Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tényleg a Fundamenta a legjobb...

Tényleg a Fundamenta a legjobb választás ma a piacon lakásvásárlás finanszírozására?

Figyelt kérdés

2015. márc. 17. 09:27
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Bocs, de ezt nem lehet szó nélkül hagyni.


Nem ragaszkodom semmihez, csupán ahhoz, hogy a tényeket nem tudom másként leírni, csak tényként, akár elfogadod ezt, akár nem. Hogy számodra ez egyenértékű egy propagandával, ezt inkább hadd ne minősítsem!



"Nos a 80.000 azért 100.000 valójában, mert ugye egyből be is kell fizetned az első havi megtakarítást... "


Ez egy egyértelmű tévedés. Be lehet fizetni az első, de még a második hónapot is a számlanyitáskor, igen. De a lehet és a kell közt van egy árnyalatnyi különbség. A számlanyitástól pontosan hat hónapod van az első megtakarítást befizetni. Egyébként benne van az ÁSZF-ben, sok energiát és időt spóroltál volna meg vele.



"A folyósítási díjjal lehet igazad van így belegondolva, erre konkrétan nem emlékszem. Viszont minden más járulékos költség fizetendő."

Persze, az a cirka 50 ezer, ami még mindig csak ennyivel hozta közelebb egymáshoz a két példa közti milliós különbséget.



"Megvan az önerő, megveszem a lakást. Amihez a hiányzó 8 milliót a Fundamenta biztosítja. Most. Nincs megtakarításszámlám, nem is mondtam, hogy lenne.

Most nyitok egy megtakarítás számlát, 10 évre, havi 20.000 megtakarítással, mert így jár a 8 millió.

Akkor a törlesztés a következőképpen alakul:

10 évig 20.000 Ft megtakarítás címen + 43314 Ft törlesztés +150 Ft számlavezetés

10 év után 3 hónapig, kiutalási türelmi idő 43314 +150 Ft törlesztés+ számlavezetés. Utána 7 évig 66000 Ft törlesztés + 150 Ft számlavezetés"


Innentől kezdve elég felesleges az Otp felé mutogatni, meg ltp-ket hasonlítgatni. Te kb az azonnali áthidaló kölcsön feltételeit mondtad el, ami történetesen csak a Fundamentánál van, a többi bank legfeljebb a saját konstrukcióit tudja kínálni.


Célszerűbb lett volna akkor ezzel kezdened és erre rákérdezni.


Annyit változik a sztori, hogy célszerű elgondolkodni egy kamattámogatott banki hitelen, amire ugye 5 évig jár a támogatás. Mellette indítasz egy, vagy több lakástakarékot (mondjuk cirka öt éves megtakarításút) és kiváltod a hitelt az ltp lakáskölcsönével. De az a rossz hírem, hogy akkor is a Funda lesz a befutó.

2015. márc. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

Nyilván egy politikai nyilatkozat ilyen szintű visszaidézése pedig agymosást jelentene. De tényleg ne ezt firtassuk. Látszik az álláspontod szilárdsága.


Igen, konkrétan erről beszélek a kezdetektől fogva. Az első 5 évre pont, hogy vannak kedvezőbb banki konstrukciók. Nem sokkal, de kedvezőbb. Ami mondjuk az én esetemben szintén nem mindegy, hogy 6 számjegyű összegeket kell kifizetnem az indulásnál. Persze ez csak fizetésből élő embernél számít.


De ott pedig a következő 10-15 év viszi be a rizikót.


Bár a magánnyugdíjpénztárak esete után azon sem lepődnék meg ha egyszer csak kopogtatnának az állami támogatásért

2015. márc. 18. 11:46
 23/38 anonim ***** válasza:

"Nyilván egy politikai nyilatkozat ilyen szintű visszaidézése pedig agymosást jelentene. De tényleg ne ezt firtassuk. Látszik az álláspontod szilárdsága. "


Egy politikai nyilatkozat az adott párt álláspontját, vagy ha úgy tetszik, véleményét tükrözi, nem feltétlenül a tényeket. Te kérted, hogy ne gyerekeskedjünk!



"Igen, konkrétan erről beszélek a kezdetektől fogva. Az első 5 évre pont, hogy vannak kedvezőbb banki konstrukciók. Nem sokkal, de kedvezőbb. Ami mondjuk az én esetemben szintén nem mindegy, hogy 6 számjegyű összegeket kell kifizetnem az indulásnál. Persze ez csak fizetésből élő embernél számít."


Nem, nem erről beszéltél. De ha szerinted igen, kérlek linkeld az ide vonatkozó részt!

És már elnézést, de a bank konstrukció csak az első öt évre jelenthet jobb megoldást. Nem fogod megúszni a lakástakarékot, ott pedig akár tetszik, akár nem, ilyen verzióban egyértelműen a Fundamenta viszi el a pálmát.



"De ott pedig a következő 10-15 év viszi be a rizikót.


Bár a magánnyugdíjpénztárak esete után azon sem lepődnék meg ha egyszer csak kopogtatnának az állami támogatásért"


Ezzel az erővel ne vegyél fel kamattámogatott hitelt se, hiszen azt is visszavonhatják! A magánnyugdíj rendszer és a lakástakarék alapvetően más lábakon állnak, de ha ennyire bizalmatlan vagy, elég furcsa, hogy épp most gondolkodsz hitelfelvételben. Így pedig végképp nem értem, mi volt a célod ezzel a kérdéssel.

2015. márc. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit nem értesz.


Nyilván azért akarok hitelt felvenni, mert lakást akarok venni.

Azt pedig nem írtam, hogy nem jó a Fundamenta. Pont azt kérdezem, hogy tényleg az a legjobb-e, mert eddig információim szerint igen. És mivel nem vagyok pénzügyi szakember ezért próbálok tájékozódni. De úgy látom ez itt vakvágány lett.


Száz szónak is egy a vége. Kezd átmenni trollkodásba ez az egész.

Nézelődöm tovább és lépek ahogy jónak látom majd több szempontból is.

2015. márc. 18. 12:24
 25/38 anonim ***** válasza:

Elmondom, mit nem értek. Bár elmondtam az előbb is: azt nem értem, hogy ha ez a szándékod, amit levezettél, akkor miért nem eleve ezt kérdezted? A másik, amit nem értek, hogy ha ennyire bizalmatlan vagy minden iránt, akkor miért gondolkodsz egy legkockázatosabbnak nevezhető pénzügyi manőverben, történetesen a hitelfelvételben? Csupán ezeket nem értem. Nem kell emögött trollkodást szimatolni, csupán gondolkodni kell. Elég gyorsan megkaptad a választ arra is, hogy igen, jók az információid, a Fundamenta gyakorlatilag verhetetlen.


Azt pedig már eléggé az elején mondtam, hogy nekem édesmindegy, mit csinálsz, de ha minden válasz mögött propagandát szimatolsz, akkor elég nehéz napok várnak rád. További sok sikert!

2015. márc. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

Nem bizalmatlan vagyok, hanem óvatos. Nagyon nem ugyanaz.

Nekem nem adatott meg hogy apu, anyu révén vagy éppen a nyaló vagy nyalandó felem jó helyre tartásával nagy összegekhez jussak teljesítmény nélkül, mint sokaknak. Ezért igazán meg akarom fontolni, mit és hogyan tegyek, hogy ne a törlesztőrészlet kiizzadásával teljen a következő 20 évem. Nem panaszkodom, mert helyzetemhez képest jól keresek. De nem végtelen a havi keret.

És mivel olyan világot és -sajnos- országot élünk, ahol teljesen elfogadott, hogy szervezett keretek között, szinte törvényesen nyúlnak le (lásd. BudaCash, autópályadíjak, ilyen olyan pótdíjak, magányugdíjpénztár etc) igen is mindenkinek meg kell néznie mit csinál a pénzével.


Egyébként egy megjegyzésem volt a propagandára az első válaszban, azóta is ez a téma. Nem nekem lesz nehéz életem, mert nem tudok egy egy irreleváns szálat elengedni egy összetett, több lényegesen fontosabb szálat tartalmazó beszélgetésben;)

2015. márc. 18. 15:03
 27/38 anonim válasza:
Szerintem nagyon jó, de barmi kerdes van keressetek! Segitek amiben csak tudok!
2015. márc. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

Az óvatosság egy bizonyos mértékig abszolút érthető és szükséges. De csak akkor mész vele valamire, ha jártasságot szerzel a témában. Erre pedig nem ez a legszerencsésebb terep. (Ez alatt a gyk honlapját értem)

A jártasságra azért van szükség, hogy megértsd, mi az alapvető különbség a magánnyugdíj, a brókerbotrányok és egy lakástakarék közt, miért jelenthető ki, hogy ez utóbbiban van a legnagyobb biztonságban a pénzed és miért egyenlő a nullával annak az esélye, hogy akár a befizetett pénzed, akár az állami támogatás sérüljön.


"Egyébként egy megjegyzésem volt a propagandára az első válaszban, azóta is ez a téma." Ahhoz képest minden reakciódban visszautaltál rá. Na mindegy, ha mosakodni akarsz, az a te dolgod, úgy vélem, minden kérdésedre megkaptad a választ, cselekedj úgy, ahogy mondtad, menj Isten hírével és dönts, ahogy akarsz.

2015. márc. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

Figyelj te kiszámoló fan, annak azért utánanéztél, hogy az a cikk mikori? Azok a hozammutatók az akkori inflációval számoltak, most meg gyakorlatilag nincs infláció.

Kérdező én nem akarok beleszólni, de az álmoskönyv szerint nem okos dolog annak arcoskodnia, aki segítségre szorul.

2015. márc. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

"Azok a hozammutatók az akkori inflációval számoltak, most meg gyakorlatilag nincs infláció. "


A hozamnak semmi köze sincs az inflációhoz (a reálhozamnak lenne). A hozam inflációtól függetlenül állandó.


Másrészt, ott van a bankmonitoros link (amiből ki tudja az ember számolni, hogy melyik konstrukció éri meg neki a legjobban). Előtte lehet olvasni, hogy: ajánlatunk 2015. 03. 31-ig érvényes (tehát abszolút kurrens).

2015. márc. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!