Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez lehetséges dolog vagy egy...

Ez lehetséges dolog vagy egy nagy hazugság?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm családjában van jelenleg ez a probléma, ami a következő:

Van egy fiatal férfi (legyen X a továbbiakban), aki már nem él a szüleivel, de még arra a címre van bejelentve. Otthon a szülők és 2 fogyatékosnak nyílnánitott kisgyerek él.

X már dolgozik, ill emellett szakmát tanult, ahonnét ösztöndíjat kapott havonta, számszerint 12eft-ot mindössze.

Az anyuka a 2 gyerekre eddig 50eft családit kapott, de május óta, csak 20-at, nem tudja mi okból. Vagyis hát kitalálta, hogy biztos azért, mert X már nem jár abba a suliba és a küldött ösztöndíjat jogtalanul vehette fel és az ő családijából vonták vissza. Hozzáteszem, hogy júliusig volt érvényes a jogviszonya, tehát addig még jogosan vette fel. (A suliba még külön be kell menni, hogy miért küldték még most szeptemberben is, de az más dolog lesz...)

De nekem valahogy nem jön össze, hogy az ösztöndíjat, ami havi 12volt, az anya családijából vonják vissza, ráadásul, havi 30-at... de az anya állítja ez X miatt van és perelni akarja, hogy fizesse vissza neki a 5x30eft-ot, és fenyegetik és azt se hiszik, hogy csak 12-t kapott ösztöndíjnak, pedig ezt a számlakivonat igazolja....szerintem ez nonszensz így és átverik.

Véleményeket, tanácsot, segítséget várok, köszönöm!



2017. okt. 12. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

teljesen mind1, ki mit mond. az a lényeg, mit mutatnak a papírok, hiszen csak úgy nem fogják a családi pótlékot levonogatni.


azzal hiába akar perelni, hogy "hátmerén erre rágyüttem, hogy ezé vonják le".

2017. okt. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A történet egyik érintettje sem állt sorba kétszer, amikor osztották az IQ-t, az biztos.
2017. okt. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Küldd be az "anyát" az illetékes Kormányhivatal családtámogatási osztályához. Ott legalább meg tudják neki mondani, hogy miért utalnak kevesebbet. Amellett pedig üdítő kivétel lesz az ottani ügyintézőknek a szokásos intelligens, kicsit sem idegbeteg, véletlenül sem kátrányos helyzetű ügyfélkörük mellett :P
2017. okt. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xswerdy ***** válasza:
100%
szerintem igazolni kellett volna a fogyatékosságot/tartós betegséget, hogy továbbra is fennáll. 46660 Ft járna két tartósan beteg gyerekre (egyedülálló szülő esetén 51800. Egészséges gyereknél 26600 (egyedülálló szülőnél 29600).
2017. okt. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A családira csak kb értékeket írtam, konkrétan nem tudom mennyi.

De azárt nem kaphatja meg szerimtem, mert a fogyatékossági papírt is újra be kell adni, frissíteni, nem? Hozzáteszem a gyerekek nem azok, csak annak vannak beállítva, hogy jöjjön a plusz pénz...jól megcsinálta az 'anya'...

2017. okt. 13. 09:20
 6/7 anonim ***** válasza:

"kitalálta, hogy biztos azért, mert X már nem jár abba a suliba és a küldött ösztöndíjat jogtalanul vehette fel és az ő családijából vonták vissza."


Ilyen nincs. Azt értem, hogy "kitalálta", de mutasson már olyan jogszabályt, ami alapján ezt meg lehetne tenni. De ha lenne is ilyen, azt hivatalos formában közölni kell.

2017. okt. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Közben utánanéztem és családiból nem vonhatnak, főleg hogy készpénzben kapja. Ha számlára utalnák, akkor vonhatnak ún. inkasszó által, ha alamilyen tartozás van, de nem egy ösztöndíj miatt, annak ahhoz nincs köze.

Semmilyen papírt nem tud felmutatni az 'anya' a feltételezásére, csak azt hajtogatja, hogy a bíróságon találkoznak.

2017. okt. 18. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!