Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol/hogy győződhetünk meg...

Hol/hogy győződhetünk meg róla, hogy mennyi hitelre vagyunk jogosultak?

Figyelt kérdés

Találtunk egy házat 48 millió forintért. Önerőnk 17 mft van, szükségünk lenne összesen 32 millió ft hitelre, 20 évre, fix kamattal.

Én 30 vagyok, az első és egyetlen munkahelyemen vagyok már 8 éve, jelenleg 410 a nettóm. Éves cafeteria 200 ezer és minden év végén kapunk egy kvázi 13.havi fizetést, jutalom címszóval. Ezentúl félig HO-ban dolgozom, így minden hónapban kapok a fizun felül kb 15-16 ezer ft távmunka-térítést.

Párom 31 éves, 5 éve van a jelenlegi munkahelyén, az ő keresete nettó majdnem 360 ezer. Ő negyedévente kap jutalmat, de nem hivatalosan, szóval az a hitelnél nem számít. Ezenkívül van egy másodállása, viszont az csak március óta és olyasmit olvastam, hogy 3 hónapnál régebbit vesznek csak figyelembe, úgyhogy feltételezem ez sem számít egyelőre.

Tehát leigazolható jövedelem 770 ezer, plusz nem tudom az én cafimat és az év végi jutalmat ill. távmunka-térítést figyelembe veszik-e bármilyen szinten. Semmilyen meglévő hitelünk, egyéb tartozásunk nincs és soha nem is volt. Nem tudom az érdekli-e a bankot, hogy van a nevemen egy 150 nm-es ház fele öröklés miatt. Barátomnak pedig van egy fél telke.

JTM elvileg esetünkben 60%-ig engedi terhelni a jövedelmünket, de attól azért messze vagyunk.. A törlesztő 230 körül lenne. Ha a leigazolható jövedelmet nézzük is kb 30%-át vinné el, de mindennel együtt havonta 950 körül viszünk haza. Konkrétan az albérlet többe kerülne, mint a hitel törlesztő, ezért is döntöttünk úgy, hogy belevágunk a saját ház vásárlásba.

Jövő héten jön elvileg az értékbecslő, mert kértünk egy előzetes becslést a banktól, hogy vajon mennyit mondanak a házra és mennyi a max hitel, amit adnának. Viszont én eléggé parázok, hogy mi van ha valami miatt nem kapjuk meg és elbukjuk az egész foglalót... :(

Beszéltem hitelügyintézővel, azt mondta van előzetes hitelbírálat, amihez ha küldünk neki kitöltött munkáltatóit, akkor be tudja adni a bankhoz, ahonnan igényelnénk a hitelt, hogy "futtassák át" a rendszeren meg lecsekkolják a munkáltatóinkat is és ha mindent rendben találnak, akkor mondják, hogy oké, adjuk be a kérelmet. De azt mondta, hogy egyetlen előzetes bírálat sem minősül 100% garanciának, a többség nem is szokott ilyet kérni. Meg hogy a mi jövedelmünk simán elbír egy ekkora hitelt, ne aggódjunk.. De azért én aggódom, mert a foglaló majd 10% lesz, vagyis 4,8 millió. Szó mi szó, nem szívesen buknánk el, szerintem ezzel a többség azért így lenne.



ápr. 18. 15:14
 1/10 Lilluci27 ***** válasza:
46%

[link]


ez segít nektek.

ápr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezzel kalkuláltunk, ez alapján rendben vagyunk, de írják is, hogy ez csak tájékoztató jellegű dolog, itt eleve nem tudja az oldal figyelembe venni (hisz nem tudja), hogy van-e pl tartozás, szerepelünk-e a BAR listán, tényleg annyi-e a nettónk, mint amit mi beírtunk, mennyi önerőnk van, hol található a ház stb. Millió és egy dolog befolyásolja a felvehető összeget.
ápr. 18. 15:36
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
ja
ápr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 Köszi az értelmes választ...
ápr. 18. 16:05
 5/10 anonim ***** válasza:

Ott a válasz a kérdésedben:


"Beszéltem hitelügyintézővel, azt mondta van előzetes hitelbírálat, amihez ha küldünk neki kitöltött munkáltatóit, akkor be tudja adni a bankhoz"


Ennél okosabbat senki nem fog neked mondani. Ha beleférne 40 millió hitel a fizetésbe, akkor 32 milliós igényt miért utasítanának el? Ha már az előzetes bírálat is megvolt?

ápr. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem volt még előzetes bírálat.

De egyébként mi is arra jutottunk, hogy ennél okosabbat valószínűleg senki nem fog mondani és már majdnem meg is nyugodtam, amikor hozzátette az ügyintéző, hogy "ettől függetlenül az előzetes hitelbírálat nem 100%-os garancia". Tehát ha ott azt mondják kapnánk ennyit, nem feltétlen jelenti azt, hogy meg is kapjuk. Hát mondom köszi, azért itt súlyos milliókról van szó, nem értem miért nem lehet egy előzetes hitelbírálat alapján valóban garantálni, hogy jogosultak vagyunk x millió hitelre..

ápr. 18. 16:51
 7/10 anonim ***** válasza:
Csok+ nem jatszik?
ápr. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%

A legbiztonságosabb megoldás, ha 17M-s házat vesztek, s akkor a probléma megoldva.


Ötévente hozzáteszitek az addigi megtakarításotokat, s nem 20 év múlva lesz egy kifizetett, ma 48M-s házatok, hanem fele időnél, 10 év múlva.

ápr. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Aktív Szál ***** válasza:

20 évre kb 230 lenne a törlesztő, ami még épp belefér a jövedelmetekbe (nem JTM, hanem ésszerűség szerint), de erre más hitelt már nem szabad felvenni, mert okos ember nem adósodik el a jövedelme 30%-ától jobban.

A gond inkább ott lehet, hogy - az ingatlan elhelyezkedése és állapota függvényében - nem biztos, hogy fog rá adni a bank 32 millió hitelt. Sajnos a bank szereti a valós piaci érték alá értékelni a fedezetet, nektek pedig eléggé a határon mozog a dolog.


De üdítő dolog, hogy ti legalább nem nettó 300 ezerre akartok 20 milliós hitelt fölvenni.

ápr. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kérni fogunk mindenképp előzetes értékbecslést, azt elfogadja elvileg a bank x időn belül. Ha az alapján adható rá 32 millió, akkor rendben van, nem?
ápr. 18. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!