Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ezt a CSOK-ot én is igénybe...

Ezt a CSOK-ot én is igénybe vehetem? Van 2 hónapos munkaviszonyom, mert az előző 1 éves munkav. Megszakadt, és van 1 egy éves 2 hónapos csemetém meg 6 hónap múlva születik a kislányom.

Figyelt kérdés
Csak az írjon aki már próbálta igénybe venni és írja le az okokat miért nem sikerült, valamint akinek már sikerült igénybe venni, valamit" aki akarja majd igénybe venni! :)
2016. jan. 5. 08:13
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Ez a gyakori kérdések.hu akkor lenne igazán izgalmas ha a trágárkodók vagy kötekedő hangsúllyal és flegmán beszélő emberek fényképét és települését mutatná büntetésből.Ez így lenne emberséges.Sok ember szájába bele lenne hugyozva.
2016. jan. 6. 09:25
 12/29 anonim válasza:

Először is ez az egész egy hatalmas kampányfogás. Ezt tudomásul kell venni.

A feltételek közt szerepel a 2 éves tb biztosítás amiben max 15 nap megszakítás lehet. Sajnos ez a feltétel nálad nem teljesül.

Ugye 3 gyerek után vagy 3 gyerek vállalása esetén igényelhető 10 millió visszanemtérítendő lakás célú támogatás valamint felvehető 10 millió hitel, 3% os kamatra. VISZONT a 3% öt 5 évre garantálják utánna változhat a mértéke. Tehát ha szeretnéd a 10 millió hitelt számolni kell azzal h 25 évre bizonytalan kamatozású hitelt vállalat állandó, hosszútávú munkahely nélkül.

Valamint ha nem jön össze a 3. baba 7,4 milliót(a 3. gyerekre eső támogatást) vissza kell fizetni. Bizonyos esetekben büntetőkamatot is felszámolnak.

Tehát gondold át h ezekkel a feltételekkel is megérné e.

Remélem tudtam segíteni!

2016. jan. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Beszéltem az ügyintéző nővel.Az hogy valakinek 2 éves tb biztosítottnak kell lennie, az nem azt jelenti hogy 2 éves munkaviszonnyal kell hogy rendelkezzen, ezt a kettőt megkeveritek.

Munkanélküliként de a munkaügyi központ által nyilvántartott álláskeresőként is lehetsz tb biztosított.Sőt, aki Munkaügyi központ által nyilván van tartva az tb biztosított.És én nyilván vagyok tartva már 8 éve.Tehát minden kritériumnak megfeleltem, be kell mennem az illetékes munkaügyi kp-ba rendezni az igazolásokat és kész.4 hónapos munkaviszonyom van, Március elsejével lesz 6 hónap. Tehát minden feltételnek megfeleltem eddig.Ezt ő jelentette ki, már csak a papírokat kell intézni.És ugye a emnyasszonyomat, feleségül is kell vennem :) ennyi elvárás van, már még az energetikai besorolás sem elvárás, teljesen mindegy hogy milyen, mert tegnap eltörölték.Azért köszönöm a választ.

2016. jan. 8. 16:06
 14/29 anonim ***** válasza:
Új építésnél van elvart energetikai besorolás, mert bármilyet nem építhetsz, sőt mivel állami támogatást, csok-ot is igénybeveszel, ezért még szigorúbb szabályoknak kell megfelelni, pl három rétegű üveg az ablakokba, vastagabb szigetelés, sőt a ház energiafelhasználásának legalább 25%-át megújuló energiaforrásból kell fedezni. Ilyen munkaviszonyra hitelt nem.fogsz kapni. 10 millióból mit szeretnél? Van már tervetek vagy adásvételi szerződés a kinézett lakásra? Mert a csok-hoz az is kell, hogy bemutasd, hogy mit szeretnél venni/építeni belőle.
2016. jan. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Sajnos az ügyintéző nem jól tájékoztatott, mert valószínűleg nincs igazán képben, ugyanis az általad felsorolt esetek nem a TB biztosítotti körbe tartoznak, hanem csak ellátásra jogosult státuszt jelentenek.


A CSOK-hoz szükséges igazolást nem a Munkaügyi központ, hanem az OEP adja ki, de!


Az alábbi tájékoztató a CSOK-ról pár napos az FHB honlapján:


"Az OEP jelenlegi gyakorlata szerint nem állítanak ki igazolást:


nappali vagy levelező tagozaton hallgatói jogviszonnyal rendelkező,

nyugdíjas,

közmunkát ellátó,

szociális segélyen élő,

GYES/GYED-en lévő személy részére."


Ebből a tájékoztatóból egyértelműen kiderül, kik vannak kizárva a támogatotti körből.


Továbbra is azt javaslom, az OEP-be menj be, ne bankba, ott 100%-os választ kapsz.

2016. jan. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó előtti válaszoló.Nincs energetikai besorolási elvárás új építésű háznál sem.TEgnap telefonáltam az illetékesekkel akiket az otp bank kapcsolt.Ők a legfrissebb információval rendelkeznek.Tegnap előtt törölték el az energetikai besorolásra vonatkozó szabályokat.Hitel sem kell egy házvételhez ha 10.000.000-ból futja.Nem palotát kell venni.A 10.000.000 millio forint állami támogatás, az nem kapcsolódik hitelhez.Csak ha 18 millios házat akarsz venni, ahhoz kell 8 millios hitelt felvenni,amennyiben jogosult vagy rá.Nem néztünk ki konkrét házat, csak a részletekről érdeklődtem.Felkeresem telefonon az OEP-et is hogy ők mit mondanak, mert akivel beszéltem minden informáciot tudott.Február végétől lesznek majd igénylési lehetőségek igen, még nem lehet igényelni,és igen is a munkaügyi központ ad ki igazolást.
2016. jan. 9. 14:37
 17/29 anonim ***** válasza:
Oké, hogy a csoknál nincs energetikai elvárás, de attól még nem lehet építeni szar házat, mert nem kapjátok meg rá használatbavételi engedélyt, illetve a tervező sem tervez meg rossz szigetelésű házat. Az otp-s ügyintéző nem építésügyi szakember, ő csak a csok szabályt ismeri (vagy nem). De élj csak abban a hitben, hogy neked 10 millióból, önerő nélkül lesz új házad vagy lakásod, legalább lesz kin röhögni.
2016. jan. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim válasza:
Pont építhetünk a hárommal. Semmi támogatást nem kértünk!!!! Régi ház eladásából plusz spórolt pénzből van 17.5 milliónk. Egy kulcsrakész ház kivitelezéséhez ez sem elég teljesen!!! 100 nm a ház. Az építőanyagot extra kedvezményesen kaptuk. De annnyi apróság összejön. A csoknál ha jól emlékszem min. 60 nm nek kell lennie. Kizárt h 10 millióból kijönne!!!!!! Kicsit reálisabban nézd a dolgokat!
2016. jan. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Használt lakást akarok venni, nem újat.viszont nem is 10 éves házat.Utolsó előtti vegyél vissza az arcodból szédüljél meg.Lényeg hogy nekem ezt mondták és tudom hogy így van.
2016. jan. 10. 13:59
 20/29 anonim ***** válasza:
Használt lakásra nem jár 10 millió, ezt az apróságot elfelejtette a szuper ügyintéző...
2016. jan. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!