Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel ilyenkor hogy van?...

Diákhitel ilyenkor hogy van? A Miskolci Egyetemen körülbelül 1 hónapot csúszott az egész vizsgaidőszak, hogy ne kelljen kifűteni az egyetemet Januárban. Ezért nyilván a regisztrációs hét is csúszott, mindennel együtt.

Figyelt kérdés

Negyedik félévem következik, eddig az első háromban az összesre igényeltem diákhitelt, meg is jött mindig pontosan.


Hivatalosan ugye 02.15 az utalási idő, tudom, hogy a FIR karbantartás miatt csúszott pár napot, de most nem ez a lényeg, hanem a következő:


Nekünk csak ma ( 02.21 ) kezdődött a regisztrációs hét és a tárgyfelvétel. Ma reggel kereken 08:00-kor aktiváltam a félévemet, felvettem a tárgyakat. A Diákhitel Direkt-ben még mindig "Adategyeztetés" van és tudom, hogy a félév aktiválása után hetekig is eltarthat, hogy változzon a státusz.


Ha netán csak március elején fog teljesülni az adategyeztetés, akkor rögtön utalják majd utána, vagy már csak március közepén kapom meg az első két havi összeget egyszerre?


A lakhatáshoz és a mindennapi kiadásokhoz muszáj volt igényelnem még munka mellett is, mert a szüleim egyszerűen nem tudnak támogatni annyi összeggel, és eddig mindig időben megjött, de ha most csúszni fog egy egész hónapot akkor muszáj lesz feltörni az államkincstáros kötvényeimet, amit nagyon nem szeretnék.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. febr. 21. 20:32
 41/93 anonim ***** válasza:
Nekem még nem
2023. febr. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/93 Szofiiiis ***** válasza:
100%
Majd jövő karácsonyra talán megcsinákják...
2023. febr. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/93 anonim ***** válasza:

Az is lehet hogy hetvegen valt at es hetfon kapjuk meg.

Valaki irta egy másik hasonloo bejegyzéshez korábban hogy neki így volt hogy hétvégén váltott át és hétfőn délelőtt megkapta

2023. febr. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/93 anonim ***** válasza:
100%
Én olvastam olyan is hogy valakinek egy hete folyósítható, de még nem kapta meg :(
2023. febr. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/93 anonim ***** válasza:
100%

#44es valszeg azért nem kapta meg, mert pont a fir szüneteltetése előtt kapta meg.

A DH nem nagyon szokta húzni az időt, itt a TO az, aki nem tudja kezelni a dolgokat.

2023. febr. 25. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/93 anonim ***** válasza:

Megint karbantartást írnak az oldalon holnap du-ra.

Szerintem ebből nem lesz már semmi csak max jövőhét pénteken az már úgyis március..

2023. febr. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/93 anonim válasza:
100%

Én januárban igényeltem először, szerdán be is jelentkeztem a félévre. Továbbra is feldolgozás alattot ír az app. Szerintetek van esélyem hamarosan megkapni vagy tegyek le róla?

Ismerőseimnek már adategyeztetés van írva,szintén hasonló igénylési dátummal..

2023. febr. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/93 anonim ***** válasza:
Szerintem márciusban te is megkapod, nekem is azóta is adategyeztetés van, pedig valaki írta, hogy a héten mindenkit berögzítenek a fir-be
2023. febr. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/93 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kamu volt hogy péntekig megcsinálják. Kicsit unalmas már. Nem is fogom megnézni, ez volt az utolsó.. mivel most is adategyeztetés van..
2023. febr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/93 anonim ***** válasza:
100%

Lekérdezés után ezt irta ki: Az adatok aktualizálásának időpontja: 2023.02.25.

Utolsó tanulmányi adategyeztetés állapota: Egyeztetés szükséges


tehát szombaton ellenőrizték és még nincs feltöltve a FIR-be?

2023. febr. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!