Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megtudná valaki mondani,...

Megtudná valaki mondani, ilyen lehetséges-e?

Figyelt kérdés

Csupán egy kérdésem lenne a devizahitel visszafizetésével kapcsolatban!

2008 áprilisában vettem fel 3 milliót,20 évre az Otp-től.

Kb befizettem ez idáig 4 milliót!

Jelenleg fennálló tartozásom, 2 950 000 ft.

Mint tudom,eddig a kamatokat fizettem előre ki,20 évre.

Ha most befizetném ezt a majd 3 milliót,nem - e lehet egyezkedni a bankkal,hogy valamennyit engedjenek el! Ugye így csak 9 évig használtam a pénzüket,a további 11 évre miért fizessem ki a kamatot?

Ebben kérném a segítségét egy rövidke kis válasszal,hogy van-e mód ,esetleg törvény erre? Köszönöm.


2017. jan. 6. 18:43
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Ilyen eszembe sem jutott! :) :)
2017. jan. 6. 23:16
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok. Nézzük a kamatot a jelenleg 2.95M Ft tőketartozásra. A forintosított deviza hiteleket kamatát 3 havonta felülvizsgálják (3 havi kamatperiódusúak). Mivel az utóbbi években folyamatosan csökkent a kamat, a Te hiteled kamata is vélhetően most 3-4% körül lehet.

2,95M*4% = 110.800Ft. Ez az éves kamatod. Ezt oszd el 12-vel, akkor megkapod a havi kamatot, ami nagyjából 10.000Ft, tehát teljesen stimmel azzal, amit írtál, valóban havonta csak kb 10E Ft a hiteledre a kamat, amit efölött fizetsz, az már a tőkéből megy le.

Az ügyvédeket nem akarom bántani, de a pénzügyi matematikához kb annyit értenek, mint az atomfizikához, ezért a kevésbé becsületesek belehajszolják az embereket értelmetlen perekbe.

A Te helyzetedben semmi értelme nincs a pernek. Mint előzőleg írtam, nem azért nem fogyott eddig a tőkéd, mert kifizetted előre a 20 év kamatát, hanem azért, mert az árfolyam emelkedés miatt drasztikusan megemelkedett a tőketartozásod is.

2017. jan. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Jajj,köszi,de nem pereskedésbe akartam belevágni! Csupán tanácsot kérni tőle is,hogy van -e mód esetleg alkudozni! Tudom,hogy a pereskedés évekig is el húzódhat,erre nekem se időm,se energiám,se pénzem! :)
2017. jan. 7. 09:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!