Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek jó ötlet belemenni...

Szerintetek jó ötlet belemenni? Kinek lehet igaza?

Figyelt kérdés
Egyik rokonommal beszélgettünk a Fundamenta lakástakarékosságról. Én ahogy olvastam és hallottam róla jó ötletnek tartom, hisz most is van egy megtakarítási számlám egy banknál amire befizetek havonta és az kamatozik(mondanom sem kell , nem sokat éves szinten) és a Fundamenta is hasonló csak oda kötött hogy tényleg minden hónapban be kell fizetni annyit amennyit vállaltam majd a futamidő után lakáscélra vagy felújításra stb...felhasználhatom. Nos, a rokon azt mondja ez oltári nagy... mert honnan tudom hogy pl én 6 évig havonta tudom fizetni azt amit vállalok, plusz hogy ki is fizetik, mert ugye a bankszámla az enyém, az biztos...én meg azt mondom hogy pl havi 20 ezret csak be tudok már fizetni, főleg hogy a másikra is megy, persze ugye azt megszüntetném, ebből ,lett egy kisebb vita, de eszembe jutott, hogy van e olyan akinek már volt ilyen szerződése és a végén megcsinálta e amit célként kitűzött, megkapta e rendesen a pénzt? Tapasztalatok esetleg?
2012. jún. 30. 21:02
 1/8 anonim válasza:
Én nem vágnék bele ilyen fundamentás dologba. A folyószámlád mindig kéznél van, akkor veszed ki a pénzed, amikor akarod, és nincs semmi kötelezettség. Akkor, és annyi pénzt teszel be, amennyit akarsz. Valóban nem lehetsz biztos, hogy 6 év múlva is így fogsz keresni, mint most. És abban sem lehetsz biztos, hogy nem tűnik el hipp-hopp, csőd, vagy esetleg valami más miatt a pénzed.
2012. jún. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Meggondolandó ez is:/ bár a megtakarítási számlához nem nyúlhatok a bankban sem :/ a csőd feltevése tényleg jogos, de ha nem megy nekik meg átverés akkor hogy létezhetnek még mindig 2007 óta? bár ezt is meg lehet oldani az tény.
2012. jún. 30. 21:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Okosabban is be lehet fektetni, csak arra jobban oda kell figyelni, ha nincs sok időd a pénzzel foglalkozni akkor jó fundamenta, nincs idegeskedés és előre tudod, mikor kapod meg a pénzed.
2012. júl. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz okosabb befektetés alatt?
2012. júl. 1. 09:43
 5/8 kapo1588 ***** válasza:
szerintem nem kell ezt túlparázni... Nekem is van fundamentám tavaly kötöttem. Én nem a max összeggel mert azért az zavar h olyan szempontból kötött hogy csak lakásvásárlásra költheted stb. De az állami támogatás jó rá. Meg ha ne adj isten elveszítenéd az állásod ehhez a pénzhez is nyúlhatsz nemm kell megvárnod a 4 évet... Kifizetik egy hónapon belül annyi hogy akkor buktad a kamatokat csak a befizetett összeget kapod vissza. Szóval azért nem olyan hozzáférhetetlen befektetés ez.
2012. júl. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
KÖszi!
2012. júl. 1. 10:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is van kettő is,de ez tényleg csak akkor jó ha valóban lakáscélra szeretnéd.Én is úgy tudom,hogy ezen kapsz a legtöbb plusszot,mármint állami támogatás,és a kamat,bár az elenyésző.
2012. júl. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen lakáscélra szeretném, a párom(nemsokára férjem) is csinálna meg én is :)
2012. júl. 1. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!