Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy nagyobb lottóötössel...

Egy nagyobb lottóötössel érdemes a pénzügyi tanácsadó igénybevétele, vagy fölösleges? Minden oldal mást ír.

Figyelt kérdés
2014. jan. 17. 15:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Hozzáértő szakember/emberek véleményét mindig érdemes meghallgatni. Egy valamit nem szabad elfeledni, a végső döntést mindig a megbízó ügyfél hozza meg. Rá kell bólintania (hivatalos beleegyezése szükséges).

Ezt a döntési jogot soha, de soha nem szabad átengedni másnak! Mert, ha megteszi az ember, akkor annyi erőből oda is ajándékozhatja a pénzét a "szakembernek".


Jómagam határozott, kissé önfejű ember vagyok. Soha nem engedném meg, hogy mások döntsenek helyettem. Tanácsokat, ötleteket viszont meghallgatom. De a döntés az enyém!


A tanácsadókat pedig nagyon meg kell válogatni. Attól, hogy valaki önmagára rámondja, jó szakember az attól még nem lesz az. /manapság bárki alapíthat egy céget és kinevezheti önmagát cégvezető vezérigazgató főtanácsos elnöknek :-) / Ez vonatkozik az egyszerű kőművesre és a pénzügyi tanácsadóra is.

Teljesen mindegy mire adok ki pénzt, azt jól megfontolom ÉN, hogy mire, kinek, mennyit!

2014. jan. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

11-es vagyok ismét

Azt sem szabad elfeledni, akinek pénze van, az diktál!

Ha Én bemegyek egy céghez, ha Én vagyok az Ügyfél, aki odaadja a pénzét, akkor igenis nyalják ki a..., vagyis ugráljanak körbe. Ha nem teszik meg, ha nem érzem, hogy én dominálok, akkor viszem a pénzem máshoz.

Az vállalkozás amelyben nincs egy cseppnyi alázat, azok lehúzhatják a rolót.


Személy szerint, ki nem állhatom azokat akik első látásra megítélik az embereket, majd egy képzelt helyzet alapján lépnek fel vele szembe. "Nem a ruha teszi az embert." - szól a közmondás. Pedig sokszor az alapján ítélkeznek sokan. Eszükbe sem jut, hogy az illető pl. épp olyan tevékenységet folytat, amihez nem fogj a legdrágább öltönyét vagy estélyiruháját felvenni. Kertészkedéshez, magam is kertésznadrágot (munkásruhát) veszek, sportoláshoz tréninget. Attól még meg van a bankszámlám, és a befolyásom is. :-)

2014. jan. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
57%
Nyersz 1 000 000 000-ot a legrosszabb kamattal is kapsz rá évi 20 000 000-t, az pedig bőven elég elég kell, hogy legyen!
2014. jan. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
42%
De meddig utolsó? A banki kamat általában alacsonyabb, mint az infláció. 20-25 év és oda a pénzed.
2014. jan. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
47%

@18:06


Te se nagyon vagy jártas a pénzügyekben...

2014. jan. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem ért hozzá, tegye bankba éljen a kamatokból, amíg megemészti mi is történt!

Különben úgy jár mint a többi lottó nyertes csövesként a híd alatt, olvasgassál utána kedveském, mi lett az eddigi nyertesek sorsa. Hány kiváló tanácsadójuk csinált nekik 100milliós hiányokat, hamar elmegy a pénz ha hirtelen felindulásból költesz, vagy netes pénzügyi gurukra hallgat az ember ...

2014. jan. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
4%
Kedves Kérdező, nagyobb lottóötöst nyertél? Írj légyszí priviben! Kösz!
2014. jan. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
100%

Bakker, pénzügyi tanácsadó bárkinek érdemes, nem kell ehhez lottóötös...

A lehető legrosszabb eshetőség, hogy számodra kedvezőtlen hitelt vagy megtakarítást sóz rád. De ezzel mindig is számolnod kell, ha nem vagy hajlandó a saját időd jelentős hányadát a pénzügyeidre szánni.

2014. jan. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
100%
Szia! Én is az alapkezelőt tartom a legjobb ötletnek. Ha én nyernék biztosan kikérném pénzügyi szakember véleményét és emellett én elvégeznék egy tanfolyamot, hogy azért ne vehessenek olyan könnyen palira. Ha nyertél kívánom, hogy okosan tudd beosztani, felhasználni és tudj bízni az emberekben, mint azelőtt.
2014. jan. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 KUDETA ***** válasza:
100%
Csak olyan pénzügyi tanácsadóval beszélnék, aki saját vagyonával felel a tanácsaiért! Ez pedig nem más, mint a vagyonkezelő. Magyarországon ilyen még nincs, pontosabban magyar nincs, külföldi viszont innen, Magyarországról már elérhető. Pl. Angliában, ha valaki megörököl egy ipari létesítményt mondjuk és nem tud/kíván vele foglalkozni és/vagy nem ért hozzá, akkor vagyonkezelőre bízza a működtetést. Vagy ha amerikai színész vagy és meghalsz egy autóbalesetben és a lányod még csak 14 éves, akkor az örökölt vagyont vagyonkezelőre bízza - gondolom a bíróság. A lényeg pedig a következő: a vagyonkezelő úgy kell, hogy bánjon a rábízott vagyonnal (lehet ez készpénz is, ez az ún. cash bizalmi vagyonkezelés), mintha a testvéréé vagy a legjobb barátjáé lenne. Tudom, hogy ez Mo-on nem feltétlenül jelent sokat, de jellemzően olyan országokban, ahol a vagyonkezelésnek több évszázados (!) hagyományai vannak, ott a legtöbbet jelenti. Még valami: a vagyonkezelő ha "elúszik", akkor a saját elszegényedéséig is el kell mennie, hogy a rábízott vagyont visszaszolgáltassa. A megbukott vagyonkezelő társadalmi megítélése pedig rosszabb jószerivel a sorozatgyilkosnál. A magyarországi új PTK. szabályozás, amiben az itthoni vagyonkezelést szabályozzák, még csak most készül... Remélem tudtam segíteni! :)
2014. jan. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!