Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Örököltem 6 millió Ft-ot....

Örököltem 6 millió Ft-ot. Szeretném befektetni kicsit jobb kamattal, mit 2 %, - Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

2017. okt. 19. 19:21
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
75%
Megfizetnék egy pénzügyi tanácsadót és nem netes fórumokon érdeklődnék. :D
2017. okt. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

#20

"tegyünk különbséget a Tarsoly-féle köztörvényes bűnözők és az ellenőrzött piaci környezetben működő bankok és befektetési alapkezelők között"

Rendben, tegyünk különbséget. És hogyan ? Az a baj, hogy az átlagembernek fogalma sincs róla, hogy a kedvesen mosolygó Kulcsár Attila ( K&H milyen jól csengő név ugye ?) egy korrekt bróker vagy egy gazember. Miért ? Mert nem ért hozzá. Ráadásul a 2% helyett 10-12%-ot ajánl valaki aki különben is olyan kedves úriember, akkor leereszkedik a lila köd és az emberi mohóság. Hogyan tudja eldönteni egy amatőr, hogy a 12% a mai piaci viszonyok között reális hozam-e.

Tudom, megkeres egy szakembert. Mondjuk Kulcsát Attilát.

2017. okt. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
49%

#22

Pontosan azt írtad, amit én is akartam :-)

A 20-as hozzászólása után egy az egyben Kulcsár Attila és K&H jutott eszembe (meg a Budacash), csak nem volt időm reagálni, mert el kellett mennem.

2017. okt. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
75%
Nem is azt írtam, hogy mohó baleknak kell lenni, aki elhisz bármit egy öltönyös szélhámosnak. :D
2017. okt. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
75%

Azt még a 12 éves gyerek is megérti és átlátja, hogy a várható hozammal egyenes arányban nő a kockázat.

Akinek 17%-os hozamot ígérnek, miközben a bankbetétek kamata nagyjából 1 és 3 között mozog, annak gyanítania kellene, hogy itt valami nem kóser. Ez olyan, mint akinek adnak egy bőröndöt a reptéren, hogy vigye magával és kap érte 50 ezret. Nem kell tudni mi van benne, de annak gyanúsnak kell lenni, hogy ha semmi illegális cucc, akkor nincs az a hülye, aki ennyit fizet.

Sajnos a mohóság teljesen jogos megállapítás, és sajnos nem társul hozzá józan ész sokszor...

2017. okt. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Talán érdemes lenne EURÓRA átváltani a pénzt?... vagy más devizában tartani?
2017. nov. 5. 20:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!