Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy hiteliroda utánanézhet...

Egy hiteliroda utánanézhet annak ha én öket kikerülve megyek a bankhoz hitelért? A barátom után? Aki nem irt alá semmiféle megbizást! Mert kicsit megijedtem van rá okom?

Figyelt kérdés
2009. jún. 3. 19:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem a kérdést.Miközöd a hitelirodához?És a barátod hogy jön a képbe?Hol nem írt alá semmit ?
2009. jún. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kötni akartam velük szerzödést hogy hamarabb meglegyen a hitel.Alá is irattak velem egy megbizási "szerzödést" de példányt nem kaptam belőle.A barátomat is bele akarták vonni mert egyedül nem lettem volna elég az összeghez.Ö nem akarta és ezek után mondtam vissza igy nem került semmibe de ezután kicsit erélyesek lettek.
2009. jún. 3. 19:55
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia, nekünk is hitelirodánk van. Nem néznek utána.Nem is tudnának. A megbízási az az, hogy te megbízod őket, hogy eljárjanak a hiteleddel kapcsolatban.Nem vagy köteles náluk csinálni a hitelt.Az tehetsz amit szeretnél. Ne félj, ők nem kötelezhetnek semmire, pláne pénzt nem kérhetnek el előre. Üdv: Viki
2009. jún. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A szerződéseket a polgári törvénykönyv definiálja (egy-két kivételtől eltekintve), azon belül is a kötelem címszónál.

Mivel hazánkban szerződéskötési szabadság van (szintén vannak kivételek), így a felek abban egyeznek meg, amiben akarnak.

Így anélkül, hogy tudnánk mi állt a megbízásban nem igazán lehet érdemi tanácsot adni.

Egy lényeg: ha aláírsz valamit, LEGALÁBB EGY FÉNYMÁSOLATI PÉLDÁNYT vigyél magaddal. Hogy tudd, mit is írtál alá...

2009. jún. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Már bocs, de tudom miről beszélek! Ezzel dolgozunk mi is.Egy hiteliroda pedig nem kötelezhet semmire az égvilágon!Ennyit a törvénykönyvekről.
2009. jún. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a felvilágosítást.
2009. jún. 4. 12:04
 7/14 anonim ***** válasza:

A hiteliroda elég furcsán viselkedik, ha fenyegetőzik, jobb lenne, ha inkább tanácsokat adna, elvégre azért tanácsadó a nevük, de azért nem árt utána nézni az alábbiaknak.

Négy dologra érdemes odafigyelni akár a későbbiekben is. Ha aláírsz valamit, abból mindig kérj egy példányt, amit még mindig pótolhatsz. Meg kellene tudni, hogy a megbízási szerződésben volt-e szó munkadíjról, sikerdíjról és van-e benne kizárólagosságról szóló rész. Így látatlanban csak azt tudom mondani, hogy bárhová elmehetsz hitelt felvenni, de!


Ha azt írtad alá, hogy hitelfelvétel esetén kizárólag az irodát bíztad meg az ügyintézéssel, akkor szerződést szegsz és kérheti az iroda az ez esetben neki járó pénzt.

Ha az is benne volt, hogy valamennyi munkadíj jár nekik az információkért, a dokumentációs anyag összegyűjtéséért, stb, stb-ért a sikeres hitelfelvételtől függetlenül, akkor is kérhetnek tőled pénzt.

Ha csak sikerdíjban állapodtatok meg és még nem kötöttél sehol hitelszerződést, vagy az volt a szerződésben, hogy semmiféle juttatás nekik ezért nem jár, akkor az iroda nem kérhet tőled semmit, max szomorkodhat, hogy elvesztett egy ügyfelet.

2009. jún. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Azt mondta a hölgy ha sikeres a hitelfelvétel csak akkor jár nekik a %.De ha öket kikerülve megyek hitelért azokután hogy ö engem "kiokositott" s én visszamondtam az egészet akkor utána fog kérdezni a bankoknál. Ezt megteheti? A példányomért mindenképp bemegyek ezek után.
2009. jún. 5. 10:38
 9/14 anonim ***** válasza:
Szia, a hitelirodás vagyok. Mi is szoktunk kitöltetni az ügyféllel megbízásit, az azt jelenti, hogy az aláírásoddal beküldjük a banknak, mivel te megbiztad a hitelirodás hölgyet, hogy járjon el a nevedben. Nincs joga, és nem is teheti meg, hogy felhivja a bankokat, mellesleg egyik bank sem fogja őt felvilágosítani veled kapcsolatban. Nyugodj meg, értek hozzá, ezzel foglalkozunk. Ő csak a jutaléka miatt szeretne téged megtartani, ez már csak igy működik. üdv: Viki
2009. jún. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm Viki!
2009. jún. 5. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!