elkezdése vagy lakáshitel kifizetés?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Az ésszerűbb megoldást keresném.

2029ig van egy lakáshitelünk, ami minimális havi kiadás kb 50ezer ft.


Arra gonoltam elsőre hogy havi 400 ezret különböző célokkal befektetnék . De lehet előbb érdemes lenne kifizetni a hitelt, s utána kezdeni el félretenni?


Ti hogy döntenëek?



2022. dec. 25. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nem érdemes visszafizetni, mert drágább lenne a hitel.


Milyen feltételekkel van lehetőség visszafizetni a hitelt? Mennyit nyersz rajta? Ettől függ

2022. dec. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van 3%-os lakáshitelem. Már amikor felvettem se volt igazán szükségem rá, azóta viszont a pénzem 10+% felett kamatozik állampapírban. Hülye lennék visszafizetni a hitelt.
2022. dec. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Valóban attól függ, milyen hitel. Nekem pl változó kamatozású, most még 3%on ketyeg, de amint lejár a kamatstop, megszalad. Szóval még előtte kicsengetjük.
2022. dec. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2006 ban vettük fel 8.84% os kamatozású a.legutóbbi elszámolón 150 ezer az éves ügyleti kamat plusz a kezelesi költség erre az évre. Tőketartozásom 2.2 millió. Talan így jobban megérné kicsengetni, februártól max márciustól pedig elkezdhetnék gyűjtögetni, Demoklesz kardja már nem lebegne a fejünk felett. Mit gondoltok?
2022. dec. 25. 21:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Inkább azt a pénzt tedd PMÁP-ba, minimum 2 évig biztosan jobban jársz, mint az előtörlesztéssel.
2022. dec. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Én kifizetném, minimális összeget nyernél, ha nem tennéd.
2022. dec. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Demoklesz kardja már nem lebegne a fejünk felett. "


2 milliós tartozás az sehogysem lesz Damoklész kardja.

Egyetértek 6-ossal. Sokat nem fogsz se nyerni se veszíteni, akármelyiket választod.

Kezd elállamappírba tenni, minden pénzedet ne fizesd be a hitelbe. Ha ki tudod fizetni úgy, hogy még marad pár millió tartalék is, akkor fizesd ki a hitelt.

2022. dec. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Minden pénzügyi befektetéstől alapvető elvárás, hogy az infláció mindenkori szintjét legalább meghaladja annak hozama, de inkább bőven felülmúlja.


A jelenlegi gazdasági környezetben az infláció mértéke 20+ %, ami jövőre sem lesz alacsonyabb.

Ehhez képest a lakáskölcsönöd 8,84 p.a. % kamata önmagában egy főnyeremény.


Ha ezt a főnyereményt most feladod, hogy cserében egy inflációt bőven meghaladó hozamot érj el, akkor a fennálló tőketartozásod elvárt hozamához még hozzá kell adnod azt a különbséget is, amit elveszítesz ezzel a ma már ultrakedvező hitelkamattal.

2022. dec. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Inflációt meghaladó hozamot, kis kockázattal tuti nem találok, vagyis ilyen kevés pénzhez nem dobálnak prémium hozamot.
2022. dec. 27. 21:14
 10/10 anonim ***** válasza:
hát.... akkor a kérdés megoldódott :-)
2022. dec. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!