Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Örököltem 6 millió Ft-ot....

Örököltem 6 millió Ft-ot. Szeretném befektetni kicsit jobb kamattal, mit 2 %, - Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

2017. okt. 19. 19:21
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint akkor Neked bármikor hozzáférhető befektetésre van szükséged: így valóban jó lehet a gépkocsinyeremény - betétkönyv (ez nem kamatozik, de bármikor visszaváltható, részlegesen is, amennyire épp szükséged van), de legalább nyerhetsz vele egy autót :-)

A másik, amit tanácsoltak és jó lehet: a befektetési alap - de itt ajánlatos odafigyelni, hogy lehetőleg TŐKEGARANTÁLT befektetési alap legyen, mert ennél a formánál nem úszik el a pénzed.

De mondjuk a befektetési alaphoz értékpapír számlát kell nyitni, aminek van x ft számlavezetési díja - attól függ, hol nyitod.

2017. okt. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

A tőkegarantált alappal az a baj, hogy nem véletlen a tőkegarancia. Ezek az alapok ugyanis többnyire likviditási alapokba, bankbetétekbe fektetnek, ami ugyan biztonságios, de alig hoz valamit.

Picit több a hozam a bankbetéthez képest, de a többletet elviszi az értékpapírszámla vezetésének költsége.


Úgy látom, a kérdező kicsit sötétben tapogatózik, ami nem baj, nem kell mindenkinek mindenhez érteni, főleg pénzügyekben. Viszont félinformációk alapján nagyon könnyű rossz döntést hozni, ezért én javasolnám, hogy keressen fel egy befektetési tanácsadót.

Nem, nem a házaló/telefonáló ügynökre gondolok, amelyik ingyen ad "hasznos" tanácsot, hanem egy valódi tanácsadóra.

Ők arról ismerhetők fel, hogy

1. nem ők kínálkoznak, hanem az ügyfél keresi meg őket

2. nem jönnek az "ingyenes" dumával, meg az átlátszó "közös érdek" szlogennel, hanem szolgáltatást nyújtanak, cserébe pénz kérnek.

2017. okt. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

#12

nem akartam "reklámozni", de akkor leírom: nekem OTP nél van számlám, meg értékpapír számlám is, OTP tőkegarantált befektetési alapban van 200 ezer ft, nem régóta, most 2 ezer ft plusznál járunk - az értékpapír számlavezetési díj meg 540 ft negyedévente. Nos, ez 6 milliónál már azért kicsit többet hoz - a számlavezetési díj meg ugyanannyi :-)

Nagyon nagy előnye, hogy mivel OTP-s a számlám is, meg a befektetési alap is, visszaváltásnál AZONNAL jóváíródik a számlán és nem kell várni 3 napot, mint a tőzsdei ügyleteknél (T+3) :-) Azért ez sem egy utolsó szempont, ha az ember bajban van.

2017. okt. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
73%
A tőkegarantált alap a legnagyobb hülyeség amibe rakhatja kb bankbetét szinten hoz csak magasabb a költsége, mert kell értékpapír számla.
2017. okt. 21. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

csak látszon, hogy nem a levegőbe beszélek: itt van 2 tőkegarantált pénzpiaci OTP-s alap:

[link]

[link]

Még 1%-ot se hoz az utóbbi években, szóval az értékpapírszámla vezetési díja teljesen el is viszi a hozamot.

2017. okt. 21. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

#13: 200 ezer forintnál 2000Ft az pontosan 1%-os hozam, a kérdező meg 2+ százalékot szeretne.

Ok, hogy az alapnál ez változhat, de azért tőkegarantált, mert nagyrészt állampapír kitettségre épít, amiből nem nagyon lesz ennél magasabb hozam...

2017. okt. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

#16

Ok, ebben igazad van, de akkor ilyen alapon az autónyeremény - betétkönyv sem jó ötlet, mert az meg lehet, hogy semmit nem hoz - csak likvid.(13-as)

2017. okt. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
35%
Az összes megtakarított pénzem biztosan nem adnám oda a gazember bankároknak vagy brókereknek. Magyarországon bármi előfordulhat aztán a haveri kör gyorsan kiszedi a pénzét, jót röhög, a többiek meg mehetnek tüntetni. A pénz meg sajnos elúszott mert tudja a világgazdasági folyamatok a tőzsdeindexek...
2017. okt. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

# 17: persze, nem is én mondtam a betétkönyvet :-)


Én a 6 milliót két részre bontanám: 3 milliót tőkevédett, vagy legalábbis alacsony kockázatú alapba, 3-at meg abszolót hozamúba. Hosszú távon ilyen formációval elfogadható kockázat mellett normális hozamot lehet elérni.

2017. okt. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

18-as: általában az ilyen blőd hülyeségre nem szoktam reagálni, de most mégis viszketnek az ujjaim...


Szóval...


"Az összes megtakarított pénzem biztosan nem adnám oda a gazember bankároknak vagy brókereknek."


Oda én sem adnám, legfeljebb kölcsön, hogy forgassák, mivel jobban értenek hozzá, mint én, ráadásul ez a munkájuk, egész nap a piacot elemzik, amihez nekem sem időm sem kedem nincs. Ez nagy különbség!


"Magyarországon bármi előfordulhat aztán a haveri kör gyorsan kiszedi a pénzét, jót röhög, a többiek meg mehetnek tüntetni. A pénz meg sajnos elúszott mert tudja a világgazdasági folyamatok a tőzsdeindexek..."


Most gondolom a Questorra célzol. Nos, az egy nagyon más történet volt, egy intézményesített csalás. De azért megint csak tegyünk különbséget a Tarsoly-féle köztörvényes bűnözők és az ellenőrzött piaci környezetben működő bankok és befektetési alapkezelők között.


Mellesleg a bank itt nagyon rossz példa, mivel a betéteket az OBA 13 millió Euróig biztosítja.


Lehet utálni mindenkit, aki pénzzel foglalozik, de előtte nem ártanak átlátni, hogy hogyan működik a rendszer és egyes szereplői.

2017. okt. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!