Hova tegyem a pénzem?

Figyelt kérdés
OTPs vagyok, van lakáskasszám, egy összeget hosszú távra kötöttem le (kb. fél éve 300 ezer, sokára bírom úgy kivenni, hogy megérje), illetve van egy rövidtávú lekötésem (jelenleg 600 ezer+ kamatok). Tehát ezekkel a megoldásokkal nem feltétlen élnék, viszont decembertől előreláthatólag hosszabb ideig félre tudnék tenni havi szinten kb. 40-50 ezer forintot. Mibe fektessem? Hol találok az interneten jó megoldásokat? Posta? CIB bank?- ezeket tanácsolták... Tudtok segíteni?
2012. okt. 26. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha azért van lakáskasszád, mert lakást szeretnél venni és erre gyűjtesz, akkor egy 2010-es törvénymódosításnak köszönhetően már nem csak a saját nevedre, hanem közeli hozzátartozók nevére is köthetsz lakáskasszát. Nekik nem kell tulajdonrészt szerezniük a megvásárolandó ingatlanban, te felhasználhatod a többiek nevére gyűjtött pénzt a saját céljaidra.Így megsokszorozhatod a felvehető állami támogatást is. A 4 éves konstrukciók hozama 12-15% módozattól függően.
2012. okt. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ideadod nekem, és vársz.
2012. okt. 27. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha laikus lennék, mint te, akkor havi 30-at raknék indexkövető alapba, 20-at pedig pénzpiaci alapba. De a hosszútáv az hosszútáv, következetesen kell végigcsinálni mániák és válságok alatt is ezt.
2012. okt. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!