Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Személyi hitel vàlàs utàn?

Személyi hitel vàlàs utàn?

Figyelt kérdés

Sziasztok..én még 2011ben váltam el.

2008ban vett fel a volt férjem személyi kölcsönt.. én se adóstàrs semmi sem voltam..nincs alàiràsom stb...stb.. szóval az én alàiràsom sehol sincs..2021ben megkereste egy végrehajtó cég..én semmilyen papírt nem kaptam..a volt férjem mégis azt akarja hogy fizessen a felét...ez tényleg így van?fizetnem kellene?



#válás #személyi hitel #Egyedül vette fel
jan. 18. 15:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

A házasság alatt szerzett vagyontárgyak (kivéve, ha külön vagyonból származik) és a házasfelek által felhalmozott adósságok is közösek (kivéve, ha vagyonjogi szerződéssel lett megigényele).


Az semmit nem számít, hogy nem kellett a személyi kölcsönbe adóstársat bevonni, így egyedül vette fel a férjed a kölcsönt. A jog azt vélelmezi, hogy ezt közösen költöttétek el.

Az szokott még kivétel lenni, ha bizonyíthatóan a házastárs tudta nélkül lett megigényelve a kölcsön, de a leírásodból ez nem derül ki.


Ilyen logika mentén, miszerint azért nem felelsz a volt férjed hiteléért, mert nem lettél bevonva adóstársnak, akkor azoknak a vagyontárgyaknak sem járna a fele váláskor, amit a házasság alatt vásárol az egyik fél a házasság alatt szerzett jövedeleméből, mint pl autó, ingatlan, műkincsek, stb.


Váláskor kellett volna ezt rendezni, de gondolom nem jeleztétek a vagyonmegosztásnál, hogy van egy hitel a férjed nevén.

jan. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
11es... nem a hitelező követel... hanem a volt férjem szeretné ha fizetnem a felét...
jan. 22. 08:35
 13/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, pont ez a lényeg a 11-es posztomban, hogy a férjed által felvett személyi köcsön közös teher, tehát közösen kellene visszafizetni. Itt az a kérdés, ez miért nem merült fel a vagyonmegosztáskor, hogy ezzel is el kell számolni? Ott ebben hogyan egyeztetek meg?
jan. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nem jeleztük a hitelt
jan. 22. 14:38
 15/18 anonim ***** válasza:
Keress fel egy ügyvédet. A végrehajtó tőled is követelhet, hiszen házasság alatt felvett közös hitelnek számít.
jan. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
15ös...akkor eddig miért nem talált meg a végrehajtó?mikor àrvetezték a hàzat azt is a volt férjem 1/2tulajdoni jogàt àrverezték ... ott sem keresett meg a végrehajtó.... ezért nem értem az egészet.
jan. 22. 18:12
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert lehet, hogy a személyi kölcsönnél csak most kért végrehajtást a bank és így került a végrehajtóhoz. Én nem tudhatom, mi történt, mit miért nem intéztek rendesen a váláskor.
jan. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Szerintem meg nem kell fizetned. Minimum egy perujrafelvetel kene, ha ilyeneket elfelejtett. Kulonben is alirtatok a papirt, hogy innentol fogva nincs egymassal szemben kovetelesetek. Amig nem hoz ugyved altal jegyzett papirt, szep dombornyomott pecsettel, amit nem tud eguszeruen hamisitani, addig elkuldene a rakba. A fizesd a hitelem felet inkabb atveresnek hat, bemondasra semmit se adj.
jan. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!