Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitel gyesre? Például Providen...

Hitel gyesre? Például Providentnél? Ld. Lent

Figyelt kérdés
Ha nekem csak gyes és családi, valamint 10.000Ft egyetemi ösztöndíj érkezik a számlámra fel tudok venni pl. Provident hitelt? Azért erre gondoltam, mert itt hetente kell fizetni, és talán jobban megoldható lenne... Vagy tudtok valódi, létező banknál hitelt, amit én így fel tudnék venni?
2013. jan. 28. 11:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az ilyen gondolkodás miatt van a sok "lecsúszott" ember. Ne haragudj,de ha azért akarsz felvenni hitelt,mert üres a hűtő,akkor a jövő hónapban még kevesebb pénzetek lesz,mert akkor már a hitelt is törleszted. Az oké,hogy hetente fizetsz,de számold ki havonta mennyire jön ki. Gondolom havonta kaptok fizetést is,tehát a heti fizetés sem jó Nektek,mert garantálom,hogy a hónap utolsó heteiben már a hitelt sem tudnád fizetni.

Mire van szükséged a babának? Hátha tudok segiteni.

2013. jan. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Felveszel mondjuk 66 hétre 300 ezret. Mivel ott a 44%-os fölötti THM, ezért már 52. hétig (1 év) kifizetsz 300 ezret, és még 76 ezret utána a 66. hétig. Tehát ha mondjuk már csak 20-30 hétig vagy GYES-en és utána egyből munkába tudsz állni, akkor lehet értelme, bár így is elképesztő felelőtlen lépés, de ha 40-50 hétig még nem mész vissza dolgozni, akkor az azt jelenti, hogy igazából nem értek el vele semmit, ha meg 52 hétnél tovább nem mész vissza dolgozni, akkor gyakorlatilag a GYES időszakában is kevesebből kell kijönnötök, mint ha nem vennétek fel hitelt. Ha pedig hosszabb futamidőt választasz, akkor meg azért megy rá a gatyátok is.


Szóval gondolkodj már egy kicsit, mielőtt csődbe viszed magatokat, ott van a gyerek, legalább miatta próbáljatok megtanulni pénzügyileg felelősen gondolkodni, ha nem akarjátok hogy nyomorban nőjön fel!

2013. jan. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, igazatok van.Az a baj, a férjem fizetése sok ahhoz, hpgy pl. gyermekvédelmi támogatást kérjünk, ott csak az egy főre jutó jövedelmet nézik, nem számít, hogy abból pl. a fele hitelre megy. Ezért is kérdeztem, ti miket ismertek, milyen lehetőségek vannak.
2013. jan. 29. 09:57
 14/14 k.szbn válasza:
Sajnos mi is ebben a cipőben járunk.. Szeretnék én is hitelhez jutni csak nem tudom meik banknál vagy hol lehet gyes re hitelt felvenni?!
2016. febr. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!