Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi lakáshitelt kaphatok...

Mennyi lakáshitelt kaphatok erre az adatokra?

Figyelt kérdés

Kiszámoltam hitelkalkulátorral, viszont olvasgatom pár helyen hogy egyedülállóknak csak a fizetés 30%-ig enged hitelezni a bank. A hitelkalkulátor szerint pedig a jövedelmem fele beterhelhető.


Igazolt átutalt havi rendszeres nettó jövedelmem:370-400 ezer között

Önerő:20 millió forint

Vásárolni kívánt lakás értéke 40 millió.

Semmilyen egyéb hitelem nincs csokra nem vagyok és nem is leszek jogosult és egyedülálló vagyok, egyedül venném fel a hitelt önállóan 4 éves munkaviszonnyal.

Felhívtam egy tanácsadót de csak hebegett habogott. Tényleg ilyen k.rva bonyolultak ezek az adatok? Akkor jogosult lehetek 20 milliós hitelre 20-25 évre vagy nem? Ahogy néztem a jövedelmem felét sem terhelné be.


ápr. 18. 18:40
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Így van, a tízesnél a pont.


Ingatlant MINDIG nagykeráron veszünk.


Aki esetleg nem tudja, hogy mi az, olvasson utána, pl. onlineingatlanakadémia oldalán.

ápr. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

11: 10. vagyok, nem tudtam én se.:)

Köszi az infót.

ápr. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
57%

"Én viszont úgy vagyok vele, hogy olyat szeretnék ami tetszik"


Szeretem az ilyen hozzáállást, majd miután kidobtak Schadlék az utcára utána megveszem az árverésen fillérekért az ilyen buta, telhetetlen, hitelbe bedőlt, eladósodott emberek lakásait. Úgyhogy hajrá, én drukkolok, hogy sikerüljön a hitel! 👌😎

ápr. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
60%

Azert eleg nehez bedolnie a hitelenek ha fizet havi 150et ra es az albira koltott 170meg felszabadul..


Persze elvesztheti a munkajat, lebenulhat stb, de messze nem realitas az hogy gondjai lesznek. Foleg hogy a szulei adnak neki 20millaty tehat oriasi bajban valoszinuleg tudnanak segiteni.

De a kerdezo bar nem irta hany eves, remelhetoleg tobb mint 25 es nem jon majd be hamar az szja mentesseg vege. Plusz ha mondjuk 27 es egyetem utan van munkaja ahol kb brutto 600kt keres, akkor egy munkahelyvesztestol se kell felteni, valoszinuleg megfelelo vegzettsege van amivel relative konnyen talalhat munkat.

ápr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Oké majd ha 10 év múlva nem tudom fizetni a 800 ezres fizetésemből a 150 ezres hitelemet (mert kb akkora biztos lesz az infláció ha nem több) akkor majd szólok és viheted a lakást.

21 éves korom óta van teljes állású munkaviszonyom nem hiszem hogy problémát fog okozni, ha meg igen akkor szerencsére van családi segítség arra a pár hónapra. Örülök hogy itt ennyi az okos.

ápr. 18. 19:49
 16/25 A kérdező kommentje:

30 vagyok, remélhetőleg nem rokkanok le. Ha igen akkor meg így jártam. De akkor úgy is hozzá állhatok hogy lerokkanok 2 év múlva akkor a 100 ezres törlesztőt se tudom majd fizetni.

Értem én ezek a nagy tudású matek zsenik, akik nagyon otthon vannak a pénzügyi világban már csak abban tudnak gondolkodni hogy mi éri meg és mi nem. Mi a kevésbé kockázatos és mi nem az. Engem ez a része nem érdekel, meghagyom nektek ezt a nyers látásmódot. Csak az érdekelt, hogy van e esélyem 20 milliós hitelre ezekkel az adatokkal. De ha az ilyen emberek szerint is van akkor biztosan van. Az más kérdés hogy ti mit csinálnátok a helyemben. Örülök neki!

ápr. 18. 19:56
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

"Az más kérdés hogy ti mit csinálnátok a helyemben."


Én pl. vennék a húszmilláért egy erdőszéli kastélyt vidéken, tiszta hegyilevegővel, madárcsicsergéssel, mókusokkal..

ápr. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

A tobbseguk csak irigy. Hogy van csaladi segitseged es hogy brutto 600korul keresel.

Aztan itt toltik ki a frusztraciojukat.


Siman talalsz bankot aki ad hitelt, ne aggodj.

ápr. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
59%
Ne azt nézd hogy mennyit kapnál. Azt gondold végig, hogy ha hirtelen elveszítenéd a munkahelyed-még ha betonstabilnak is tűnik most, vagy megbetegednél komolyabban, van-e minimum 1,5 éves tartalékod? minimum És most ne gyere a biztosítással, mert a Biztosító vagy fizet vagy nem. Rendszerint ilyen olyan kifogásokkal-nem.És kalkuláld bele, hogy csak egyes egyedül csak és kizárólag magadra számíthatsz. Ha belevágsz, és nincsenek meg a fenti biztosítékok nem csak az ingatlant veszíted, hanem az addig beletett összes tartalékodat, és mindent amit beletettél és nem biztos, hogy eltudod az ingatlant adni. Szemben: egy albérlettel ahol max. a kauciót bukod. Hogy nincs a neveden lényegtelen. Ne kösd magad most röghöz. Mert a csapdának nincs még vége. Így gondold végig.
ápr. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
59%
19+ 1,5 éves tartalékod? tisztán a részletekre +egyéb még a hitel mellett, de a hitellel kapcsolatos fizetni valókra.
ápr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!