Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végrehajtónál elévül a korábbi...

Végrehajtónál elévül a korábbi internet tartozás ez esetben?

Figyelt kérdés
2011-ben lett a T-homenál mobilinternet igényelve,ami nem fizetés miatt végrehajtóhoz került. 2013ban történt egy inkasszálás(részben sikertelenül,a behajtandó összeg töredékét tudták leemelni) ,2014ben is megpróbálták,sikertelenül. Majd 2015 őszén kaptam egy levelet a végrehajtótól.Azóta semmi. Tekinthetem elévültnek mivel bőven 1 éven túl van? Ha igen van teendő? (mert attól,hogy elévült ha jól tudom a végrehajtást még nem vonják vissza akár bármikor landolhat egy újabb inkasszó a számlán)

2017. nov. 14. 14:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
5 év az elévülés.
2017. nov. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
0%
Az utolsó megkereséstől számított 5 év az elévülés. Ha nemfizetsz a végrehajtónak, akkor egyre többet fognak követelni rajtad.
2017. nov. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Ezért féltem ide feltenni a kérdést,azt még én is tudom h távközlési szolgáltatásoknál 1!! év (gáz,áram=2) és általánosságban igaz az 5.

Tehát kérem olyan válaszolja meg aki volt hasonló szituban.köszönöm

2017. nov. 14. 15:04
 4/23 anonim ***** válasza:
56%

"Ezért féltem ide feltenni a kérdést"

Akkor miért nem a végrehajtót kérdezed? :-)


Amúgy itt találsz választ a kérdésedre:

[link]

2017. nov. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Az 1 évet tudtam,azért kérdeztem,hogy mi a teendő? Azt nem nagyon találtama meg máshol,max ködösítve ezért tartottam egyszerűbbnek,hogy ha valaki volt hasonló helyzetben mit csinált pontosan! :)

A végrehajtót se úgy keresi fel az ember h hellóka jöttem :D Hanem pl xy jogszabályra hivatkozva vizsgálja felül az elévülést, na és erre a menetre lettem volna jobban kíváncsi!

De akkor mégjobban konkretizálom, várjak pl a legközelebbi megkeresésére és akkor irjak egy térítvényes levelet neki,hogy vizsgálja felül mert szerintem elévült? Vagy magamtól írjak neki? (ha várok akkor az a plusz megvan ,hogy tutira ketyeg az idő még :) )

2017. nov. 14. 15:35
 6/23 anonim ***** válasza:
82%
Amit átadtak a végrehajtónak, azt be is fogják hajtani előbb-utóbb.
2017. nov. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Carragher_x ***** válasza:
100%

Mi állt a 2015-ös levélben?

Végrehajtási szakaszban egyébként ritkán évül el, mivel minden végrehajtási cselekmény megszakítja az elévülést. Végrehajtási cselekmény gyakorlatilag minden, ami arra irányul, hogy behajtsák a tartozást, pl lekérik, hogy van-e munkahelyed.

A másik rossz hír, hogy az elévülést neked kell bizonyítanod, szóval ki kell kérned a teljes ügyiratot a végrehajtótól s az alapján bizonyítani, hogy elévült esetleg.

Ha tényleg elévült, akkor a vht 41§ szerinti eljárást kell kérned s ha a végrehajtást kérő elismeri, hogy elévült, akkor az eljárás megszűnik, mivel az elévült követelés nem végrehajtható (attól még persze küldhetnek neked fél évente róla egy levelet, hogy fizesd be a tartozásod, mivel továbbra is tartozol). Ha nem ismeri el, akkor indíthatsz pert.

2017. nov. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Elévül...

Nem ám kifizetné!

Elévül. :-)

2017. nov. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

8.

Mennyivel egyszerűbb így. Csak aztán majd jön a meglepi, hogy a háromszorosát kell majd kifizetni, ahelyett, hogy tárgyalna a végrehajtóval. Igazán tisztességes hozzáállás

2017. nov. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Én sehol se írtam,hogy nem akarom kifizetni! Csak nagyon nem mindegy,hogy ez miatt pl tilt,inkasszál stb! Vagy nem és szépen én valamikor kifizetem!


Carragher_x :

Igen tudom,hogy minden efféle ügymenet megszakítja az elévülési időt,de pont ezaz,hogy elmúlt 1 évben semmi ilyenről nem tudok.! Ha lekéri,hogy van e munkahelyem ,azt nem tudtam,hogy annak minősül,és az esetben is küldenek levelet,hogy lekérték? Mert ha nem,akkor érted,bármikor mondatnák,hogy ezt megtették legalább és soha semmi nem évülne el :)

Legvégső esetben természetesen marad az egyeztetés vele!

2017. nov. 14. 17:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!