Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel megforgatása?...

Diákhitel megforgatása? Szerinted jó ötlet? Működhet?

Figyelt kérdés

Üdv.

Egyetemista vagyok. Találtam egy 100% biztos módszert arra, hogy hogyan lehetne megforgatni a pénzt. Nem évi 5-7%, hanem havi 15%-ot minimzm ki tudok hozni a dologból.

A kérdés az, hogy szerintetek belevágjak a következő félévben? Én hajlok rá, de valamiért nem vagyok biztos benne.


Miért?

Mert benne van a diákhitelben egy csúnya szó, a hitel. Persze ezt a hitelt simán visszafizetném, mert ugye 15% haszon havonta.


Ha te lennél ilyen helyzetben, akkor belevágnál?



2013. okt. 16. 09:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Ha 100% biztos, es minimum havi 15%-ot tudnek kihozni belole, akkor belevagnek. :D


Persze, valoszinuleg beneztel valamit es jol eladosodsz, aztan szidod a gonosz bankokat... :(

2013. okt. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nem néztem el semmit. Már minden lehetőséget átpörgettem az agyamon. Tehát elvileg működne.
2013. okt. 16. 10:03
 3/24 anonim ***** válasza:

Azért azt vedd figyelembe:

Diákhitel nem tudom mennyi, de mondjuk 200ezer.(amit még nem is kapsz meg egyszerre)

Te erre úgy gondolod 15%-ot szereznél havonta. Ez 30ezer...(és még persze nem adóztál, viszont ez után is kell)

Ha havonta több,mint 15óra időráfordítást igényel ez a biztos módszer akkor kár is vele foglalkozni.


Ha úgy érzed ,hogy 100%-os módszered van akkor már persze tévedsz, de nem gond, ezen lépjünk túl.

Ha úgy érzed,hogy 100%-os módszered van havi 15% profitra, akkor irány a bank, minden szóba jövő hitelt felvenni, diákmunka ezerrel. Hiszen a számok nem hazudnak, megéri.


A gond azzal lesz,hogy nem 100%, de mivel ez egy "biztos módszer" , csináld

2013. okt. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Jó. Annyit kihagytam, hogy egyedül nem lehet kezelni akármennyi pénz. Én max 100 ezerre gondoltam, hogy megnézzem, hogy minden rendben van-e. Persze ekkor csak havi 15 ezer lenne minimum. De ez olyan, mint a kamatos kamat. Második hónapban már a 115 ezernek a 15%-a lenne a haszon. Tehát egy idő után biztos megéri.
2013. okt. 16. 10:15
 5/24 anonim ***** válasza:

Eleinte nem lehet kezelni akármennyi pénzt, de aztán mégis érvényes lesz rá a kamatos kamatos?:)

Tehát 5hónap múlva, kétszer annyi pénzre is 15% marad.


Vannak sejtéseim, nem hiszem,hogy hülyeségre gondolsz.

Viszont: Nem lesz 100% , 50% sem lesz az ilyen fokú sikeresség esélye.


Meg lehet próbálni, ha nem fáj 100 ezer esetleges elvesztése.

2013. okt. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Persze. A kamatos kamat is csak egy ideig működne, mert utána már lenne egy olyan része a pénznek, amit nem tudnék kezelni, tehát ki is vehetném.

Már nagyon sok anyagot elolvastam a témában. Beszéltem is olyan emberrel, aki ezt csinálja. Az eredmény az, hogy a 100%-ot csak az emberi hibatényező csökkentheti. Persze mondhatom, hogy nem hibázok, de előfordulhat, hogy igen.

Azt mondhatom teljesen nyugodtan, hogy megpróbálok nem hibázni.

2013. okt. 16. 10:30
 7/24 anonim ***** válasza:

Én is "megforgattam" a diákhitelt, ha így tetszik.


5 éven keresztül vettem fel 2 millió forintot. Emellé még dolgoztam is és abból havi 20-30 ezret félretettem, plusz még a családtól megélhetésre kapott pénzből spórolt részt (szintén havi 20-30 ezer) is hozzácsaptam.


A te történetedben azért nem hiszek, mert havi 15%-ot írsz. Csak számolj már egy kicsit. De mindjárt én is megteszem, ha tovább olvasol. Én pénzügyi területen végeztem, mindig is az érdekelt és ezért is "tőzsdéztem" a diákhitellel és a többi megtakarításommal. (A tőzsdézést nem szó szerint kell érteni, nem csak részvényeket adogattam és veszegettem). 5 év alatt úgy nézett ki az egész, hogy felvettem 2 millió forint diákhitelt, kb. 1,2 milliót spóroltam diákmunkával és kb. 1 milliót a megélhetésre kapott pénzből. Az 5. év végére "csináltam" ebből a 4,2-ből 7 millió forintot. A diákhitelt egyből visszafizettem az egyetem elvégzése után (2,6 millió lett a felvett 2-ből) és az önálló életet így is majdnem 4,5 millió forinttal kezdhettem.


De fel szeretném hívni a figyelmed a számokra, mert úgy néz ki nem matek, vagy közgazdasági szakra fogsz járni.


Én a 4,2-ből csináltam 7-et, 5 év alatt. Ez ÉVESÍTVE kb. 20% hozamnak felel meg. (Persze ez nem pontos, mert nem az elejétől volt 4,2, hanem hozzáraktam folyamatosan, de az összehasonlításhoz most megállja a helyét.)


TE PEDIG EZT MONDOD:


Havi 15% tudod mit jelent?


Azt hogy 1 millió forintból csinálsz 5 év alatt 4 MILLIÁRD FORINTOT! Kamatos kamat.


Vagy ha az első félévben most egyösszegben megkapott 250 ezret forgatod csak 5 évig (tehát nem veszel fel, csak összesen 250 ezer diákhitelt), akkor a 250 ezerből csinálsz 1 MILLIÁRD FORINTOT. Szerinted ez reális?


Forex és társai, meg ez a híres "megforgatás" szó általában rosszhoz vezetnek.


Minden, ami a banki kamatoknál többet ígér (évi 5% jelenleg) kockázatvállaláshoz vezet, vagyis hogy bukni is lehet rajta. Én azzal a tudattal vágtam bele az egészbe, hogy kockázatot vállaltam és tudtam, hogy akár rengeteget is veszíthetek és nem sok pénzzel, hanem sok adóssággal is megkezdhetem az életem. Te ezzel tisztában vagy?


Vagy hogy szeretnél a felvett 2 millióból 2-3-4-5-6 MILLIÁRD FORINTOT csinálni? Erre is kíváncsi vagyok.


Gondolom te nem pénzügyekkel akarsz foglalkozni. Mielőtt belevágnál ebbe az egészbe, olvass utána.


[link]


[link]


A második linkről a fő idézet:


"Újra kérlek benneteket, soha ne vágjatok bele olyan befektetésbe, amit nem 100%-osan értetek és használjátok a józan eszeteket. Ha valaki garantált 15%-os forinthozamról, vagy 12%-os eurohozamról beszél, akkor egyből kezdj egy gyanakodni, hogy az nem úgy van, vagy legalábbis valami fontos dolgot elhallgatnak, vagy te nem érted, mi benne a kockázat."

2013. okt. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Értem, hogy mit mondasz.


DE:

Mint írtam, vannak korlátai. Így nem valószínű, hogy milliárdokat fogok kaszálni.

Tehát szerintem 100 ezerrel kezdve jó a dolog. Ami 15 ezer egy hónapban, ha mindig kiveszem a 15-öt. Ha nem veszem ki, akkor 5 hónap alatt duplázom. De 200 ezret már valószínűleg nem tudok kezelni, így veszek ki belőle.


Gratulálok, hogy neked ennyire jól sikerült. Sajnos én nem mondhatom el, hogy ennyire támogatva lennék. De az elmélete helyes a mondandómnak.

2013. okt. 16. 16:13
 9/24 anonim ***** válasza:

Ilyen okos gyerek biztos nem bukik ki fél év után :)


Sokat tanultál, olvastál a témában. Mit újsághirdetést?

2013. okt. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Én sem voltam agyontámogatva, pont ezért volt fontos, hogy magamnak építsek egy alapot, amivel elkezdhetem az életet.

A megélhetésre kapott pénzből 5 év alatt félretett 1 millió (körüli összeg) soknak tűnik, de ez csak havi 16 ezer körül van, ahogy most számolom. (Átlagban, mert pl. a nyári hónapok lejönnek, amikor nem kaptam pénzt, de akkor meg többet kerestem diákmunkával). Kb. havi 70 ezret kaptam utazásra, kajára és a lakhatási költségekre. A szüleim nem gazdagok, de szerencsére okosnak bizonyultak és takarítottak meg nekem annyi pénzt a születésemtől kezdve fokozatosan, hogy kijöhettem belőle az egyetemen. Ennek én egy részét nem elköltöttem, hanem "továbbtakarítottam" meg magamnak.


De jól látod, ha nem kockáztattam volna befektetésekkel, akkor is lett volna 2 millió forintom diákmunkákból és spórolásból.


Azért kérdezem, hogy te mihez kezdenél a havi +15 ezreddel? Elköltenéd, felélnéd? Vagy félretennéd egy biztonságos megtakarításba (bankbetét, megtakarítási számla, állampapír)?


Még mindig kíváncsi vagyok rá, hol "forgatnád". Megkérhetlek hogy oszd meg velünk?

2013. okt. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!