Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel ilyenkor hogy van?...

Diákhitel ilyenkor hogy van? A Miskolci Egyetemen körülbelül 1 hónapot csúszott az egész vizsgaidőszak, hogy ne kelljen kifűteni az egyetemet Januárban. Ezért nyilván a regisztrációs hét is csúszott, mindennel együtt.

Figyelt kérdés

Negyedik félévem következik, eddig az első háromban az összesre igényeltem diákhitelt, meg is jött mindig pontosan.


Hivatalosan ugye 02.15 az utalási idő, tudom, hogy a FIR karbantartás miatt csúszott pár napot, de most nem ez a lényeg, hanem a következő:


Nekünk csak ma ( 02.21 ) kezdődött a regisztrációs hét és a tárgyfelvétel. Ma reggel kereken 08:00-kor aktiváltam a félévemet, felvettem a tárgyakat. A Diákhitel Direkt-ben még mindig "Adategyeztetés" van és tudom, hogy a félév aktiválása után hetekig is eltarthat, hogy változzon a státusz.


Ha netán csak március elején fog teljesülni az adategyeztetés, akkor rögtön utalják majd utána, vagy már csak március közepén kapom meg az első két havi összeget egyszerre?


A lakhatáshoz és a mindennapi kiadásokhoz muszáj volt igényelnem még munka mellett is, mert a szüleim egyszerűen nem tudnak támogatni annyi összeggel, és eddig mindig időben megjött, de ha most csúszni fog egy egész hónapot akkor muszáj lesz feltörni az államkincstáros kötvényeimet, amit nagyon nem szeretnék.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. febr. 21. 20:32
 11/93 anonim ***** válasza:
100%
Írtál a sulinak?
2023. febr. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/93 anonim ***** válasza:
100%
Kb az összes egyetemnek visszaigazolták már, csak nálunk csesznek ezt megcsinálni.
2023. febr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/93 anonim ***** válasza:
100%
Írtam már nekik annyit a héten Neptunnal kapcsolatban, tárgyfelvétellel, a diákhitellel de SEMMI válasz. Szóval katasztrófa.
2023. febr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/93 anonim ***** válasza:
100%
Tudom bár itt kezdődött a legkésőbb, az járt jól csak akinek nem volt csúszás és a karbantartás előtt megkapta
2023. febr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/93 anonim ***** válasza:
100%
Legalább válaszolhatnának hogy mikor igazolják vissza, nekem is már hétvégétől szükségem lenne a pénzre..
2023. febr. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/93 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy erre nem gondolnak. Amikor először felvettem a dh-t akkor bementem az irodába mert volt vele probléma mert elcsesztem (többet utaltak jóval és megkérdeztem miért) és megkérdezte a nő, hogy biztos szükségem van e rá. Hát ha már felvettem akkor valószínüleg igen. Na mindegy, de a TO is gondolhatná hogy addig nem kapunk pénzt, és azért vesszük fel, mert kell.
2023. febr. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/93 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként, nektek most működik a dh oldala? Mert engem nem enged be most.
2023. febr. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/93 anonim ***** válasza:
68%

Nekem appon megy, de még mindig azt írja hogy adategyeztetés, már kiakaszt :D

Az oldal ezt írja:

Hiba a szerverrel történő kommunikáció során. Kérlek, próbáld újra.

2023. febr. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/93 anonim ***** válasza:
81%
Nekem sem működik... Hát az nagyszerű:D
2023. febr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/93 anonim ***** válasza:
68%
Jó hogy az is elkezd szarakodni..
2023. febr. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!