Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megtudná valaki mondani,...

Megtudná valaki mondani, ilyen lehetséges-e?

Figyelt kérdés

Csupán egy kérdésem lenne a devizahitel visszafizetésével kapcsolatban!

2008 áprilisában vettem fel 3 milliót,20 évre az Otp-től.

Kb befizettem ez idáig 4 milliót!

Jelenleg fennálló tartozásom, 2 950 000 ft.

Mint tudom,eddig a kamatokat fizettem előre ki,20 évre.

Ha most befizetném ezt a majd 3 milliót,nem - e lehet egyezkedni a bankkal,hogy valamennyit engedjenek el! Ugye így csak 9 évig használtam a pénzüket,a további 11 évre miért fizessem ki a kamatot?

Ebben kérném a segítségét egy rövidke kis válasszal,hogy van-e mód ,esetleg törvény erre? Köszönöm.


2017. jan. 6. 18:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
ha kifizeted a teljes tőketartozást, akkor nem kell semmiről egyezkedned.
2017. jan. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
2017. jan. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1-s. Azt szeretném elérni,hogy legalább fél millát engedjenek el,mivel nem használtam 20 évig a pénzüket! Közben megkérdeztem egy ügyvédet,azt írta:nyuszi módjára nem lehet,támadni kell őket! Ezek szerint van valami esély rá!
2017. jan. 6. 20:22
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

milyen elengedést akarsz? Ha kifizeted a tőkét, akkor nem kell, hogy semmit elengedjenek, mert nem is számolnak kamatot.


Az ügyvéd meg pénzt akar keresni, persze, hogy támadni akar...



Simán menj be a bankba, vagy hívd fel őket, és jelezd, hogy kifizeted a teljes tőketartozást, ami hátra van, és ennyi.

2017. jan. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A kamatot már kifizettem előre ,mind a 20 évre! Eddig azt fizettem,majd 9 éve! Most kezd csökkenni a tőke! Most van 2950000ft,amit kérnek! A fel nem használt 11 évre kifizetett kamatból akarom,hogy valamennyit elengedjenek! Ezt kérdeztem,van-e erre mód,járt már e így valaki,mert hallottam rá példát! Mondjuk ha 2,5 millába meglehetne velük egyezni,az már jó lenne!
2017. jan. 6. 21:31
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
"Mint tudom,eddig a kamatokat fizettem előre ki,20 évre." Rosszul tudod, ez teljesen téves elgondolás. Semmilyen hitelre nem kell kifizetned ELŐRE a kamatokat. Neked nem azért kb ugyanannyi a tőketartozásod 8 év után, mint a felvett hitel, mert eddig csak a kamatokat fizetted, hanem azért, mert deviza alapú hiteled volt. A 3M Ft tartozásból lett kb 5M Ft az árfolyam növekedés miatt, ez csökkent le 2,95M Ft-ra 8 év alatt. Te semennyi kamatot nem fizettél ki előre, ezért ezzel nem is érdemes próbálkozni az alkudozásnál.
2017. jan. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6-os,lehet,hogy igazad van,de az akkor felettébb érdekes,ha minden hónapban számolják még a majd 3 milla után a kamatot és kb 10 ezer sincs ennyi összegre!? Ugyanis most kezdett el csökkenni olyan 20 ezerrel havonta a tőke! Na erre kíváncsi leszek,hétfőn bemegyek és rákérdezek!
2017. jan. 6. 22:29
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: amiről te beszélsz az az annuitásos hitel, de nem egészen érted a működését.


Most kicsit nehéz lenne elmagyarázni egészen pontosan így pár sorban, de a lényeg az, hogy valóban nagyon sok kamatot fizettél és nagyon pici tőketörlesztést.


A kamat viszont nem előre volt fizetve, hanem a hitelednek annyi a kamata havonta, amennyit fizettél, meg mellé egy icipici mindig a tőkéből is törlesztettél. Mivel a törlesztett tőkére már nem kell kamatot fizetned, ezért minden hónapban egy icipicivel kevesebb kamatot kellett fizetned, és egy icipicivel több tőkét törlesztettél.


Tehát amikor azt látod, hogy a havi törlesztőd 1100 forint, amiből 1000 forint a kamat, és 100 forint a tőke, akkor bizony az azt jelenti, hogy a hiteled kamata havonta 1000 forint nem azt, hogy te előre törleszted a kamatot.


Ha viszont bármikor bemész, és kifizeted a tőkét, akkor tovább nem lesz rá kamat sem amit fizetned kellene, viszlát, mehetsz békével...



Ha megvan a tőke a zsebedben, akkor meg nem támadni kell a bíróságon, mert annak csak az a vége, hogy ügyvédre költöd a tőkét, és elbukod a pert, hanem be kell sétálni, és végtörleszteni a hitelt.

2017. jan. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Jól van,köszi! Én nem értek igazából hozzá,ezért is tettem fel a kérdést! :) De olvastam már olyat,hogy egyezkedtek és elengedtek valamennyit nekik! Persze az is lehet,hogy nem jó fizető ügyfelek voltak! Majd meglátom mit mondanak,minden esetre ez drága hitel volt! Köszi még egyszer! :)
2017. jan. 6. 23:04
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyezkedni nem erről szoktak, hanem például ha nem fizetted a hitelt, és késedelmi kamatot vernek rád, akkor a bank hajlandó alkudozni, hogy elenged valamennyit a késedelmi kamatból, ha cserébe te befizeted a hitelt.


Ez főleg azoknak szól, akiknek igazából lenne pénze törelszteni a hitelt de arra már nem, hogy a késedelmi kamatokat is kifizesse (ilyenkor sem szoktak mindent elengedni, szóval nem érdemes arra játszani, hogy előbb felhalmozod, hogy utána hátha elengedik :))

2017. jan. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!