Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ezt a CSOK-ot én is igénybe...

Ezt a CSOK-ot én is igénybe vehetem? Van 2 hónapos munkaviszonyom, mert az előző 1 éves munkav. Megszakadt, és van 1 egy éves 2 hónapos csemetém meg 6 hónap múlva születik a kislányom.

Figyelt kérdés
Csak az írjon aki már próbálta igénybe venni és írja le az okokat miért nem sikerült, valamint akinek már sikerült igénybe venni, valamit" aki akarja majd igénybe venni! :)
2016. jan. 5. 08:13
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

A 3 gyerek után járó CSOK speciális feltétele, hogy két év TB BIZTOSÍTOTTI jogviszonyt kell igazolni. Ilyen igazolást Te nem kapsz a leírtak alapján, viszont van két lehetőséged.

Ha házas vagy és a férjednek van két éves munkaviszonya, akkor ő be tudja szerezni az OEP-től a szükséges igazolást, illetve ha nem vagytok házasok és kivárjátok a terhesség 24. hetét és a párodnak van két éves munkaviszonya, akkor is működhet a CSOK.

Egyéb esetben esélytelen.

2016. jan. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Nem!
2016. jan. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Tapasztalata nehezen lehetne bárkinek is, mert még nem lehet igényelni, még gondolkodnak a bankok, gyártják az igénylő papírokat, értelmezik a jogszabályt. Te ez alapján nem kaphatod meg, de férjed nincs? Neki nincs két év biztosított jogviszonya? A 10 millión felül van önerőd? Mert 10 millió kevés lesz egy új építésű lakáshoz/házhoz.
2016. jan. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok, úgy tűnik, figyelmetlenül olvastam el a kérdést, hiszen neked még csak egy gyereked van és a másik most fog megszületni.

Konkrétan melyik CSOK-ot szeretnéd igénybe venni és mire?

2016. jan. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Halljátok, én azt sem tudom hogy miről beszéltek nekem ez annyira magas.Tehát az a lényeg ha nincs 2 éves munkaviszonyom akkor felejtsük el.Akkor ennyit szerettem volna, ház kilőve, maradunk albérletben idén is a rohadt életbe :/ ...Szép napot.
2016. jan. 5. 11:46
 6/29 A kérdező kommentje:
Én vagyok a férj, jelenleg 2 hónapos munkaviszonnyal.mitől függ a két éves tb visszaigazolás? ezt nem értem.Ha dolgoztam a munkáltató fizette utánnam a tb-t mióta az eszemet tudom, ha meg nem volt munkám, álláskeresési majd keresetpótló juttatást kaptam.Nekem minden évem úgy pörgött le hogy dolgoztam 3 vagy 6 hónapot aztán megszakadt 4 hétre vagy 2 hónapra , addig kaptam az álláskeresésit majd kerestpótlót, aztán megint dolgoztam 3 hetet megint nem egy hétig aztán megint dolgoztam 5 hónapot aztán megint nem, összevissza.Jelenleg 2 hónapos munkaviszonyom van de az is lehet hogy ez sem lesz meg a 6 hónapos munkaviszony.Isten tudja.Milyen CSOK-ot akarok? mire akarnám? Egész egyszerűen venni akarok egy új építésű házat.Igen nejem 3 hónapos terhes és van egy 1 éves 2 hónapos kisfiam.
2016. jan. 5. 11:49
 7/29 anonim ***** válasza:

OK, így már értem. Azért nem kaphattok CSOK-ot, mert sem Te, sem a feleséged nem fogsz kapni az OEP-től két évre visszamenőleg biztosítotti jogviszonyról igazolást.


Ehhez az igazoláshoz az szükséges, hogy 2 évig folyamatosan legyen munkaviszonya, vagy saját vállalkozása a támogatott személyeknek, illetve házaspárok esetén legalább az egyik félnek.

2016. jan. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

"Egész egyszerűen

venni akarok egy új építésű házat."


Eddig albi is jó volt, most meg hirtelen ház kéne, ráadásul új építésű? Szép álom.

2016. jan. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

"mert cigánykodásból felsőfokú egyetemet

végezhettél"


Ez azt hiszem inkább rád lesz igaz, mivel nem én akarok a semmiből új építésű házat az államtól.

2016. jan. 6. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Annyi eszed van mint egy marék lepkének.Elmondtam az álláspontomat, és megkérdeztem hogy ezekkel a feltételekkel milyen esélyeim vannak.Nemde? Az hogy neked a kicsike tudatodig ez nem jutott el, orvosi eset vagy semmi kétségem.Tollas a hátam, gyere seperd már le.Jézus úristen hova kerültem én.
2016. jan. 6. 09:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!