Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy lehet, hogy 160 ezer...

Hogy lehet, hogy 160 ezer Ft-ra nem kapott a férjem 1.5 millió személyi kölcsönt?

Figyelt kérdés

Segítenétek? Kinek hogy adott az otp vagy akár más bank? Mi nem értjük,miért nem kaptunk,az otp-ben meg hiába kérdeztük,azt mondták,ők sem látják az okát.

A 160 nettó,igazolt jövedelem,megvan a 6 havi munkaviszony,közüzemiszámlák időre befizetve,csatolva,próbaidő,felmondás nincs.

Azt is mondták nekünk,hogy az nem számít,hogy jelenleg munkanélküli vagyok és az én nevemen már van hitel,de ezek szerint mégis számított volna?



2017. júl. 16. 06:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%
160 ezerre kaptatok volna, ha te is dolgozol. De te munkanèlküli vagy, azaz abból a 160-bòl 2 embert kell eltartani, plusz a törlesztès. Ìgy màr nem adjàk meg.
2017. júl. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
75%

Amikor nekem elutasították az autóhitelemet, az ügyintéző mondta, hogy mivel 11-én megszűnik a munkahelye, ezért sajnos nem tudunk adni.

Csak néztem, hogy mi fakx van???, erre tényleg következő hónap 11-én kirúgtak a munkahelyemen.

2017. júl. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Olyan meg nincs, hogy ők sem értik... max olyan van, hogy az ott ülő ügyintéző nem érti, de olyankor oda kell hívatni az igazgatót vagy igazgató helyettest, esetleg tapasztaltabb kollégát és azonnal kiderül, hogy miért nem kaptátok meg a várt kölcsön összeget. "


Lehet, hogy tényleg nem látják az elutasítás okát. De a bank nem köteles elárulni, hogy a kockázatelemzésük alapján min buktál meg a hitelbírálat során. Csak találgatni lehet, de szerintem a 8-as válaszoló elég jól összeszedte. A bank valószínűleg úgy ítéli, hogy 160 ezer forintból nem tudnátok megélni és törleszteni a két hitelt.


El nem tudom képzelni mire kellhet a pénz, de ilyen alacsony keresettel, már hitellel a nyakamban én inkább összehúznám magam és mielőbb kifizetném a jelenlegi hitelt. Aztán elkezdenék spórolni. Gondolj bele, az már jelzés értékű, ha a bank sem ad hitelt. Ők objektíven látják azt, amit ti nem, örülj neki, hogy megvédenek magadtól.

2017. júl. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Providenthez kell menni ott lazább a dolog,azok adnak bár listásnak is .Igaz magasabb a kamat de ez ezzel jár.Mondjuk úgy tudom max 1 millát ad.
2017. júl. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Ha én lennék a bankrendszer, akkor is feltenném a BÁR-listára az illetőt, ha olyan és annyi hitelt kér, ami az elbírálás után elutasításra kerül.
2017. júl. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Már írtam választ.Az OTP nagyon macerás.Anyám kifizetett pár 10 ezret,mire közölték nem adnak neki.Nekem is bonyolult lett volna,kértek volna minden hülyeséget.Maradtam a saját bankomnál (Erste).1 óra alatt elbírálták,nem nézték kivel élek együtt egy háztartásban,és neki mennyi hitele van.2 nap alatt megkaptam a pénzt.Ugyanannyi időre mint amit az Otp adott volna,10 rugóval kevesebb havonta.Teljesen pozitív a véleményem.Elméletileg kb. a fizetés 10-szeresét szokták adni,többet kértem,megadták.
2017. júl. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Aztán megint fog nyögni a fél ország, mert milliós hitel a nyakába lesz és nem tud kilépni belőle. Megint mennek a lakásépítések, a kocsivásárlások, az áruhitelek stb. Szinte nincs olyan munkatársam akinek a fizetésének egy jelentősebb része ne hiteltörlesztőre menjen, mellette cigiznek és a munkahelyen egy zsák pénzt elvernek automatákba mellette meg megy a nyavalygás, hogy nincs pénzük nyaralásra. Mindezt olyan gyári munka mellett amit mindennek lehet nevezni csak stabilnak nem, mert lehet 5 éven belül cakompakk bezár a hely vagy automatizálják a munkafolyamatokat és nem lesz szükség összeszerelő munkásokra. Aztán éppen regnáló kormánytól fogják várni a segítséget, hogy adóforintokból mentsék meg őket, mert nem tudják fizetni a tartozásaikat. Személyes fejlődésre, tanulásra (legyen az akár nyelvtanulás vagy valamilyen szakma) pedig senki nem költ, hogy, ha nagyobb lábon akar élni akkor mellé olyan fizetése is legyen.


Nincs olyan ember az országban akinek ne lenne legalább 1 olyan ismerőse aki devizahitel csapdába került, mégsem tanultak belőle az emberek és ugyan olyan felelőtlenül költekeznek az erejükön felül. A legmeglepőbb számomra, hogy a korosztályomból (húszas korosztály) is sokan vannak akik gondolkodás nélkül felvesznek milliós hiteleket kocsira, bútorokra, műszaki cikkekre stb.


Sokan aztán, azért mennek külföldre, mert már annyi hitelük van, hogy nem tudják az itthoni fizetésükből finanszírozni...

2017. júl. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 feketeszisza válasza:

Jó a hölgy esetében tényleg érthető,de nem kell lenézni mindenkit,akinek hitelhez kell folyamodnia .

Nekünk is itt vannak a jó munkalehetőségek,csak költözni kell,amihez pénz kell,mert mindenhol kaució stb van,mi is kénytelenek vagyunk felvenni.bár mi tudjuk,hogy tisztességesen tudjuk fizetni majd.

2017. szept. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
kilóg a seggetek a gatyából de személyi kölcsön, gratulálok
2018. márc. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!