Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Viszonylag magas fizetéssel...

Viszonylag magas fizetéssel érdemes sietni a saját lakás vásárlással, vagy ráérünk vele?

Figyelt kérdés

Ketten keresünk nettó 1.4 milliót. Így jelenleg a bérleti díjra kevesebb, mint a bevételünk 10%-a megy el, gyakorlatilag elenyésző. Mindenhol azt hallom, hogy minél előbb saját lakásba kell menni, mert kidobott pénz a bérlés. De én valahogy nem érzem annyira, hogy sürgősen vásárolni kellene. Egy olyan lakás havi törlesztője, ami a jelenlegi bérleményhez hasonló színvonalú, legalább 3-szor annyiba kerülne, mint a jelenlegi bérleti díjunk.

Nyilván hosszú távon mindenképp kell majd saját ingatlan, de biztos hogy érdemes ezt ennyire sürgetni?

A hitel kamata (hogy kétszer annyit fizetsz vissza, mint amennyit felvettél), az nem legalább annyira kidobott pénz, mint a bérlés?

Nem jobb, ha még pár évig bérlünk, és majd később, sokkal nagyobb önerővel vásárolunk csak sajátot?



2023. máj. 28. 19:58
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
53%

"A hitel kamata (hogy kétszer annyit fizetsz vissza, mint amennyit felvettél), az nem legalább annyira kidobott pénz, mint a bérlés?"

Teljesen mindegy, hogy a hitel kamatában fizeted meg 25 év alatt a lakás árának emelkedését, vagy vársz 25 évig albérletben, addig kamatoztatod a tőkédet és az akkori áron vásárolod meg a lakást, a vége valószínűleg ugyanaz lesz. 1995-ben 2,1-2,4 millióért vehetted meg azokat a panel lakásokat, amiket most 35 millióért.

2023. jún. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

A hitelben és a befektetésben is vannak kockázatok. Viszont én azt javasolnám nektek, hogy nem kell feltétlenül bele ugrani minnél hamarabb egy ingatlan vásárlásba. Rengeteg ingatlan cserél gazdát minden hónapban/évben. Persze vannak mélypontok a piacon, amikor szinte alig van eladó ingatlan.


Most egyet kalkuláljunk..


Leírásaid alapján 1,26 milliót tudtok félre rakni havi szinten. Egy kicsit faragjunk le ebből! Számoljunk 1,1 millióval. Ugyebár azért faragunk le, mert mindig vannak és lesznek is váratlan kiadások: gépjárműadó, gépjárműbiztosítás, nyaralás(ok), egyéb háztartási cikkek, elektronikai cikkek díjai és még lehetne sok mindent ide sorolni.


Számoljunk egyet egy interneten is megtalálható kamatos kamat kalkulátorral a következő paraméterekkel:


Futamidő : 2 év

Éves kamatláb: 13% (legyen most ennyi)

Kiindulási tőke: Legyen 8 millió forint (és hogy miért? 40 milliós ingatlannak a 20%-a 8 millió forint)

Havi befizetés: 1,1 millió forint


Havi kamatjóváírással a tőke 40,6 millió lenne.


Tovább megyek.... Vegyünk 5 évet

108,5 millió forint ugyanezekkel a paraméterekkel. Persze csak akkor jönnek ki ezek számok ha a befektetési piac nem zuhan be!


Vagyis 2 év alatt a vagyonotok majdnem 32 millióval gyarapodik.


5 év alatt pedig közel 100 millió forinttal.


(De csak akkor ha a befektetési piac nem zuhan be!)


Számold csak ki, hogy az albérlet ára 2 évre és 5 évre mennyibe is kerül! Gondolkodj el, hogy nektek mi éri meg.


Még egy hosszabb záró gondolat következik. Ha valóban ennyi a keresetetek, elsőkörben gratulálok. Véleményem szerint TI el tudjátok érni a pénzügyi szabadságot, ami azt jelenti, hogy a vagyonotok hozamaiból még alacsony kamati környezetben is meg tudtok élni magasabb színvonalon, amely nem vegetálást jelent. Én úgy gondolom, hogy nektek nem lenne szükségetek hitelre. De ez az én személyes gondolatom. Nem veszekedést akartam produkálnk. A véleményemet akartam megosztani.

2023. jún. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
22-es voltam. Elnéztem valamit. 10% az albérleti díj. Vagyis 1,26 millióból még lejön a kaja és minden egyéb költség. A számolás gondolatmenetén nem változtat, hogy havi 1,1 milliót vagy 900 ezret fektettek be.
2023. jún. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Segítettek a válaszok, kedves kérdező?
2023. jún. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!