Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért csak a családosoknak...

Miért csak a családosoknak járnak jedvezmények? Szingliségre miért nincs hitel? Vagy az nem ember aki szingli?

Figyelt kérdés
Sokkal komolyabb ember az aki szingli. Kellene hitel rá, mondjuk kapok 10 milliót és cserébe 10 évig nem járulok hozzá a túlnépesedéshez. Jó lenne
jan. 4. 13:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%

Mert az államnak 60 év múlva is bevételre lesz szüksége hogy fenntartsa az ország működését. Bevételt csak a dolgozó emberek teremtenek. A családosok azért kapnak lóvét, mert kitermelik a jövő adófizetőit.

Most azt a kérdest ne firtassuk, hogy 60 év múlva lehet hogy az ivóvízért fogunk háborúzni teljes anarchiában, erről a jóléti államok simán nem vesznek jelenleg tudomást.

jan. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom hogy sem a családosoknak sem a szingliknek, sem senkinek nem szabadna támogatást osztogatni, és közben az adóztatást is vissza kellene venni.


A fegyveres rendfenntartáson kívül semmi feladatot nem lenne szabad az államnak adni. Békén kellene végre hagyni az embereket, a sok szar politikust meg meneszteni, házaljanak a CVjükkel piaci alapon működő társaságoknál.:)

jan. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
80%

Egyetértek a kérdezővel, a gyerekesek indokai a gyerekvállalásról teljesen hibásak. Azt hiszik, hogy a gyerek hasznot hoz majd az államnak, ha dolgozik. Pedig ez jóval összetetteb kérdés.

Egyfelől a csökkenő népesség ellenére évről évre növekszik az ország GDP-je, vagyis rögtön felmerül a kérdés, hogy mi indokolja a népességcsökkenés megállítását.

Másfelől vannak azok az emberek, akiknek a munkáját gép is tudná végezni. Ezeknek az embereknek semmilyen társadalmi hasznuk nincs. Az államnak se származik semmi előnye belőlük. Ha az adójukra fáj a foga az államnak, azt is be tudná hajtani a gépeket foglalkoztató cégektől. Mégse azt propagálja az állam, hogy végezzék gépek a munkát, hanem egyenesen arra ösztönzi a cégeket, hogy azokra a munkákra is embereket vegyen fel, amiket gépek is el tudnának látni. Miért teszi ezt? Hogy alátámaszthassa a gyerekvállalás propagálását?

jan. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%

Pontosan, egyetértek a 14:56 válasszal. Nem a népesség létszámától függ egy nemzetgazdaságban keletkező jövedelem, hanem a termelő és szolgáltató vállalkozások termelékenységétől.


A jövedelem tőkejövedelemre és munkajövedelemre oszlik. Ahogy nő a gépesítettség, automatizáltsági fok, úgy lesz egyre kisebb szükség nagy volumenű élőmunkára, sokkal inkább a magasabb tudásigény felé tolódik el a gazdaság szerkezete. Indokolatlan a sutyi néptömegek szaporítása ilyen megatrendek mellett. Az oktatás, humán tőke fejlesztése kellene hogy legyen ehelyett a hosszú távú stratégia.

jan. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

"Én azt gondolom hogy sem a családosoknak"


Én is ezt gondolom!

jan. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Mert a legkevésbé racionális és szentimentális döntéseket az emberek a gyerekükkel kapcsolatban hozzák.

És így lehet őket a legkönnyebben kifosztani.



CSOK büntetőkamat

[link]

jan. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

A 9-es a szívemből szólt.


Egyébkênt valid indok, hogy nem "hozol létre" jövőbeli adófizetőt, (már ha ittmarad), de azért amikor arra gondolok, hogy az átlag ember adójának kb 8szorosát fizetem be, olyankor elég nehéz nem várni valamit nekem is cserébe néha. :)

jan. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Így is alig van munkahely meg külföldiek veszik el a munkát!

Emellett kevesebb pénz jut a népnek. Nem értem minek akarnak ennél is több embert világra hozni...

És itt az a lényeg, amit mondok, hogy alapvetően ha nem lenne ennyi birka, aki a tömeg meg a propaganda felé hajlik, higgyétek el, hogy nem akarnának ennyien gyereket. Rengeteg gyerekkel nem foglalkoznak a szüleik, vagy megbánják őket, vagy otthonban nőnek fel. Szerintem a felének aki gyereket csinál nem való. Oké, az asszony babusgatja, a nők jobban értenek a gyerekhez, de így is sokan vagyunk és sokak elvárások miatt meg mert belerángatják őket csinálnak gyereket. Meg nem egy emberrel találkoztam, aki azért akar 3 gyereket, hogy megkapja a 10 millát. Na szerintetek ez normális?

jan. 4. 18:51
 9/19 anonim ***** válasza:
Magyarországon jelenleg erősen munkaerőhiány van a nagyobb városokban. Bőven van munka.
jan. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

25: Több tömeges decemberi elbocsátásról tudok, behoztak filippínó munkásokat, betaníttatták a magyarokkal őket, majd elbocsátották a magyarokat.

google-ban rákeresel, doszt jönnek ki ilyen cikkek.

jan. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!