Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végrehajtónál elévül a korábbi...

Végrehajtónál elévül a korábbi internet tartozás ez esetben?

Figyelt kérdés
2011-ben lett a T-homenál mobilinternet igényelve,ami nem fizetés miatt végrehajtóhoz került. 2013ban történt egy inkasszálás(részben sikertelenül,a behajtandó összeg töredékét tudták leemelni) ,2014ben is megpróbálták,sikertelenül. Majd 2015 őszén kaptam egy levelet a végrehajtótól.Azóta semmi. Tekinthetem elévültnek mivel bőven 1 éven túl van? Ha igen van teendő? (mert attól,hogy elévült ha jól tudom a végrehajtást még nem vonják vissza akár bármikor landolhat egy újabb inkasszó a számlán)

2017. nov. 14. 14:27
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

20-as, köszönjük a pontos, korrekt tájékoztatást :-)


"Ha a végrehajtáshoz való jog időszaka alatt az el nem évült tartozásra behajtást kezdeményezel, akkor szinte a végtelenségig lehet húzni az eljárást,"


"ha a végrehajtást kérő a végrehajtó költségét megelőlegezi, amit majd valahogy az adóstól később behajtanak."



Úgy is van kérdező, húzzad csak, halasszad, annál többet kell majd visszafizetni - magad alatt vágod a fát.

2017. nov. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

21-es

Rossz napod volt,hogy ide jössz puffogtatni hülyeséged?

Ha elolvastad volna korábbi hozzászólásom, ÍRTAM,hogy ki aakarom fizetni!!! Csak nem mindegy,hogy milyen körülmények között,pl h elévült és én mondjuk 8hónap múlv!Közel sem ugyanaz h tiltják vagy inkasszálják!

Rajtam kivülálló élethelyzet miatt belecsöppentem ebbe aa folyamatba,ki az a hülye aki nem legjobban akar kijönni belőle?! szóval ne itt okoskodj,kössz!


Az is le lett írva már itt(részemről is) hogy mi a végrehajtói cselekvés és hogy hat rá az elévülésre!

Ahányan írtak kb annyi különböző módon!

Aki próbált építőt is,és még nem is hülyeséget,annak köszönöm.


Konklúzió 1: kikérem ügyiratot.ha nincs elévülés próbálok megegyezni a behajtóval részletfizetéssel!

Konklúzió 2: Ha más ilyen szituban van, ne itt kérdezzen rá!Jobban összezavarja

2017. nov. 15. 20:44
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

21-es vagyok, aki a 4-es is és eleinte megpróbáltam Neked segíteni, de szinte minden válaszod elutasítás volt, meg majd te meghatározod, hogy mikor fizeted, stb. Hát ez rohadtul nem így működik.

A belinkelt cikkben ott van, hogy más a behajtás megkezdése (ott 1 év az elévülés) és a végrehajtás. Ha nem tudod értelmezni (mert az nem a te malmodra hajtja a vizet) arról nem tehetek.

Azt is leírtam, hogy legjobb lenne az egyenes út, a végrehajtóval egyezkedni - de nem, Te egyfolytában az elévülésre próbálsz játszani.

"És ez is hülyeség ,hogy "felejtsd el a cégek nem engedik ki stb.stb." nem egy ismerősöm kapott értesítést már h xy ügye elévült!!!"


Nekem is volt végrehajtós ügyem és nem a gyakorira jöttem kérdezősködni, hanem elmentem a végrehajtóhoz - sokkal egyszerűbb és tisztább leülni vele és megbeszélni, mint örökös rettegésben élni (bár ahogy elnézem, Téged nem annyira zavar)

Az meg külön vicc, amit egyik hozzászólásodban írsz, hogy ügyvédet fogsz fogadni: arra lenne pénzed, a tartozást megfizetni meg húzod-halasztod? :-)


Nem azért ítéllek el, mert olyan helyzetbe kerültél, hogy nem tudtad fizetni az internetet, hanem azért, mert a megúszásra, a sumákolásra "játszol".

Használtál egy szolgáltatást, aminek az árát meg kell fizetni, ennyi.

Sajnos ez a "magyar mentalitás" (ott sumákolunk, ahol tudunk) a becsület hiánya már külföldön is elég alaposan lejáratta a magyarokat :-( kimegy külföldre dolgozni a magyar, 3x annyit keres, mint itthon, de ott is csak a hogy lehetne elcsalni, elsumákolni dolgokat.

Bankszámla vezetés, nem fizettem, úgyse tudják behajtani, stb. Telefont vettem Angliában részletre, de nem fizettem, mit tudnak csinálni? és ehhez hasonló számtalan kérdés itt és a csoportokban :-(

Tényleg próbáltam az elején segíteni, de a végére berágtam, mert annyira az elévülésre játszottál :-(

2017. nov. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!