Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Viszonylag magas fizetéssel...

Viszonylag magas fizetéssel érdemes sietni a saját lakás vásárlással, vagy ráérünk vele?

Figyelt kérdés

Ketten keresünk nettó 1.4 milliót. Így jelenleg a bérleti díjra kevesebb, mint a bevételünk 10%-a megy el, gyakorlatilag elenyésző. Mindenhol azt hallom, hogy minél előbb saját lakásba kell menni, mert kidobott pénz a bérlés. De én valahogy nem érzem annyira, hogy sürgősen vásárolni kellene. Egy olyan lakás havi törlesztője, ami a jelenlegi bérleményhez hasonló színvonalú, legalább 3-szor annyiba kerülne, mint a jelenlegi bérleti díjunk.

Nyilván hosszú távon mindenképp kell majd saját ingatlan, de biztos hogy érdemes ezt ennyire sürgetni?

A hitel kamata (hogy kétszer annyit fizetsz vissza, mint amennyit felvettél), az nem legalább annyira kidobott pénz, mint a bérlés?

Nem jobb, ha még pár évig bérlünk, és majd később, sokkal nagyobb önerővel vásárolunk csak sajátot?



2023. máj. 28. 19:58
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
60%
Persze ráérsz még.
2023. máj. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
29%
Minél tovább vártok, annál feljebb mennek az ingatlanára. Arra nem érdemes várni, hogy 1-2 millióval valami olcsóbb lesz, mert magasabb annál a havi fizutok. Szóval, ha van fix melótok, aminek a közelében megtelepednétek, akkor ajánlott elkezdeni nézegetni a kérókat.
2023. máj. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
89%
Béreljetek még, valakinek a tulajokat is el kell tartani.
2023. máj. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is béreljetek, nekem két lakásom van kiadva, szeretem az ilyen bérlőket, mint Ti vagytok! :)
2023. máj. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
77%
14: aham, kapsz bérleti díjként egy 50milliós lakásért mondjuk évi 3 Milliót. Míg ha ugyanez a pénzed csak állampapírban lenne, kapnál 8m hozamot egy évre. Igazi pénzügyi zseni vagy.
2023. máj. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

#15

Édes pofa vagy, de én ezt az 50 milliós lakást 20-ért vettem. :) Kalkuláld most újra a számításodat! :) Remélem arra is emlékszel, hogy 2 évvel ezelőtt milyen álompapírhozamok voltak! :) Igazi pénzügyi zseni vagy!

2023. máj. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
53%
16: de a kérdezőnek most kell eldönteni, nem két évvel ezelőtt. És ha a te lakásod akkor 20M volt, akkor 30nál most sem ér többet.
2023. máj. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Minél többen gondolkodtok így annál jobban ki tudom adni a lakásaimat. És az inflációra hivatkozva bérleti díjat is tudok emelni :) szóval ne vegyetek! Baromság a saját lakás, nem éri meg! Inkább élvezzétek az életet!
2023. máj. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Szerintem is béreljetek :) tegyétek allampapírba meg varrjátok a párnátokba.
2023. jún. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Up
2023. jún. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!