Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi lakáshitelt kaphatok...

Mennyi lakáshitelt kaphatok erre az adatokra?

Figyelt kérdés

Kiszámoltam hitelkalkulátorral, viszont olvasgatom pár helyen hogy egyedülállóknak csak a fizetés 30%-ig enged hitelezni a bank. A hitelkalkulátor szerint pedig a jövedelmem fele beterhelhető.


Igazolt átutalt havi rendszeres nettó jövedelmem:370-400 ezer között

Önerő:20 millió forint

Vásárolni kívánt lakás értéke 40 millió.

Semmilyen egyéb hitelem nincs csokra nem vagyok és nem is leszek jogosult és egyedülálló vagyok, egyedül venném fel a hitelt önállóan 4 éves munkaviszonnyal.

Felhívtam egy tanácsadót de csak hebegett habogott. Tényleg ilyen k.rva bonyolultak ezek az adatok? Akkor jogosult lehetek 20 milliós hitelre 20-25 évre vagy nem? Ahogy néztem a jövedelmem felét sem terhelné be.


ápr. 18. 18:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
78%
Pénzügyi öngyilkosság lenne ilyesmibe belevágni.
ápr. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

A kalkulátornak higgy.

Nettó 600k alatt 50%, felette 60%.

ápr. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Beleferhetsz. Foleg mert van 50%onerod.


Ahogy neztem 150k koruli a torlesztes, gondolom annyi albira is elmegy, szal anyagilag nem vagna foldhoz.

Biztos lesz bank aki megadja.


Egyaltalan nem ongyiljlkossag, ha most is fizetsz albira ennyit. Max az elso nehany ev lehet huzosabb, utana a bered varhatoan dinamikusan noni fog foleg a torlesztohoz kepest.

ápr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Írd be a kalkulátorba, de csak az alsó határt!

+ 1,5% + 4% + ami a feújításra kell, legyen!

A többit majd a bank mondja meg.

ápr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Foleg, a banknak nem akkora kockazat hogy egy 40millios forgalmi erteku lakasra adjon csak 20millio hitelt.
ápr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Albérletre 170 ezret fizetek havonta egy éve plusz rezsi. Miért lenne pénzügyi öngyilkosság? Én is 150-160 között nézegettem a hiteleket. Ráadásul fixet. Csak olvastam valahol hogy egyedüállóknak csak a jövedelem 30%-a terhelhető. Mielőtt az első válaszoló okoskodna (igen a szüleim tolják alám a 20 milliót, egyedül nem tudnám megtenni.) Minek írtál egyáltalán választ amikor semmi értelmeset nem tudtál írni?
ápr. 18. 18:56
 7/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Be megyek majd személyesen a bankba és megkérdezem.
ápr. 18. 18:58
 8/25 anonim ***** válasza:
De amúgy ha 20 M-m lenne, én se vennék 40 M-s lakást 370-400-as jövedelemmel, de többel sem.
ápr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Én viszont úgy vagyok vele, hogy olyat szeretnék ami tetszik, és ha fix a törlesztő, akkor 10 év múlva is ennyi lesz, akkor meg már a fizetésem is sokkal több lesz ha úgy alakulnak az árak/fizetések ahogy az elmúlt 10 évben.

Persze lehet annak pénzügyi öngyilkosságnak tűnik kívülről akinek van 8 lakása és keres mellé 5 milliót. Most is elmegy a lakásra a fizetésem fele minden hónapban még is meg tudok élni. Az átlag ember örülhet hogy nyugdíjas korára kifizet egy lakást. Kicsit élhetnénk a valóságban is.

ápr. 18. 19:07
 10/25 anonim ***** válasza:

9: Jó is lenne, ha csak ennyi kockázata lenne egy hitelnek.

Valószínű nem vagy mindennel tisztában.

Meglátásom szerint a tetszik-skálán a 100-ból 97-re engednél, ha mindennel tisztában lennél és 30 M alatt találnál 97%-os lakást.:)

De szerintem semmi akadálya jobb áron ugyanolyan jó lakást lelni, illetve alkudni. Legfeljebb az, hogy nem akarsz a keresésbe és az alkustratégia megtanulásába plusz energiákat tenni.

ápr. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!