Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy hiteliroda utánanézhet...

Egy hiteliroda utánanézhet annak ha én öket kikerülve megyek a bankhoz hitelért? A barátom után? Aki nem irt alá semmiféle megbizást! Mert kicsit megijedtem van rá okom?

Figyelt kérdés
2009. jún. 3. 19:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Többféle megbízási szerződés létezik, minden hiteliroda a saját szája íze, érdeke szerint fogalmazza meg és van, ahol munkadíjat, kizárólagosságot is kikötnek (nem a nagy, neves hitelirodákra gondolok, ahol nagyjából egységes a szerződés).

Hivatalosan nem nézhet utána a bankoknál, hogy vettél-e fel hitelt, de mint tudjuk, a kapcsolatok sokat számítanak...

Viszont ha csak sikerdíjas volt a szerződés, akkor jogilag nem lehet semmilyen követelése.

2009. jún. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

ha adott bankra írtál alá megbízást, amjd náluk intézed a hiteled, akkor beadhatja a hiteles az általad aláírt megbízást a bankba és megkapja a jutalékát. Én is hitelügyintéző vagyok és anno volt ügyfelem, aki a hitelbeadás előtt lelépett és bement a bankfiókba. felhívtam egy ismerős fiókvezetőm, rákerestettem a rendszerben, benne volt. így beadtam az általa aláírt papírom és megkaptam a jutalékom. Rengeteget segítettem neki, de kedves ismerősök lebeszélték és megijedt, hogy majd utólag fizetnie kell nekem, pedig nem kellett volna, csak a hiteligénylése lett volna gördülékenyebb. Én kaptam a megbízásom alapján jutalékot, ő szerintem nem is tud róla...

Amúgy van olyan hitelcentrum, akiknél aláírod, ha megkerülöd őket, akkor behajthatják rajtad a jutalékot. Nem szoktak vele foglalkozni...

2009. jún. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A bankot a hitelirodával szemben is köti a banktitok. Semmilyen felvilágosítást nem fog adni az érdeklődő hitelközvetítő cégnek.
2009. aug. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Ha még aktuális,minden tanácsadónak kódja van a leszerződött banknál,s megtudja,hogy az ügyfél kikerülte-e!Kapcsolatokon keresztűl megy minden!!!
2010. jan. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!