Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen megtakarítást érdemes...

Milyen megtakarítást érdemes választani a gyerekeinknek? Nem ügynököket várok, hanem inkább javaslatokat, esetleg azt, hogy ti hogyan tesztek félre a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnénk félretenni a gyerekeinknek havonta a családi pótlékot havonta, ha kapnak a családtól pénzt ajándékba, azt is hozzátennénk. Most is van pénzük, de annyira minimális a kamat, hogy egyáltalán nem éri meg. :(


- Van több biztosításunk (ha bármi történne velünk), ilyet biztosítást nem akarunk.

- A megtakarítási számláknak nagyon alacsony a kamata, szinte semmi, ez nem az igazi.

- A továbbtanulásukat, esetleg az életkezdésüket szeretnénk majd kicsit segíteni, tehát nem jó a lakáskassza sem.

- Lehessen bármikor hozzátenni a havi fix összegen felül is (akár néhány ezer forintot is) és ez ne kerüljön sok utánajárásba, és főleg pénzbe se!

- Nem 1-2 évben, hanem 10-15 éves időtartamban gondolkodunk, hosszú távú befektetést szeretnénk.


Van valakinek ötlete, hogy hol érdemes és mibe fektetni ilyen feltételekkel?


2010. ápr. 2. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:

A miénket lehet kombinálni, kevés része életbiztosítás, a többi pedig megtakarítás.

Biztosítóknál van ilyen, tanulásra, lakásvásárlásra fordíthatják.

Azt nem hiszem, hogy +-ban lehet hozzá tenni, illetve nem tudom.

2010. ápr. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nyiss egy bankszámlát az AXA Banknál, és havonta fizess be rá egy összeget, amit akarsz. (Az AXA a sima lakossági folyószámlájára is elég jó látra szóló kamatot ad.) Vagy bármelyik banknál. Nézz szét az ún. nyílt végű alapok között, ki mit ajánl. Nagy hozamokat (évi 10%..20% felett) csak komoly kockázattal, mondjuk tőzsdei befektetéssel érhetsz el. (Az én befektetéseim úgy néznek ki, hogy kb. a pénzem fele van AXA számlán a pároméval együtt, hogy meglegyen az 5 millió, amire elég kedvező kamatkonstrukciót ajánlottak. A másik felét tőkeszámlára fizettem be, egy részéből kis kockázatú nyílt végű befektetési alap-jegyet vettem, egy másik része pedig a BÉT-en forog. Ez az utóbbi napi elfoglaltságot ad, tehát csak annak ajánlom, aki ráér vele foglalkozni. Sajnos ilyenben nem tudok segíteni, mert nem vagyok bróker. Információt adhatok, de nem csinálhatom helyetted, nem is csinálnám.)

Szóval lényeg, hogy a helyedben nyílt végű alapot néznék, tőkeszámlán keresztüli forgalmazással. Láttam olyan hirdetéseket (pl. OTP-nél), amivel meg lehet úszni a kamatadót is, ha 5 évig legalább nincs kifele irányuló forgalom a tőkeszámládról (azaz nem veszel ki pénzt). Nézz utána!

2010. ápr. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bankoknál is van a bébikassza mintájára, de nagyobb gyereknek is köthető.
2010. ápr. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia,


én életbiztosítás alapú megtakarítást választottam. 15 évre amikor már felnőtt korba lép a gyerek.

Saját nevemre kötöttem, mert így egyenlőre még visszalehet igényelni a 20%-át az adóból. Kedvezményezettnek természetesen be lehet őt írni. Én a grawe-t ajánlanám mert az már egyszer bizonyított nekünk a családban. Nekem van még egy aviva-s is, de az kicsit drága a gyereknek, azt a saját magunk öregkori jólétére szánom. Az se rossz, de arra azért rá kell nézni nem ugy mint a grawe-ra.

2010. ápr. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Keresgélek én is, érdeklődök.


A biztosítás nem megoldás, mert ott nem lehet bármikor hozzátenni és több biztosításunk is van.

Az ilyen kisebb megtakarításokkal napi szintű foglalkozás szerintem nem is nagyon éri meg - és persze időm sem jut rá! Két kicsi gyerek, háztartás, minden egyéb mellett ez már nem fér bele az időmbe.

Bankban van egy kis megtakarításunk már vészhelyzetre, (mert nem vagyunk gazdagok, mi mindent magunknak teremtettünk meg), de ha váltunk, akkor olyat szeretnék, amilyen van a közelünkben, hogy ha bármi gondom van, bemehessek tisztázni. AXA nincs errefelé.


Annyi pénzünk nincs, hogy milliókban gondolkozzunk :(, akkor inkább ingatlanba fektetném máris. Mi a későbbiekre gondolva szeretnénk takarékoskodni nekik, havonta 10-12E Ft-ot és esetleg ami jön még.


A tanácsokat tudom, hogy meg kell fizetni, de amennyit mi félre tudnánk tenni, azt elvinné a tanácsadás! :D Írtam, hogy nincs sok pénzünk rá! :)


Még várom, hogy mások hogyan gondolkoztak, és ebből mi felel meg nekünk is!

2010. ápr. 2. 12:39
 6/9 anonim ***** válasza:

A tanácsadás pénzbe kerül, viszont sokszorosan megtérül. Még kevés pénz esetén is.


Amennyiben nem kerül pénzbe, ott az eladott termék tartalmazza a tanácsadási díjat, és teljesen mindegy, hogy azt a bankon keresztül közvetlenül, vagy közvetítőn keresztül veszed igénybe a szolgáltatást.


A tanácsadás nem egy termék közvetítése, hanem pontosan az általad felvetett problémára adott javaslatok összessége, különböző kimenetek felvázolása, az optimális személyreszabott megoldás közös kiválasztása.


Annak ellenére, hogy nem veszel igénybe tanácsadási szolgáltatást, bővítsd a pénzügyi ismereteidet! A pénzügyekkel való foglalatosság az egyik leghasznosabb dolog a világi életben...

Sok sikert!

2010. ápr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem kerül pénzbe.. én pl ingyen csinálom...
2010. ápr. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Egy kicsit értek a pénzügyekhez, néhány éve egészen jól megforgattam a kis megtakarításunkat (egy hónap alatt 250E hasznot hozott). ;) Akkor nagyot kockáztattam, és szerencsére sikerült. De azóta megkomolyodtam, a gyerekeinkre gondolva nem akarok veszélyes ügyletekbe gabalyodni. Sok időm nincs az árfolyamok követésére, folyamatos figyelésére, a brókerekben nem igazán bízok, ismerek néhányat. :p

Megnéztem a honlapodat, nagyon jó cikkeid vannak, sok igazsággal!

Megbeszéljük az urammal (hiszen mégiscsak ő a férfi a családban) a lehetőségeinket, terveinket, és egy kis pénzügyi jövőtervet is összeírunk.

2010. ápr. 2. 19:05
 9/9 anonim ***** válasza:
axa bankot ne is keress! Azért tudnak nagyon jók lenni, mert nem tartanak fent millió bankfiókot minden utcasarkon :)
2010. ápr. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!