Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végrehajtónál elévül a korábbi...

Végrehajtónál elévül a korábbi internet tartozás ez esetben?

Figyelt kérdés
2011-ben lett a T-homenál mobilinternet igényelve,ami nem fizetés miatt végrehajtóhoz került. 2013ban történt egy inkasszálás(részben sikertelenül,a behajtandó összeg töredékét tudták leemelni) ,2014ben is megpróbálták,sikertelenül. Majd 2015 őszén kaptam egy levelet a végrehajtótól.Azóta semmi. Tekinthetem elévültnek mivel bőven 1 éven túl van? Ha igen van teendő? (mert attól,hogy elévült ha jól tudom a végrehajtást még nem vonják vissza akár bármikor landolhat egy újabb inkasszó a számlán)

2017. nov. 14. 14:27
1 2 3
 11/23 Carragher_x ***** válasza:
100%

"de pont ezaz,hogy elmúlt 1 évben semmi ilyenről nem tudok.!... Mert ha nem,akkor érted,bármikor mondatnák,hogy ezt megtették legalább és soha semmi nem évülne el :) "

Mondani bármit lehet, de ezeket rögzíteni is kell bizonyító módon. Ha a végrehajtó pl lekéri, hogy van-e ingatlanvagyonod vagy épp a biztosítási jogviszonyodnak néz utána, arról neked nem kell semmiféle levelet kapnod, viszont ennek az ügymenetnek hivatalos nyoma van, amit dokumentálnak. Ezért mondtam, hogy ahhoz hogy megbizonyosodj az elévülésről ki kell kérned az ügyiratot a végrehajtótól.

2017. nov. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Értem!

Akkor bármennyire is jelen esetben csak 1 év az elévülési idő,a kis asszisztensek dolga pont ez lehet,hogy erre figyelve időn belül lekérjenek hasonló dolgokat!

Egyre jobban elengedem az elévülést :D

Az ügyiratot kikérem áttekintés céljából,ha netán nem történt semmi olyan,szerencse.Ha azt látom igen,akkor egy számomra is elfogadható részletet próbálok elérni vele!

Köszi

2017. nov. 14. 17:37
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Az 1 év elévülés dolgot rosszul értelmezitek.


Amiről a kérdező ír egy polgári jogon alapuló követelés, elévülési ideje 5 év. Ha az 5 év alatt nem történt semmi annak érdekében, hogy a tartozást behajtsák, akkor az elévül, nem lehet már végrehajtatni.


De ha történik, akkor minden egyes végrehajtási cselekmény azt megszakítja, vagyis újra indul az elévülés ideje. Nem végrehajtási cselekmény, ha lekérik a bankszámláját, vagy a munkabérét. Az vagyonfeltárás, nem más. Végrehajtási cselekmény az, ha a bankszámláját megterhelik, vagy letiltják a fizetését.

Valamint: Bármilyen vagyonát lefoglalják, legyen ez gépjármű, vagy más ingóság, ingatlan, üzletrész, követelés, stb.


A végrehajtási jog elévülése akkor nyugszik (vagyis nincs elévülés) például, ha a végrehajtást a bíróság felfüggeszti valamiért. Amíg az be nem fejeződik, nyugszik a végrehajtási jog elévülése is, tehát annyival kitolódik az elévülés ideje, amennyi időre felfüggesztették az eljárást.


Ugyanis ha ezekre az időszakokra nem nyugodna az elévülés, akkor mindenki ezzel trükközne (például ok nélkül pereskedne), és a pereskedés ideje alatt szépen elévülne a tartozás végrehajtásához való jog is.

2017. nov. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Kedves 13as!


5év az nem általánosságban? Vannak kivételek(pl gáz,áram2év) és pl ez is,telekommunikációs szolgáltatások ami 1 év! Interneten is végrehajtási jog szöveg környezetben is ez vehető ki!

De igen,pont ezért érdeklődtem utána,annyi a ferdítés meg fél információ,ezért lepett meg korábbi hozzászólás h egy lekérdezés is annak minősül, mert én is úgy tudtam h hasonló eljárások csak mint tiltás,inkasszálás lefoglalás stb!

És mivel 1,5 éve még 1 levelet se kaptam,gondoltam,hogy a végrehajtási jog elévült!(ismételve,hogy 1 évről tudok efféle tartozásnál)

2017. nov. 14. 19:42
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

1 éve a szolgáltatónak van arra, hogy bíróság előtt érvényesítse a telekommunikációs jogalapból származó követelését.

Ezt már régen megtette, a bíróság megítélte neki a tartozást, már végrehajtónál van.

Felejtsd el az 1 évet.

Meg egyébként is, úgy általában az elévülést.

Maximum a szomszéd Mari néni fogja hagyni azt, hogy elévüljön azt, ha kölcsön adott neked mondjuk félmilliót, de nem cégek meg végrehajtók, akik ebből élnek és kidobja nekik a számítógép, hogy éppen kibel szemben kell mocorogni kicsit annak érdekében, hogy sose évüljön el semmi.

2017. nov. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Ügyvéd oldalán a következő!


"Az időmúlás azonban a már végrehajtható tartozások esetén is a végrehajthatóság elévülését eredményezheti. Hogyan történik a végrehajtási jog elévülése? Mi a teendő, ha a végrehajtási jog elévült?A követelések elévülési ideje általában 5 év, azonban a jog ismer eltérő elévülési időket is. Például a munkajogi igények 3 év alatt évülnek el, a telefon, ill. internet szolgáltatásra vonatkozó előfizetői szerződésből eredő igények 1 év alatt évülnek el.


A végrehajtási jog elévülési ideje akkor kezdődik, amikor a követelés bírósági úton végrehajthatóvá válik."


Újra nem azt erősíti amit az utolsó írt,inkább felkeresek egy ügyvédet! mert mindenki magáét mondja :) Köszi azért

és EZÉRT! kértem,hogy akinek volt ilyen esete az írja le,az megtörtént,nem elméleti síkok.

2017. nov. 14. 21:55
 17/23 A kérdező kommentje:

Illetve van a " végrehajtási cselekmény megszakítja" fogalom. Ami értelem szerűen már a Bírósági szakasz után van!!! Nem amikor a szolgáltatónál van még a követelés.annak ugye meg pont AZ a funkciója,hogy ne évüljön el!

Én értelmezésemben,attól a naptól ahogy a végrehajtóhoz kerül egy ügy indul az elévülési idő,és ezt tudja megszakítani pl inkasszó kísérlettel,foglalással,tiltással stb. ha internet-telefonos ügyeknél 1 évig nem teszi,elévül,ha gáz-villany 2évig,elévül, egyéb ügyek 5év!

És ez is hülyeség ,hogy "felejtsd el a cégek nem engedik ki stb.stb." nem egy ismerősöm kapott értesítést már h xy ügye elévült!!!

2017. nov. 14. 22:02
 18/23 anonim ***** válasza:

előbb vagy utóbb minden tartozást ki kell fizetni.


Ezt megtapasztaltam én is a saját bőrömön, vagy 3x.


Fizesd ki és végy elégtételt.

2017. nov. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Áááá, dehogyis, "nem kell" kifizetni - aztán majd jól meglepődik a kérdező, ha a lehető legrosszabb pillanatban fogják letiltani/behajtani: mondjuk karácsony előtt 1 héttel betoppan a végrehajtó vagy leinkasszálják a számláját és nem tud ajándékot venni, stb.

hagyjátok, felesleges győzködni - majd megtapasztalja a maga bőrén - addig úgysem hisz senkinek :-(

2017. nov. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Valami fogalmi zavar lehet itt.


Maga a tartozás elévülése és a végrehajtásához (behajtásához) való jog elévülése két különböző fogalom.


Például, ha egy tartozás nem évült el, de a behajthatóságához való jog már igen, akkor nem fogod tudni azt már behajtani, mert végrehajtást nem indíthatsz rá. Ilyenkor a tartozást az adós vagy megfizeti önként (mert még nem évült el), vagy nem fizeti meg, és röhög a markába.

Ha a végrehajtáshoz való jog időszaka alatt az el nem évült tartozásra behajtást kezdeményezel, akkor szinte a végtelenségig lehet húzni az eljárást, amíg a végrehajtást kérő bírja pénzzel, ugyanis minden egyes végrehajtási cselekmény kitolja a tartozás elévülésének idejét.

A végrehajtást kérőnek (akinek tartoznak) azért kell bírnia pénzzel, mert ha éppen nincs végrehajtható vagyon, akkor az eljárás szünetel, és akkor folytatódik tovább, ha a végrehajtást kérő a végrehajtó költségét megelőlegezi, amit majd valahogy az adóstól később behajtanak. Ha nem előlegezi meg, akkor a végrehajtó nem is fog dolgozni az ügyön.

2017. nov. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!