Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy nagyobb lottóötössel...

Egy nagyobb lottóötössel érdemes a pénzügyi tanácsadó igénybevétele, vagy fölösleges? Minden oldal mást ír.

Figyelt kérdés
2014. jan. 17. 15:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
mindenkeppen. az atlagember nincs felkeszulve meg egy kisebb lottonyeremeny (ertsd: 100M alatti) kezelesere sem.
2014. jan. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%
maximálisan érdemes!
2014. jan. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
60%

Hogy érdemesnek érdemes e, azt eldönti mindenki maga.


Ha én nyerek, akkor biztos keresek egyet.

2014. jan. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%

Csak akkor nem felesleges, ha a nyertes képzett a befektetések területén. Hangsúlyozom, a befektetésekhez kell érteni, nem általában a pénzügyekhez. Sok közgazdásszal találkoztam, aki kiváló szakember a maga területén (finanszírozás, számvitel, vállalati gazdálkodás stb.) de a befektetésekhez annyit értett, amennyit a tanulmányaiból fel tudott idézni.


A pénzügyi tanácsadó fogalmát is érdemes tisztázni, mert a legtöbb biztosításközvetítő és pénzügyi termék közvetítő is így nevezi magát, de valójában csak kis területhez értenek. Persze nem kell őket lenézni, mert ők is kiváló szakemberek (lehetnek) a maguk területén, de az átfogó tanácsadáshoz több kell.

Ugyanez a helyzet a banki ügyintézővel is.


Persze nagy kérdés, hol lehet kiváló pénzügyi tanácsadót találni?

Úgy vélem érdemes több privát banki tanácsadóval, és pénzintézettől független tanácsadóval is konzultálni.


Az általános pénzkezelési technikát bárki értelmes ember meg tudja tanulni akinek egyszer elmondják, vagy ilyen könyveket elolvas. Ennek az általános pénzkezelési technikának, nevezzük pénzügyi kultúrának, a megtanulása, elsajátítása következetességet, fegyelmet feltételez- itt vérzik el a hétköznapi ember. :)


Amihez viszont tanácsadó kell az a konkrét befektetési termék kiválasztása. Ember legyen ugyan is a talpán, aki mondjuk több száz befektetési alap bef.politikáját ismeri. (lásd hozamplaza.hu)

Az még jobb, ha olyan tanácsadót talál az ember, aki a saját pénze forgatásával szerez befektetési tapasztalatot.


Tehát egyáltalán nem felesleges a szakember.

2014. jan. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%
Ilyenen már én is spekuláltam. Nyilván fogalmam se lenne hova tegyek el annyi pénzt, de félnek, hogy ha a tanácsadó tudja hogy mennyim van, úgy próbálna lehúzni ahogy nem szégyelli.
2014. jan. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 egy újabb válaszoló ***** válasza:
90%
Komoly alapkezelőkhöz kell menni. Ott nem húznak le, hisz néhány ügyfelüknek is ennyi, hanem több pénzük van.
2014. jan. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
59%
Hm érdekes, hogy minden válasz 69%-ra le van pontozva. Fura emberek vannak...
2014. jan. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Igaz, nem tudom mi ez a lepontozgatás. Személy szerint eddig a válaszok korrektek voltak, elmondva a véleményt. Kivéve a tied, utolsó. :D
2014. jan. 17. 19:01
 9/21 A kérdező kommentje:

Személy szerint --> úgy gondolom,

Ez kimaradt.

2014. jan. 17. 19:01
 10/21 anonim válasza:

Feltétlenül. Ha csak úgy elkezdesz költekezni, akkor kb. 1 év múlva mindet elveszted és kevesebb pénzed lesz, mint előtte.

Privát banki szolgáltatást érdemes igénybe venni. Sőt én elmennék egy tanfolyamra is pl. [link]

2014. jan. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!