Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakásvásárlás, érdemes lenne...

Lakásvásárlás, érdemes lenne így belevágni, illetve lehet esélyünk egyáltalán? Mire kellene nagyon odafigyelnünk? Olvass tovább kérlek.

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk, havi 60.000 a lakbérünk. Az egyik szomszédunk el akarja adni a lakását, amit 4 éve műszakilag és esztétikailag is felújítottak. (Ugyanakkora mint amiben lakunk, ésszerűbb elrendezéssel.)

CHF hitelük van, amire maga a lakás a fedezet, viszont a 180 Ft-os végtörlesztéssel éltek, így a havi törlesztőrészlet kb annyi lenne (vagy kevesebb), mint amit lakbérre költünk.

A mi részünkről annyi a bökkenő, hogy nekem már van személyi hitel, és kimerített hitelkártya is a nevemen. Van viszont egy életbiztosításom is, amit pár éve pont jövőbeni lakásvásárlás céljából kötöttem. A párom sajnos KHR listán van előző házasságból származó nem fizetés miatt.

A szomszédok kapcsolatba léptek azzal az ügyintézővel, aki annak idején nekik segített elintézni mindent, állítólag ő tud segíteni bizonyos kiskapuk kihasználásával. A szomszédasszony mondta, hogy mennyiért adná nekünk, ez az összeg jóval áron alul van, még a mostani helyzetben is. Azt viszont nem tudom, a hitelből mennyi van még nekik hátra, és valahol itt veszek el a történetben.

Hogyan kellene számolnunk, illetve mi alapján tudjuk eldönteni, hogy (tegyük fel át is megyünk a banki átvilágításon) megéri-e egyáltalán ?

Köszönöm a válaszokat előre is, bár lehet inkább az "üzlet és pénzügyek" kategóriába kellett volna, ha igen, elnézést...


2011. nov. 7. 15:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha végtörlesztéssel éltek (?), akkor miért érdekes, hogy mennyi van hátra a hitelből.

Te mint vevő új hitelt veszel fel, és abból betörlesztik a lakáson levő tartozást, onnan kezdve tiéd a lakás, és törleszted a saját hiteled.

2011. nov. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!