Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi lakáshitelt kaphatok...

Mennyi lakáshitelt kaphatok erre az adatokra?

Figyelt kérdés

Kiszámoltam hitelkalkulátorral, viszont olvasgatom pár helyen hogy egyedülállóknak csak a fizetés 30%-ig enged hitelezni a bank. A hitelkalkulátor szerint pedig a jövedelmem fele beterhelhető.


Igazolt átutalt havi rendszeres nettó jövedelmem:370-400 ezer között

Önerő:20 millió forint

Vásárolni kívánt lakás értéke 40 millió.

Semmilyen egyéb hitelem nincs csokra nem vagyok és nem is leszek jogosult és egyedülálló vagyok, egyedül venném fel a hitelt önállóan 4 éves munkaviszonnyal.

Felhívtam egy tanácsadót de csak hebegett habogott. Tényleg ilyen k.rva bonyolultak ezek az adatok? Akkor jogosult lehetek 20 milliós hitelre 20-25 évre vagy nem? Ahogy néztem a jövedelmem felét sem terhelné be.


ápr. 18. 18:40
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
50%

"egyedülállóknak csak a fizetés 30%-ig enged hitelezni a bank."

Okos ember meg nem is akar ettől jobban eladósodni.


A fent vázolt hitelkonstrukció neked sajnos nem fér bele. 20 millió törlesztője még 25 évre is havi 140 körül lenne. Eleve a 170 ezres albérlet is túl van a lehetőségeiden. Nem értem, miért nem gyűjtögettél inkább az albérlet helyett.

ápr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Mert be lehet a kalkulátorban állítani, hogy egyedülálló vagy?

Szerintem nem és emiatt ad ki mást.

ápr. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Adott bank simán megmondja lehet-e hitel, vagy nem (nyilván, normális hitelügyintéző), de egyébként erre simán kapsz 20-25 millió hitelt. Havi fizud felét se viszi el a törlesztő. Más kérdés, hogy ezzel a kövi 20 évben nem is fogsz "élni", de ez egyéni döntés, nem itt kell megfejteni minden anonnak :)


Az meg, hogy egyedülálló vagy, nem érdekes, a havi nettó árbevétel érdekli a bankokat. Nyilván, ha van egy házastárs/kezes nyugodtabb a hitelfolyósító, de igazából úgy van vele egy bank, hogyha nem tud fizetni JóskaPista viszi a kecót oszt csá.

ápr. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
0%
23: Az a baj, hogy akkor is viheti, ha tud fizetni - akkor, ha a tulajdoni hányadok megengedik.
ápr. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
41%
Látom, a sok pénzügyi analfabéta lepontozott, de a helyzet akkor is az, hogy a fizetés felét hitelre (vagy akár albérletre) költeni őrültség.
ápr. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!