Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért csak a családosoknak...

Miért csak a családosoknak járnak jedvezmények? Szingliségre miért nincs hitel? Vagy az nem ember aki szingli?

Figyelt kérdés
Sokkal komolyabb ember az aki szingli. Kellene hitel rá, mondjuk kapok 10 milliót és cserébe 10 évig nem járulok hozzá a túlnépesedéshez. Jó lenne
jan. 4. 13:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Én egyedül a buszsofőr filippínó munkásokról szoktam cikkeket látni, őket azért hozták be mert nem volt magyar jelentkező.

Meg azért baromi limitált azoknak a melóknak a száma, ahova egy nyelvet nem beszélő embert fel lehet venni. Menj el egy plázába, minden 2. boltra és étkezdére ki lesz írva hogy munkatársat felveszünk. A Lehel piacon a legforgalmasabb kajálda évek óta először kényszerül vasárnapokon zárva lenni, mert nem találtak dolgozót, pedig minimum fél éve kint van hogy embert keresnek. Szóval azért nem féltem a magyarokat. Akinek egy magyarul nem beszélő ember helyettesíteni tudja a munkáját az így járt. Menjen el eladónak, én is voltam mikor nem akadt jobb.

jan. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
jan. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Menj el egy plázába, minden 2. boltra és étkezdére ki lesz írva hogy munkatársat felveszünk."

Ja, azt látom! Ezek azok a helyek, ahol nem bejelentve, minimálbér alatt embertelen bánásmód van, és 1-2 napot ha marad valaki, az már ritka.

Ezért van állandó felvétel.

Ez nem munkaerőhiány!

Ennek csak az a fedőneve.

Ezekről a neten feketelista is van.

jan. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"A Lehel piacon a legforgalmasabb kajálda évek óta először kényszerül vasárnapokon zárva lenni, mert nem találtak dolgozót, pedig minimum fél éve kint van hogy embert keresnek."

És mennyit fizetnek és bejelentik-e?

jan. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom. De elhiheted, hogy a filippínónak sem fizetnek jobban, sőt...

Munka van bőven. Az, hogy a magyarok X összeg alatt inkább otthon verik a brét és keseregnek, az már egy más kérdés. De az alacsony fizetések nem a külföldi munkavállalók hibája. Pont a képzetlen emberek azok, akiket ki tudnak váltani a filippínókkal. Ők nem tudom mit vártak fizetés szempontjából. Ideális világ lenne ahol az eladó meg a gyári munkás is keresne úgy, hogy szépen meg tudjon élni belőle. Vannak olyan országok ahol ez így is van. A miénk nem ilyen. Régebben sem volt, most meg egyre inkább nem az. Nem kell a vendégmunkásokra kenni.

jan. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"De elhiheted, hogy a filippínónak sem fizetnek jobban, sőt..."

Már utánajártam.

Van erről tájékoztató honlap is.

1. Fizetni ugyanannyit fizetnek.

2. Ezen felül kapnak szállást és étkezést, tejes ellátást ingyen!

3. Repjegyet fizetnek nekik.

4. Tolmács, betanítás.

5. 380 000 Ft-ot kapnak az államtól a cégek havonta /fő (!!!), ha nem magyart, hanem filippínót vesznek fel.

jan. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Büntetnek, mert nem vagy hajlandó szolgákat szülni, akik kitermelnék majd az akkori elit luxus igényeire a pénzt, míg gyermekeid éhbérért görnyedeznének megkeseredve vmi proli munkahelyen.
jan. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Beszéltek itt a munkaerőhiányról, aztán felmegyek álláshirdető oldalakra, és ha városokra lebontva nézitek alig van álláshirdetés. Vagy ti honnan szeditek ezt a szöveget, a híradóból? A valóság az, hogy a szalagokon ukránok dolgoznak, meg egyetemekre külföldiek járnak tanulni.
jan. 5. 02:53
 19/19 A kérdező kommentje:

Tényleg ezt sose értettem. Ez a bemagolt propaganda szöveg, hogy munkaerőhiány van..mi erre a bizonyíték? Mert én olyannal találkoztam csak, hogy az ember keres munkát de semmi nincs. Vagy ezekre a helyekre mind ismerősöket hívnak dolgozni? Most tegyük fel valaki szakács, azok is mennek mindig más helyre. Vagy én vagyok a tanulatlan és aki valami IT meg hasonlót tanult annak külön álláskeresője van szakmákra bontva és neten csak pár random munkát hirdetnek meg? Komolyan, beszélnek itt emberek a miért kell gyerek kérdés alatt a munkaerőhiányról ezzel indokolva a szegényes döntésüket, hogy ők bele mentek a CSOK-ba, mert kénytelenek voltak. Amúgy meg nincs munkaerőhiány, mert akkor lennének neten álláshirdetések. Most lehet ilyen építészek meg orvosok ól van hiány, de reálisan nézzük már: nem mindenki tanult ember, mert vagy nincs rá lehetőség hogy az legyen az ember az élete elején, később meg hiába akar az lenni bárki, ez nem így működik hogy én most 30 évesen úgy döntök hogy orvos leszek, főleg itt addigra sok olyanon esik át az ember, hogy njc s kapacitása tanulni, le van terhelve, kell a pénz a mindennapi élethez. Én pl nem tudtam tanulnj fiatalabb koromban személyes problémák miatt, az agyam se állt rá, na meg a nagyszerű társadalomnak hála lekötött az, hogy azzal foglalkozzak épp melyik nagyképű gyerek csesztet.

Reálisan nézzük már: a sok most 3 gyereket szülő embernek se lesz mind3 gyereke orvos, nagy valószínűséggel operátor vagy vendéglátósok, vagy egyéni vállalkozók lesznek. Abból is már sok van, kevés ez az érv ide. A szülő meg az első 2 hónapban elveri a 10 milliót autóra, vagy házra amiből nem marad semmi. Ja majd a gyermekek taníttatására költik, mikor fél életed.letanulhatod ha elit szakmát akarsz. Vagy tönkreteheted magad bármivel. Mindegy, nincs itt semmiféle munkaerőhiány.

Ilyen meg régen is volt, hogy kiírták boltokba, hogy munkatársat felveszünk. Ez nem érv.

jan. 5. 03:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!