Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 11 milliós lakás megyeszékhely...

11 milliós lakás megyeszékhelyen (Békés megye) , megéri vajon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A véleményetekre lennék kíváncsi. Találtam egy jó árban lévő, a piaci árakhoz képest jóval olcsóbb ingatlant Békéscsabán. 50m2-es lakás, közepes állapotú, felújítást igényel ugyan ,de lakható állapotban van.

Jó helyen van, nem konkrétan a városközpontban, kb. attól két kilométerre.


2,2 millió forint önerő áll rendelkezésemre.


Fizetésem nem a legjobb, havi nettó 300.000Ft. Egyedülálló nő vagyok, 30 éves. Jelenleg otthon élek, egy 4o km-re lévő faluból ingazok napi szinten, már nagyon nem kényelmes.


A lakást már megnéztem. Bankban is voltam, hitelképes vagyok, 70 ezer Ft lenne a törlesztőm 20 évre.


Nagyon bizonytalan vagyok,viszont látok ebben potenciált. Ilyen kaliberű lakásokat 16-17 vagy annál magasabb áron látok.



dec. 5. 21:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem ez attól függ leginkább, hogy ahová költöznél, ott milyen lehetőségek várnak. Van e óvoda, iskola, gyógyszertár, háziorvos, különböző boltok és a többi.. Milyen munkalehetőségek vannak.


Én szerintem 20 évre elköteleződni egy "potom" 11 milliós lakásért.. Nem éri meg. De ez a magánvéleményem, senkit sem lenézvén sőt, nekem ingatlanom sincs.

De ez a hitel dolog kicsit soknak tűník nekem. Ráadásúl a szabadságod is odaadod 20 évre. Goondold át, de nem lebeszélni akarlak, ccsak hátha van jobb megoldás is.


Konkrétan a lakásról nem tudok véleményt mondani, hiszen nem láttam, de békésben ennyiért már szerintem jót lehet kapni. Nekem a hitellel van bajom.


Nettó 300 ezer, félrerakok(mert akarom, plussz egyedülálló avgyok, megtehetem) havi 100-at, egy év alatt az 1,2 millió. Minél több az önerőd, annál jobb konstrukciókból válogathatsz.


De ez csak egy vélemény.

dec. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
Havi 230bol te meg fogsz tudni elni ?
dec. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
azért csak óvatosan, nehogy átverjenek.
dec. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

"Én szerintem 20 évre elköteleződni egy "potom" 11 milliós lakásért.."


Mivel potom összegű, ezért ki lehet fizetni előre.

Hagyjuk már ezt a hülyeséget, hogy ez 20 ées röghözkötést jelentene.

Ha 5 évig tudja fizetni a hitelt, akkor már általában pluszban ki lehet szállni belőle.

Gyanítom még Békéscsabán is ki lehet adni egy jó helyen lévő lakást, ha máshol találna jobb munkát a kérdező.

dec. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

"11 milliós lakás megyeszékhelyen (Békés megye) , megéri vajon?"


Már a lakás éri meg ennyi pénzért, vagy hogy felvenni hozzá hitelt? Nem derült ki a kérdésedből egyértelműen.


A lakásról nem tudok nyilatkozni, de ahogy ismerem magam, ennyiért biztosan "ráugranék". Hitelről még annyit sem tudok nyilatkozni.


A lényeg az az, hogy NEKED megfelel-e az adódott lehetőség és a hozzá kötődő elkötelezettség.

dec. 6. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Akinek nincs ingatlana és semmit sem ért hozzá, minek szól bele? (1-es). Kérdező, töltsd le a tul. lapot, menj ügyvédhez, kérd ki a véleményét, beszélj a szomszédokkal, közös képviselővel, érdeklődj,milyen ott lakni, mik a problémák. Én ugyanezeket csináltam, mikor lakásokat nézegettem, és igen, volt köztük csapda. A leglényegesebb, hogy a tulaj adja-e el neked a lakást.
dec. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
80%
Havonta mennyibe kerül az utazásod? Mennyi időd mén el az utazásra? Napi 2 óra legalább, ennyiből túlórázhatsz is és megvan a törlesztő részlet! Vagy ez idő alatt bevállalsz valami kis munkát....Ha házbért fizetsz az is kidobott pénz, így bár fizeted a saját lakásodat!Az elkövetkező 20 évben valószínű, hogy dolgozni fogsz, nem úgy kell felfogni, hogy most elkötelezed magad.
dec. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ mindenkinek!


Bocsi a nem pontos megfogalmazás miatt. A lakás vételára 11 millió Ft, a jelzáloghitel pedig 8.800.000Ft.

dec. 6. 19:52
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

"Nagyon bizonytalan vagyok,viszont látok ebben potenciált. Ilyen kaliberű lakásokat 16-17 vagy annál magasabb áron látok."

Akkor siess, mielőtt elviszik előled. De nézd meg azért előtte a szomszédokat is és menj el ügyvédhez is, mivel az ingatlanvásárláshoz úgyis kell.

dec. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Semmi nem indokolja, hogy egy lakás ára jelentősen eltérjen a piaci átlagtól, úgyhogy légy körültekintő!
dec. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!