Jó ötlet a diákhitel?

Figyelt kérdés

Egyetemre szeretnék menni, de anyám előállt azzal hogy nem tudja(nem is akarja) fizetni az ott lakást(állami támogatottra pályázok).

Levelező tagozatról szó sem lehet, eddig is kimaradtam minden jóból,nem szeretnék ebből is kimaradni és megsavanyodni 25 éves koromra.


2014. jan. 22. 21:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Igen jó
2014. jan. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
63%
Értem, hát sok sikert a továbbiakhoz..
2014. jan. 29. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
75%
#11, boldogtalanul fogsz meghalni, erre jobb ha számítasz.
2014. jan. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Miért? Én mostvis boldog vagyok és gondtalan.nyaralás az életem
2014. jan. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
77%

Kedves Kérdező!


Itt most sok olyan ember szidja a diákhitelt, akik


a) Vagy olyan szakra jártak ami nem piacképes, nem lehet vele jól fizető állást találni


b) A felvett összeggel nem bántak felelősségteljesen, esetleg kibuktak az adott szakról


Én másodéves mérnökhallgató vagyok (BME-n x) jeee fuckin bme snob strikes again)


Már az első félévemben felvettem a diákhitelt, mert úgy gondoltam 20 évesen ideje lemondani arról, hogy a szüleim eltartsanak, nem akartam őket többet terhelni. Így a havi 50 000 ft diákhitelből és a mellé kapott 30 000 forint ösztöndíjamból nagyon jól élek, félre is tudok rakni, amit nyáron el tudok költeni utazásra, nyaralásra egy nehéz félév után.


Ezzel a szakmával egyáltalán nem lesz gond visszafizetni a felvett összeget, már azért sem, mert sokan még diplomaosztás előtt már kapnak állásokat nálunk.


A másik dolog meg az, hogy ez egy befektetés. Hogyha később majd mondjuk lesz egy ötleted, és meg akarod valósítani ahhoz tőkére lesz szükséged. Fogd fel ezt is így :)


Tehát, ha te egy piacképes pályát választasz, akkor nem is tudnék jobb döntést a diákhitelnél :)

2014. febr. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!