Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Személyi hitel vàlàs utàn?

Személyi hitel vàlàs utàn?

Figyelt kérdés

Sziasztok..én még 2011ben váltam el.

2008ban vett fel a volt férjem személyi kölcsönt.. én se adóstàrs semmi sem voltam..nincs alàiràsom stb...stb.. szóval az én alàiràsom sehol sincs..2021ben megkereste egy végrehajtó cég..én semmilyen papírt nem kaptam..a volt férjem mégis azt akarja hogy fizessen a felét...ez tényleg így van?fizetnem kellene?



#válás #személyi hitel #Egyedül vette fel
jan. 18. 15:22
1 2
 1/18 anonim válasza:
83%
En elkuldenem, hogy beszelje meg az ugyvededdel. Kernek egy nevjegykartyat elotte. Onnantol o sem eroltetne.
jan. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A házasság a nettó vagyonon való osztozást jelent, a nettó vagyon tartalmazza a kötelezettségeket is.
jan. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Amíg rajtad nem követeli a végrehajtó, ne fizess.


Ennek egyébként a válás során kellett volna rendezni a sorsát. Így, hogy ez elmaradt, nem tudom mi a helyzet. Az biztos, hogy a vagyonközösség ez az adósság is közös volt akkor is ha nem írtál alá semmit.

jan. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
23%

"A házasság a nettó vagyonon való osztozást jelent, a nettó vagyon tartalmazza a kötelezettségeket is."


Kétlem, hogy ez hitelfelvételre érvényes lenne, ha a házastárs egyedül veszi fel és nem vonja be a másik felet. Ebben az esetben egyedül a kérdező férje felelős a hitelért. Szép is lenne, ha nem így lenne, az egyik fél nyakra-főre vehetne fel hiteleket a másik tudta nélkül, aztán egy szép napon benyújtja a számlát a feléről - ez nem így működik.

jan. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes módon mégis működik az eszközök esetében - a feleség benyújtja az igényét a vásárolt ingatlanok, cégek felére váláskor még ha korábban nem is vágta hogy azok léteznének…


“Jóban, ROSSZBAN”

jan. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
56%
6. Nem igazságos, az tuti. De akkor meg minek kérdezik meg, hogy valaki be akarja-e vonni a házastársát a hitelbe, ha úgyis automatikusan bevonják? Nekem logikus, hogy azért, mert ez nem automatikus.
jan. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
56%
Amíg házasok addig nem, de váláskor ez megváltozik. Ellenkező esetben a házastársak együtt is működhetnek hogy megkopasszák a hitelezőt. Az egyik kimenti a vagyontárgyakat magával, a másik meg csak az adósságokat tartja meg, majd fizetésképtelenséget jelent, aztán ugyanúgy élnek tovább mint eddig - nem hivatalosan.
jan. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%
8. Ahhh értem, köszi, a válás változtatja meg. Nem gondoltam erre, mert ilyen nekem eszembe sem jutna :D (mint gondolom a legtöbb embernek nem) - köszi a magyarázatot.
jan. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
56%
A vagyonmegosztási bírósági végzést olvasgasd, benne van a válasz.
jan. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

A válás önmagában nem változtatja ezt meg.


A váláskor 99,99%-ban rendelkeznek a vagyonmegosztásról is! De elő lett ez is terjesztve a bíróságon?

Illetve nagyon ritka, de előfordult már, hogy nem kértek vagyonmegosztást és így nem lett.


A hitel a házasság fennállása során keletkezett, tehát ha a vagyonmegosztás nem nyilvánította kizárólag a férj adósságának, akkor igenis tőled is jogszerűen követel a hitelező.


Vagyonközösség okán nem szükséges a házastárs aláírása, adóstársi minősége, akkor is lehet tőle is követelni.

A válás során ezért is kell a vagyonközösség megszüntetését rendezni.



Mondom: Nagyon ritka, hogy ennyi év után tőled jogszerűen követeljen a hitelező, de nem kizárt! Megesett már!



Azzal is számolj, hogy a hitelező nem tud a válásról (vagy a vele általában!!!! együtt járó vagyonközösség megszűnésről) és jóhiszeműen azt gondolja, hogy tőled is követelheti a tartozást.


Mert őt nem értesíti hivatalból senki!


Első körben a hitelezőnek küld el a válásról és vagyonközösség megszűnéséről szóló bírósági dokumentumok másolatát!

Ha ezek alapján nem lehet tőled követelni, hidd el, nem is fognak.


Ha ez nem segít, akkor fordulj ügyvédhez, de ha te hitelt érdemlően dokumentumokkal tudod bizonyítani, hogy már nem felelsz a házastársad régi adósságáért, akkor 99,99%-ban a hitelező nem fog tőled tovább követelni semmit.

jan. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!